bugün

"islam mantık dinidir, inançların uygulanması özgür iradeye kalmıştır" sloganını hiçe sayarak, islamın bir emri olan kapanmak olayını kız çocuklara zorla uygulatmaya çalışmaktır. kişi için çok zararlıdır çünkü kapanmayı özümseyememiş kişi, psikolojik açıdan aşağılık kompleksin içine girer.
sonuçları için (bkz: kısa etek giyen kapalı kızlar) yada (bkz: makyaj yapan kapalı kızlar)
zorunlu bir imaj olmaktan öteye geçemeyecektir. dış görünüşe şekil veren boyun eğmişlik; içerden gelen, istediğin gibi yaşamanın haklı hevesiyle çarpışınca, doğru ile yanlışı ayırd etmek de zorlanan birey, gözlerden uzakta ipin ucunu kaçırıp aykırı kılık kıyafet yada tavırlar sergileyebilecektir. bu bir suç diildir, yalnızca toplumsal hayatın içinde bir yadırganmadır ve her yadırganmanın bir eleştirisi vardır. yapılan eleştiri de yalnızca bu dayatmayı yaşamak zorunda kalan bireyi incitmektedir zannımca.
dini sebeplerden ziyade örf, adet, gelenek, görenek vb. gibi nedenlerle kız cocuklarının başörtüsü takmaya zorlanması durumu.
(bkz: aile zoruyla açılmak)
(bkz: zorla güzellik olmaz)
kişi yine bildiğini okuyacaktır. içten gelmeyen herşey içe zarar verir ama, anne babalar iyilik yaptıklarını zannederek kötülüklerin en büyüğünü canlarına yapmaktadıerlar. Sadece başörtüsü konusunda değil, pek çok konuda büyüklerimiz herşeyin doğrusunu bilir. Sırf bu yüzden hayatının baharındaki nice genç intihar eder, etmeyenler bir boşluğun içerisinde ne yapacağını bilemeden dolaşır...
Not:katolikler * başörtüsü takarlar. italyanın güneyi siyah başörtülü kadınlarla doludur.
bir de bunun 'evlendiği adamın ailesinin zoruyla kapanmak' versiyonu vardır ki,Allah saklasın.Çünkü bu durumlar yapanı günaha sokar,zorlananı da sevkeder.
(bkz: aile zoruyla açılmak) ile benzer durumdur. ikisi de asla olmamalıdır.
konu ne olursa olsun özgürlüğü insanın beynindedir. ele geçirilemez, sadece öyle gözükür.
etrafta bol miktarda bulunan bu çeşit aileler yüzünden sık sık duyduğumuz,gördüğümüz çağ dışı davranıştır.çünkü kimse bana,henüz 11 yaşındaki bir kız çocuğunun neden kapandığını bildiğini söyleyemez.
tüm kapalıların yüz karası insanların eylemi. aslında suç bu salak kızlar da değil, tüm suç dindeki tek emirin kapanmak olduğuna inanan ebeveynlerde. "dinde zorlama yoktur". bu sözü hatırlıyor musunuz bir yerlerden? ama hayır kime anlatılır ki tüm bunlar? sırf bu zorla kapanan, orada burada erkeklerle flört eden, saçını açıp göbeğini, kıçını, başını açan, başörtüyü din sömürüsü olarak kullanan kişiler yüzünden -inançları gereği kapanan- insanlarda aynı muameleyi görür. ne muamelesi mi?
buyrun;
(bkz: türbanlı)
dapdarcık üst, dizaltı etek, ince çorap, gırtlağını sıkacak kadar sıkılmış başörtüsü...bu gibi kişiler mantar gibi türmektedir.aile zoruyla hiç bir yere gelinmeyeceğini anlamayan ebveynlerin eseridir.
bir örnek için;
(bkz: file corapli gotik turbanli)* *
geriye kalan 6662 ayetide anlayabilmiş ve uygulatabiliyorsa, helal olsun dedirtecek eylemdir.
-
Ama görünen odur ki geriye kalan 6662 adet ayetten, 1 tanesini bile anlayamamışlardır.
yüzlerce hadis ve koskoca bir tarih te cabasıdır. Ve anlaşılırki bu cahilliktir.*
bu tipler dar pantolon ve mümkün olduğu kadar fazla makyajla kapansam bile bende iş var imajı vermeye pek meraklı olurlar nedense.
gerçekten muğla da yaşamak çok zor, babamın zoruyla başımı açmak zorunda kaldım, neymiş efendim erkek adam başını örtermiş. din benim inanç benim allah allah.
görsel
valla sikimde değil açıkçası.