bugün

görsel
ahahahah bu daha başlangıç amk malları, bu çomarlar böyledir, anasını sik bişey demez ama cebine dokun babasını bile tanımaz, ekonomiyle gideceksiniz ey şeriatçılar, unutmayın ecevit yüzbinlerce kişiye kadro vermişti oy için neler neler yapmıştı, ama ne zaman bu milletin cebine dokundu yüzde 25 oyu millet bir anda yüzde 1 e indirdi, öyle sürekli 15 temmuz yayınları yapıp selalarla milliyetci duyguları kabartmaya benzemez, bu para mevzusu adamin gotunden kan alir.
henüz isyan aşamasına gelememiş çırpınış.
içimin yağları eriyor.
bir nevi doğal seleksiyon yaşıyoruz bu süreçte. kafası çalışmayan, cehaletiyle övünen bu topluluk sonuçlarını göremediği bu süreçten sağ çıkamayacak.
ülke olarak çok kötü günler yaşayacağız ancak biz her şart altında karnımızı doyurup bir şekilde işin içinden çıkacağız ancak tek bildiği biat etmek olan bu güruh yemeye ekmek bulamayacak.
böyle böyle kurtulacağız bunlardan.
işin en acı tarafı ise biz bile insanı yönlerimizi kaybediyoruz, acıma, vicdan gibi değerlerimizden sıyrılıyoruz bunlar karşısında.
resmen ölseler üzülmeyeceğim, ne acı..
bunlar daha iyi günleri. oturduğum semtte bir arkadaşım var. iktisat mezunu çocuk. babasının deri fabrikası vardı orada çalışıyordu. yaklaşık 1.5-2 yıl önce abi haftalığım 1500 lira civarında allah bereket versin güzel kazanıyorum. iki üç ay çalışıp sonra geziyorum. para bitince yine çalışmaya başlıyorum diyordu.

sonra babasının işleri ters gitmeye başladı. adam çıkartmalar falan filan derken herif iflasını verdi. bu çocuk da dolayısıyla işsiz ve parasız kaldı. şu an evimin altındaki battalbey de arkadaşımın yanında 40tl yevmiyeye çiğ köfte sarıyor.

bu kişi aynı zamanda akp gençlik kolları başkanıydı. hala da akepe li. reis diyor işini biliyor diyor. başkanlık gelecek hepimiz uçacaz abi diyor. onun bi bildiği vardır diyor. e oğlum batmışsınız lan iflas vermişsiniz diyorum. allah büyük abi diyor. tamam allah büyükde ne olacak böyle diyorum planınız ne diyorum. biz işimizi biliriz abi diyor. bak diyorum çocuğun var evli adamsın borç götünden akıyor diyorum. reis abi reis diyor.

bu konuştuğum adam bakkal mahmut efendi değil, pazarcı bilmem ne dayı değil arkadaşlar istanbul iktisat mezunu bi adam. biat kültürü öyle bir sarmış ki adamı reis diyor başka bişey demiyor. velhasılı kelam okumak cahilliği alıyor fakat eşşeklik baki kalabiliyor. çok var bunlardan çok. okumuş cahili, okumamış cahili kiminle uğraşacağımız belli değil. kime ne laf anlatacağız gerçekten bilemiyorum.
Durum bu angutların cebine dokunmadıkça değişmeyecek zaten. Beter olun, sürüm sürüm sürünün inşallah.

Kurtarsın şimdi sizi gökçeğiniz, reisiniz bakalım. Gram umurlarında mısınız acaba ?
Daha durun bu iyi günleriniz derdim ama onu öğrenmişe benziyorlar.
nereye haykırıyorum.
iflasına üzüldüm ama hâlâ yalamak nedir .
bir isyan göremiyorum ben yazılanlarda aksine yalamaya şu durumda dahi yalamaya devam ettiklerini görüyorum. o kadar yıllık esnafsın batıyorsun bunun nedeni ne suçlular kim onu düşünmüyor yada biliyor da işte yine yalamaya devam ediyor yoksa isyan etseler zaten şu an başkanlık sistemini görüşemezdi bile hükümet. ama yavaş yavaş tepkiler gelicek elbet.
aslı olmayan isyanlardır.

böyle mesajlara milletin karnı tok.
kandırıldıklarını 10 sene sonra anladıkları gibi bunu da iş işten geçince anlamışlardır.