bugün

evladın ölmesi babanın ölmesinden daha kötüdür kanımca yaşamadan bilemeyiz böyle dememek böyle düşünmemek lazım. evren kayıt ediyor her şeyi. zamanında sen böyle demiştin diyebilir yarağı yersin.
Her filmde baharatlar kullanılır yani bazı duygularla izleyici filme çekilir. Ajitasyon bu baharatlardan birisi.
buna acıtasyon diyen var. yani kendince anlamlı da bir kelime üretmiş hıyar.
Propaganda çeşididir; fakat ülkemizde kendini acındırma olarak kullanılır, bu kullanım yanlıştır.
Fotoğraf banyosu esnasında film ve kâğıt yüzeye sürekli olarak bozulmamış banyonun temas etmesini sağlayan yöntem.
Kürt, ermeni ve çerkeslere ait özellik.
bu başlığı görünce aklıma bizim bölümdeki istanbullu şımarık cadoloz geldi. mayıs ayında bizim bölümden birkaç kişi, kampüsteki büyük amfide şiir dinletisi düzenledi. dinletiyi organize eden 2 kız kardeş, antipatik istanbul hanımefendisine (!) de görev verdi. istanbul sosyetesinin gülü (!) sahneye çıkmadan önce şiir okuyan arkadaşları severek dinliyordum. birden cadoloz, siyah kolsuz uzun elbisesiyle, fönlü uzun kumral saçlarıyla, makyajlı suratıyla sahnede görününce suratım düştü. bu hanımefendi can yücelin bir şiirini okumakla görevlendirildi. hanımefendi şiiri okurken acıtasyon yaparak milleti kendine bağlamak amacıyla elinde mikrofonla şiiri baştan sona kadar karga gibi bağırarak okudu. o sırada başım ağrımaya başladı ve o gün başımın ağrısı gece 12`ye kadar geçmedi. kırk yılda bir yapılan güzel etkinliğin içine etti sağ olsun. şiir okurken mikrofonla karga gibi bağırmasının dışında yapmacık hal ve hareketlerde bulunması da iğrençti. ajıtasyon, böyle soytarıların duygu sömürüsü yapmasıdır; şov yapmasıdır.
asıl olarak bir psikiyatrik bir semptomdur. huzursuzluk kaygı ve yerinde duramama şeklinde kendini gösterir. sanıldığı gibi duygu sömürüsü değildir kelime anlamı olarak.
an itibariyle yayınlanan bir yarışmanın finalinde istisnasız bir çok yarışmacının kullandığı taraftar toplama tekniklerinden biridir.

--spoiler--
vah vah
--spoiler--
bu gün dünya sinemasında da izlediğimiz üzere bunu en iyi yapanlar yahudilerdir.
(bkz: acıtasyon ve ajitasyon farkı)
(bkz: acıtasyon)
son zamanların moda kelimelerinden.fakat genelde acitasyon olarak yanlış söylenir.
Anlamı çoğu kişi tarafından yanlış bilinen kelime. Kendini acındırmaya ajitasyon denmez.
bariz sekilde su an sozlukte vasat bir yazar kisisi olan cameldriver tarafindan yapilmaktadir. puhaha ulan adamin istatistiklerine girip te ne goreyim. costugu entry sayisi 1 o da su entry (#14199353) ile. + oylari basin da adam mutlu bir sekilde gitsin lan diger tarafa. aptallar sizi.*
insanların duygularını belli amaçlar için kullanarak onları gütmeye verilen isim..
on kaplan gücünde yazılmış bir entry'de "acıtasyon" diye yazıldığında, o entry'i yağmurda ıslanmış yavru kedinin gücüne indirgeyen sözcük * .
sıkça; "acındırma","kendini acındırtacak hareketlerde bulunmak" olarak biliniyor olsa da; gerçekte: "kışkırtma", "tahrik etme", hatta provoke etme mahiyetinde kullanılmalıdır.
huzursuzluk.
acıtasyon ile olan ses benzerliği sebebiyle "acı"dan yola çıkılarak sık sık yanlış anlamda kullanılan kelime.
ingi-türkçe bir kelime daha.dilimizin içine etmeye devam.
insanlarda bastırılmış olan bir şeyler yapma arzusunu, pratiğe dökmesi için verilen gazdır. Ya da pratiği daha da kuvvetlendirmek amacıyla yapılan duygu içeren konuşamalar, yazılar...
an itibariyle tv8 ekranlarında sağduyu programında akp milletvekili burhan kuzu'nun layıkıyla yerine getirdiği eylem.
türkiye'de duygu sömürüsü anlamında kullanılan kelime.
sözlü notu istediğim matematik hocası bir zamanlar söylemişti. "bana şu anda acitasyon yapıyorsun, farkında mısın?" demişti. farkındayım diyemedim...

(bkz: üşüyorum sözlük)
sevgili hükümetimizin en başarılı olduğu politik silah.