bugün

bakan olduktan sonra konya'lı olduğu aklına gelen şahıs. erdoğan bu adamı arada sırada konya'ya göndererek konyalı olduğunu göstermeye çalışıyor, konyalıların, bakan isteğini yerine getirdiğini ve gönlünü aldığını sanıyor. kızılderililerde türkmüş hafız.
politik görüş sahibi olmayı domalmak zannedenlerce hala savunulan kifayetsiz.
komşularla sıfır sorun gibi slogan ürettikten sonra onun ve içinde yer aldığı hükümetin yaptıklarıyla neredeyse sorun yaşamadığımız ülke kalmayan dışişleri bakanı. türkiye cumhuriyeti tarihini en kötü dışişleri bakanı olabilir. ancak dışarı çıkıp kabinenin en başarılı üç bakanını sayın deseler herkes bu adamın da adını söyler. bunun iki anlamı vardır ya bu halk bakanları bilmiyor yada gerçek hiçbirşeydir algı ise herşey.
komşularla sıfır sorun. (bkz: ver kurtul)
Bu adamı seviyorum.

(bkz: ay lav yu beybi)
görsel
görsel
arog'taki kabile şefine bağlayan kişi. sürekli "yalan söylüyorsun" demeye başladı. kafasındaki projeleri bir kaç yılda gerçekleştirmeye çalışınca herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdı. ülkenin kissinger'ı, brezinski'si, scowcroft'u olmaya çalışıyor ama bu adamların kafasındaki planları uzun vadeye yaydığını göremiyor. ve bunu göremeyen adam üniversite'de ders verme ehliyetine sahip.
stratejik derinlik isimli dış politika kitabının yazarı.

ben okudum ayıptır söylemesi. yani üşenmemiş yazmış. oku oku bitmiyor.

diğer kitapları:
alternative pragmadigms
civilazational transformation and the muslim world
küresel bunalım
maalesef batılı çapulcuların ağzına göre zırt pırt ağız değiştirmesiyle karizması yerlerdedir. Sayın bakanımıza soruyorum, son kararınız mı, Esed düşman mı? Yarın Amerika ile anlaşırsa sarmaş dolaş olursa yine kardeşimiz olur mu?
adamın döneminde soğuk savaş döneminde kiminle problemimiz varsa aynı kişilerle yeniden problemler ortaya çıktı.
dış politikada gelmiş geçmiş en silik bakanlardan.
efendi adam ama.
değerli bir reis-ül küttap.
türkiye cumhuriyeti tarihindeki en kötü dışişleri bakanı. ittihat ve terakkiden beri de yapılan en berbat dış politikanın mimarı.
sayesinde çakma gandiye hak verdim. şamaroğlanına döndü ülke.
belli dönemlerde sürekli medyada gözüken bazen de nedense ortadan kaybolan bakan.
hele şu son bir ay içinde memlekette patlayan kolpalardan sonra olan biteni sindirebilmek için hepten gözden kayboluyor.
en son putin ve rusya ya dayılanan açıklaması ile adını tarihe kesinlikle yazdırmıştır.
bundan bir 10 sene sonra çok fıkrası dolanacak hem de kulaktan kulağa.
umre ibadetimi eda ederken karşılaştığım muhteşem zat, üstelik elini sıkabilme şerefine nail oldum bu büyük şahsiyetin.

kesinlikle ve kesinlikle ilerde cumhurbaşkanı olmayı hak eden bi insan.
çocukluğunda uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanamamış , halen içinde bir ukte olarak kalmış sayın mikemmel bakanımız.
taha akyol'un bazen nasıl olduğunu anlamıyorum ama basit düşünerek hakkında gereğinden fazla esrarlı yorum yaptığı siyasetçi.

suriye konusunda % 50 risk falan yok. saddam kazandı mı? kaddafi? esad kazanacak mı? la bidin güldürmeyin.

işin kötü tarafı, muhalifler kazanınca türkiye kaybedecek. yazın onu bi kenara.
stratejik derinlik adlı kitabın yazarı.
osmanlı özentiliği peşinde türkiye'yi ölçüsünü aşan işlerin içine sokmuştur.
(bkz: putin in ahmet davutoğlu nu çağırma şekli)
türkiye ile tüm dünyanın dalga geçmesini sağlayan , hayalleriyle gerçeği ayıramayan.
pkk destekçisi, amerikan postacısı, putin'in getir götürcüsü...

tekkaş cemaatinin has adamı.

vizyon meselesi.
dünyanın en zeki insanlarından biri olduğu söylenir. iyi derecede sayılabilecek bir hatiptir.
(bkz: ahmet gel oğlum)