bugün

baba beni okuldan al, ahirette okulda öğretilenleri sormayacaklar. yani ? yanisi ben inançlı olabilmem için bilgiden uzak olmalıyım diyor. öyle düşünüyor demeyelim de öyle düşündürülmüş kızlarımız. ben toplumda böyle bir düşüncenin geçerli kılınması yönünde müthiş bir çalışma yapıldığını görüyorum.

misal geçenlerde aydın tasavvuf düşünürümüz (tasavvuf kelimesini oraya yazarken utanıyorum) dedi ki ; "hamile kadınların sokakta gezmesi terbiyesizliktir" dedi. kim dedi tasavvuf düşünürümüz. konu ile ne ilgisi var derseniz efenim şöyle ki ilgili başlıkta ki sloganı atan muhafazakar bir kesim var, neyin muhafazasını yapıyor derseniz eğer kuran-ı kerim'in muhafazası olmadığını düşünüyorum çünkü ilk ayet-i kerime "oku"dur. ve okumayı istemeyen bu kesimin aydını da böyle fetvalar verecektir. gayet normal.
maalesef inancı asimetrik enformasyonla siyasallaştıranların başarısı bu genç arkadaşlardır.
(bkz: türkiye de muhafazakarlık)
ahiret var mı o bile belli değil.
said-i kürdi (sonradan nursi) tarzı halt yemektir.

anladınız mı şimdi dış güçler neden ve nasıl ciddiyetle sahip çıkıyor bu başıbozuk sözde islam düşüncesine? nesilleri bilimden fenden uzaklaştıracak en güçlü silah olduğu için.
taze genç beyinleri öldürmek bir numaralı amaçlarıdır. daha sonra onların içine istedikleri zırvaları doldurabilirler. istedikleri maymunlukları yaptırabilirler.
bilimi görürsün inanmazsın ahireti göremezsin inanırsın. bu insanın karanlıktan korkması ile benzer bir durumdur...

(bkz: garajımdaki ejderha)
sözü söyleyen kişide anlamsız bir öz güven yaratır.
(bkz: paint terk)

bu tarz montajlar için paint yerine photoshop'u öneririm. komik oluyor. göz zevki denen bir şey var.
sormazlar fakat. sana bir beyin verdim neden kullanmadın? diye sorulabilir..