bugün

dış mihraklar izin vermediği için bugüne kadar gerçekleştiremedikleri eylemdir.

2018-2002 = 16

16 senedir bu dış mihraklar engel oldu hep. yoksa şimdiye benzin 1 lira dolar 50 kuruştu. başkanlık sistemi gelip reyiz başkan sıfatını alınca dış mihraklar geri adım atmak zorunda kalacaklar. 2023 de zaten g.tümüzden başımızdan bor fışkıracak.
hep aynı hikayenin sonucu sözler.16 yıldır sen yönettin engel olan mı var düşür arkadaş düşür.bırak masalları yok aldatıldım,kandırdılar,orta yapmadılar gol atamadım baydın artık.ama sana kızmıyorum sen siyasetçisin iktidar için herşeyi söylersin ama sana inanıp hunharca oy atıp aaa neden ekmek pahalı neden iki kişi çalışıyoruz anca yiyoruz içiyoruz başka bir şey yok diyenlere söyleyecek söz bulamıyorum.
düşmez.
akp'nin tek bir türkiye lehine yaptığı ticari antlaşma yok.
örnek: israil
biz israil'e ne satıyoruz?
1- ceyhan üzerinden geçen petrol boru hattı hükümetin züppe çocuklarının gemilerine varillerce doldurulup israil'e gidiyor, gelen para man adası gibi vergi cennetlerine götürülüyor. dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz.
2- doğal kaynak suları, hesaplamalara göre 2030'da arıtma su içeceğiz.
israil'den ne alıyoruz?
1- suni kanserojen tarım tohumları
2- suni kanserojen hayvan yemleri
örnek2: rusya
biz rusya'dan ne alıyoruz?
1- kömür madenleri de satıldığı için ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım çok düşük olduğu için enerjide tam bir bağımlılık söz konusu, akkuyu nükleer santrali de rusya'ya ait ve istediği zaman kapatabilir. üretilen enerji yine parayla satılacak. olsun reyiz yol, köprü, tünel yaptı.
2- hayvan ve tavuk
ne satıyoruz?
domates, onu da bazen bahane üretip almıyorlar.
örnek3: çin
rusya'dan en azından enerji ithal ediyorduk, çin'den sadece çar çöp alıyoruz ve en az rusya'ya ödediğimiz kadar para gidiyor.
peki çin'e ne satıyoruz?
hiçbir şey, bazen fındık.
yav he he, cari açık düzelir beyinsiz herifler.
CB-CeHaPe zihniyetinin yerlere vurduğu ekonomiyi ayağa kaldıracağız inşallah!
-Bindirilmiş Kıtalar - Dik dur eğilme bu millet seninleaahüloooğğğ
hesaplarken enflasyon sepetinden gıdayı, petrolü kaldır. illaki düşer zaten.
ama çoktaan kaldırıp hileli hesap yapıyordunuz degil mi?
olsun canım tek kaleme ekmeğe indirgersin olur biter.
Dolar yükselir sepep dış mihraklar, faizler yükselir sebebi dış mihraklar, işsizlik olur sebebi dış mihraklar. Ülkeyi kim yönetiyor bilen var mı?
16 yıldır memleketin anasını belledi kılışdar!
çare erdovan!
(bkz: düşüyor mu böyle)
Saydıkların düşmez de saftirik seçmenin yine sana inanıp ağına düşer kesin.
gerçekten de merak ediyorum, bunu söyleyen kişi

16 yıldır memleketi kimin yönettiğini ve bu hale getirenin

kim olduğunu zannediyor acaba ? gerçekten de merak ediyorum.

faiz, enflasyon ve cari açık her türlü siyasi propagandadan

bağımsızdır. işin içine siyaset girince bunların dengesi bozulur.

düşecek demekle asla düşmez,

garip bir adam höööytt hüüüüüyyyyttt

çektikçe dengesi bozulur.

çaktın köfteyi.
ehven-i şer diye bir kavram var.
(bkz: ahdım değil şahtım dedim)

(bkz: şahtım şahbaz oldum)
Inanmayin d..ecek .
16 yıldır niye düşüremedin diye sormazlar mı adama?

Avrupa'da olsa sorarlar, bi de al aşağı ederler beceriksiz diye;Türkiye'de ise alkışlarlar, inanıp bir daha oy verirler.
Salliyor inanma seni sevecek.
ahıt edince ekonomi iyileşiyor muymuş diye sorduran cümle sanki 16 yıldır başkası şey ediyor gibi.
Hem faiz hem enflasyon hem döviz hem altın aynı anda nasıl düşecek çok merak ettiğim aksiyondur. Nasıl beraber yükseliyor onu biliyorum.
Ahit ekonomisi.yeminle faiz döviz enflasyonmun düşer.sana bağlı değilki petrol niye artıyor sürekli vergini çek 1-2 ye düşsün bakalım.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan gelecek, 16 yıllık CHP saltanatına son verecek, 16 yıldır CHP iktidarında boka batmış ülkeyi bataktan çekip çıkaracak.... Hüloooğğğğğ!!!!
ahdi olunca düşen dolar.
sucukçu muhasebecisi'nin boş laflarıdır. onu dinleyeceğinize müzik dinleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=XzsO6nlbvF8
ah kılışdar aah! içine ettin ülkenin 16 senedir. reyiz kurtaracak bizi bu zulümden.
Valla billa bi daha yapmiycam abi der gibi.
nasıl başarılacağı anlatılsın yeter.

(bkz: böyle düşüyor mu)
atma recep din kardeşiyiz diye seslenilesi.