bugün

http://www.airsoftturk.com
http://www.airsoftturkey.com Türkiyenin bagımsız kullanıcılarına ait olan müdürü ağası olmayan tek airsoft sitesi

haliyle airsoft hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz
silahlarının getirilmesi bir hayli zahmetli olan Oyundur. Dünyada paintballın pabucunu dama atmıştır ve Türkiye'ye silahları rahatlıkla sokulsa türkiye'de de atacaktır. Paintball e göre maliyeti çok düşüktür. işin güzel yanı ise paintball gibi silah kiralama zart zurtu yoktur silahı kendiniz alırsınız.

dünya üzerinde birçok bb silahı çeşidi vardır lakin en fazla tercih edilen Aeg denilen elektrikli türleridir. Bu silahların full metal olanı tercih edilirki Dişli yapısı çabuk zarar görmesin ve dış tesirlerle dış aksamı bozulmasın.
tam metal silahlar gerçek kilolarıyla hemen hemen aynıdır 3.5-4 kilogram civarındadır bu da gerçekçilik hissini arttırır.
başlangıç AEGsi 400 liraya gelmektedir Lakin ülkeye sokarken gümrükte biraz sorun yaşamak olasıdır.

Gümrük sorun çıkarmayı bırakınca ve makul fiyata bayilikleri açılınca eminimki genç orta yaşlı insanlar arasında daha fazla yayılacaktır. 18 yaşından küçüklerin oynaması yasaktır.
300 fps'lik, gazlı, 60 dolarlık bir pistol'u yedek tüpleriydi, şarjörüydü kargosuydu derken 160-170 doları bulan bildiğimiz boncuklu tabancanın profesyonel hali.
http://www.ehobbyasia.com ve http://www.uncompany.com daki ürünlere bakarak kolaylıkla gaza gelebilirsiniz. ayrıca boncuk şeklindeki paintball mermileriyle paintball silahı olarak da kullanılabiliyorlar.
küçükken mahallede kurmalı boncuklu tabancalarıyla çatışan çocukların büyüdüğünde de aynı hevesi içinde taşıyanlarına tanınan bir imkandır.
Ülkemizde de çok popüler olup, kapsamı inanılmaz geniştir. Çeşit çeşit ekipmanlar ve aletlerle Mil-Sim ruhunu sonuna kadar taşır.

Şahsen konuşursam en sevdiğim açık alan aktivitemdir.
ilgimi çeken fakat fiyatlarından dolayı yanaşmadığım aktivitedir.
tabanca ve tufegini satisa cikardigim aktivitedir.
pahalı bir hobi olduğundan dolayı türkiye'de pek rastlanmayan paintball çeşidi.

türkiye'de metal kasa ve 450-500 fps aralığındaki aletler 1.300 tl'den aşağı değil, birde bunun yeleğidir, kaskıdır kıl tüy yün yumağı var. gümrükte takılma sorunu olmasa buradaki 1300 tl değerindeki aletleri yurt dışından rahatlıkla 400-500'e alıyorsun, hemde rpg 7'sinden tut, grenade launcher'lara, m60 ağır makineli tüfeklere kadar her bir halt var adamlarda, gıcık kapıyorum bu türkiye'nin gümrük mevzuatına. her neyse, bende de 250 fps plastik kasa elektrikli tam otomatik bir airsoft var, memlekette ne zaman pompalıyla ateş etsek jandarma bitiyor tepemizde ruhsat soruyor, havalı tüfek desen her atışta namluyu kırıp tekrar kurmak gıcığıma gidiyor, otomatikleri 3.000 tl, bende gittim teneke kutu, şişe, hedef vurmak için bunu aldım geçen sene. samsun civarında bir şeyler düşünebilirseniz seve seve rahatsız edebilirsiniz.
ankara da gitmek istediğim spordur. ulan zengin oyunu ha. araba lazım , teçhizat lazım...
yurtdışında mystery box muhabbeti vardır ki 200 dolara gizemli kutu alırsınız şansınıza ne çıkarsa. 50 dolarlık iron sight çıkabilir, 1500 dolarlık sniperda. Genelde m4a1 klasmanı aegler çıkıyor. Türkiye'de namlu ucuna turuncu takılması gerek ve faturalı olmalıdır. Aksi taktirde m4a1 taşıma suçundan içeri girebilirsiniz.
desert eagle silahına baktım ve cidden bayıldım. adamlar harbiden müthiş yapmışlar. fiyatı şu anda 20 dolar civarında. bizim zamanımızda aldığımız tabancalar 2 haftayı görsün şükrederdik.
Paintball in hem gerçekçi hemde daha zevkli hali. Silahlar ekipmanlar teçhizatlar vs bire bir aslina uygun ve gerçekcidir. Dezavantajı vurulunca paintball da ki gibi olmamasıdır. fark edilmesi pek kolay değildir ve vurulunca el kaldırmanız gerekir.
son zamanlarda ciddi ciddi almayı düşündüğüm silahlardır. hatta sağlam bir fiyat araştırması yaptım. şimdilik türkiye'de organizasyonu pek yaygın değil ama mahalleden yüksek sesle müzik açıp geçen ibneleri balkondan vurma keyfi yapmak için kullanabilirim. aynı zamanda paintball oynarken kullanılabilir.

