bugün

sözlükten ve hayattan kayıp giden arkadaşıyla birlikte kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Daha bir iki gün evvel yazdıklarına baktım... ne garip. hayat gerçekten anlamsızlaşıyor ölümün zamansızlığıyla yüz yüze kalınca.
allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin...
allah rahmet eylesin.
tanımıyodum bundan sonra da tanıyamıcam. ama harbiden damladılar gözümden su damlacıkları. hayat dediğin bu kadar !
ailesine sabır diliyorum.
(#8869697) sanki hissetmiş gibi. allah rahmet eylesin hiç tanımasam da çok üzüldüm.
ışıklar içinde uyusun.
tanımasam da gencecik bir insanın kaybolup gitmesi acıtıyor.
allah rahmet eylesin.hayat geride kalanlara üzülünmeyecek kadar kısa olabiliyor.mekanı cennet olsun...
ruhuna fatiha.
olmeyen varmi ki, bosuna uzuluyoruz diye dusundurur insana..

her olum erkendir de dedirtebilir.
bir kdz ereğlili olarak fakat daha önce bir insan olarak vefatına sanki ailemden birini kaybetmişim gibi üzüldüm. allah rahmet eylesin.
mekanı cennet olsun. allah rahmet eylesin.
mekanın cennet olsun allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin..
mekanı cennet olsun.
allh rahmet eylesindir,mekanları cennet kabirleri nur olsundur.
allah rahmet eylesin, allah ailesine sabır versin.
allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
mekanı cennet olsun.
Allah rahmet eylesin. Allah sevdiklerine ve ailesine sabır versin gerçekten çok üzüldüm.
eski entrylerini okudukça kendimi fena halde kötü hissettiren yazar. mekanı cennet olsun.
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
dün akşam iftar vakti zaping yaparken kanallarda tv8'de rastgeldim bi habere. bucaspor - beşiktaş maçından dönen bi lpgli astra, sıcaktan alev alıp, yanmaya başlamış. içindeki 3 kişi arabadan son anda çıkıp canlarını kurtarmışlar. adama mikrofon uzatıldığında "ne yapalım, cana geleceğine mala gelsin." dediydi üzgün bi şekilde.

ardından gelen haberde bir kaç tane üniversiteli öğrencinin çok net hatırlamıyorum ama galiba bir elektrik direğiydi arabayla çarptıkları haberini izler halde bulunduk. arabayı kullanan kişinin sıyrıklarla atlattığı bir kazaymış bu, gözaltına alınmış o çocuk. ağlayan anne babalar, sessiz hıçkırık atan insanları gösterip durdu televizyon. canım sıkıldı, üzüldüm başka bir kanalı açtım.

duydumki o 2 kardeşle aynı sözlükte yazıyormuşum. aynı okula gittiğimde, aşinalığım olan bir insanın ölüm haberini almış gibi hissettim. birden içim çekildi, farkettiğiniz üzre mala bağladım.

mekanları cennet olsun kardeşlerimin, tüm sevenlerine sabır dilerim.
Yanan araba resmini gazetede görünce gazetecilere "bunu yayınlamalarına gerek var mıydı" diye kızmıştım. Bir insanın öldüğü anı bu denli göstermenin nasıl bir haber niteliği olabilirdi? ya ailesi, annesi ve babası diye düşündüm sonrada. insanlar çocuklarının böylesine haber olmasını nasıl kaldırabilir? Kimbilir yakınları gazeteleri onlardan nasıl da sakladılar. Ve sonradan bu insanların sözlük yazarı olduğunu öğreniyorum. Ölüm bu kadar yakınımızda işte. Birilerinin dediği gibi "doğduğumuz andan itibaren ölmeye başlıyoruz"...
iki yazarımızın da bu kadar genç yaşta aramızdan ayrılması üzücü. Umarım şu anda oldukları yer buradan daha iyidir. Huzur içinde yatsınlar.
Allah rahmet eylesin. Mekanı & mekanları şu mübarek günlerde vefat etmelerinin yüzüsuyuna en azından cennet olsun inşallah..
Allah geride kalanlarına ailesine arkadaşlarına eşine dostuna evlat acısına dayanma sabrı, gücü versin...