http://www.sahibinden.com...fek-17117-224318902/detay

394 fps lik bu tüfek iş görür bence.
Geç ama sonunda başladığım biraz masraflı outdoor spor dalı.
Bir gün bu spora başlarsam counter günlerinden ozendigim ve almak istediğim bu tüfek ile başlamayı istiyorum. Svd evet güzel tüfek ama Bolt action candir.

http://www.astrasilah.com...fiyatlari?product_id=1269
Bu hobiyi yapacak ve forumlardan gruplarla takılacak kişilerin minimum cebine 4000 tl para koyması gerekmektedir. Bu yüzden ucuz bir hobi değildir.
Bir ara baktım yerimde müsait 20 metreye kadar atabilirim ama tabancalar biraz bana oyuncak gibi geldi. Fpsleride düşük geldi. Tüfek deģil tabanca. Keşke biraz daha gerçekçi yapsalardı tabancaları. Ben gerçek almayı düşünüyorum. Bakalım nasip.
var olan bütün hobiler çok pahalı nedeni keyif işi olması.
bir tabanca replikasına sahibim daha etkinliklere katılmadım kesin şişlenirim.
ama 1-2 aya tüfek replikasıyla sahalara dönüyorum
çok güzel bir şeydir. boyut olarak gerçekleriyle aynı olurlar. hk 416 ile arada atış yapıyorum. eğer seride birica tenekeye atış yaparsanız tenekeyi parçalayabilir.
beni fazlasıyla kendisine çekmekte olan silah türleridir. bir tane glock 17 edindim ve gerisi de geldi. gözlük, silah kılıfı, bb loader ve gerisi de gelicek diye tahmin ediyorum. silahlara merakı olanlar için birebir replikalar çok ilgi çekici.
gerçekten çok masraflı bir hobi. mesela tam bir setin ortalama fiyatını çıkaralım size;

telsiz 100 tl
hücum yeleği 200 tl
oyuncak tüfek 1400 tl
pistol 600 tl
yedek şarjör -tüfek- 200 tl *2 (hücum yeleğinde 4 adet yedek alabilirsiniz ama ortalama 2 diyelim
yedek şarjör -pistol- 100 tl
gaz 50tl
loader 60 tl
kamuflaj (alt+üst) 250 tl
şapka 50 tl
maske 80 tl
balistik gözlük 150 tl
bot 250 tl
taktik askı aparatı 70 tl
pistol kılıfı 150 tl
telsiz kulaklığı 40 tl
sırt çantası 300 tl

toplam: 4250 tl
bunlar oyunu oynamanız için gereken ortalama ihtiyaçlarınız. bunun üstü de olabilir. ama bunun altında bir durumda oyundan yeterince keyif alamazsınız. -bence-
daha eklenebilcek yüzlerce aparat mevcut ( holographic sight, grip, action cam, HYDRATION pack vs vs...)

kısacası üst limiti olmayan bir oyun.

arazide, meskûn mahalde bir çok alanda gerçekten keyif alarak oynayabileceğiniz bir oyun.

başlamak isteyenlere tavsiyem; önce kiralama yoluyla bir iki oyuna katılın. hem tadına bakmış olursunuz hem de olur ya beğenmezseniz boşuna masraf yapmış olmazsınız. zira bu alet edevatın ikinci eli gerçekten para etmiyor. hem bu yolla oyundaki diğer arkadaşların da edevatını inceleme fırsatınız da olur. para içinde yüzmüyorsanız aldığınız edevatı uzun bir süre kullanacaksınız demektir o yüzden dikkatli seçmekte fayda var.
kişisel görüşüm; -sıkı bir konsol oyuncusu olarak- koca kıçınızı kaldırın ve ekranda değil arazide çatışın.
ekranda oynadığınız çoğu oline oyun modunun gerçeği çeşitli oyun guruplarında mevcut.

Domination (bölge ele geçirme)
capture the flag ( bayrağı ele geçirme)
team deathmatch (son adam vurulana kadar)
defusion (bomba imha)
hostage (rehine kurtarma)

gerçekten keyif alınacak bir ekstrem spor.

3 sene sonra gelen edit: 2021 yılı itibarı ile yukarıdaki fiyatları 2 ile hatta 3 ile çarpın... yorum yap(a)mıyorum artık bu fiyatlara...
hobi rc kadar masraflı olmayan hobi.

o değilde mermiyi göze yiyene kadar birader. sonra çekiliyorsun.
yakın zamanda başlayacağım askeri simülasyon oyunu. yaptığım hesaba göre bana 4500 tl ye patlayacak bir hobi ancak değecektir. her türlü konuda destek verebilecek arkadaşları mesaj kutuma bekliyorum.
Gelmek isterim ama adaletsiz olur 5.56 kullanırım çünkü.