bugün

mevcut age of empires 2 için yeni bir ek paket*. italyanlar, hintliler, ruslar falan olacakmış.

trailer için: http://www.youtube.com/watch?v=z-ZBLB8L_xk
http://mirror.forgottenempires.net/

inanılması zor da olsa gerçekten çıkmıştır, sınavlara yazık olmuştur. pek çok gencin okulunu uzatacaktır. varsın olsundur.*
bir microsoft game yapımıdır. uzun yıllardır seri halde devam eden age of serisinin son parçasıdır.
Hardestler asiri zorlastirilmis, slav ırkı neden yok derdim sonunda gelmis, sinav zamani cikmasaydi iyiydi :(
yeni ırklar gelmiştir ki görünüşe göre hintler fazla güçlü olmuş gibi. windows vista/7/8 desteği ve özellikle geniş ekran desteği ile göz doldurmaktadır.

hala renk kayması problemi yaşayanlar için; görev yöneticisinden işlemler bölümünde explorer.exe'yi kapatmaları ve oyuna öyle girmeleri önerilir. problem ortadan kalkacaktır. oyundan çıkınca "yeni görev"e tıklayıp gelen kutucuğa explorer.exe yazarak eski haline dönmeniz mümkündür.

salak bilgisayarlar gitmiş gibi görünüyor. haritaya göre bilgisayar kendisini otomatik olarak agressive, deffansive vs. ayarlıyor. yenmek daha da zorlaşmış.
yillar sonra gelen exp. pack'tir. oyun kanimca daha da zorlasmistir.
(bkz: age of empires 2 hd)'ye ilham kaynağı olan oyun.
3.6 patchi sonunda yayınlanmış oyundur. steam'de 10 dolarken kapatmıştım kendilerini. o zamandan beri bu yamayı bekliyorduk ve sonunda geldi. campaign moduna eklenen yeni savaşlar arasında koyunhisar savaşı var. osman gazi filan. efsane resmen.
Genel anlamda beğenenlere ben de katılıyorum. Ayrıntılarıyla incelediğimizde Aztecs'e verilen skirmishers( +1 range +1 attack ) olayından sonra ''Aztecs'e nasıl güç yetecek acaba?'' dedirtiyor. Oyunda her ünitenin bir antisi mevcut ancak anti-üniteler içerisinde ''en çok antilik'' skirmishere ait. Bir Paladin, antisi olan pikemanı halberi birebir karşılaştığında yer. Fil, heavy camel'ı yer. Yani pahalı ve güçlü ünitelere karşı koymak için kendilerinden daha fazla antisini biriktirmek gerekir. Bu durum skirmisherda öyle değil çünkü skirmisher öyle bir anti-ünite özelliği taşıyorki tek başına zaten antisi olduğu 2 okçuyu alabiliyor. Şimdi bu durumda sen +1 range vererek, +1 de atak vererek bence abartmış oluyorsun diye düşünüyorum.

Bir diğer üzücü durum ise oyunda Turks'e ek olarak cavalry archer +20 hp getirilmiş. Zaten çok lazımdı bu özellik. Zaten oyunu Turks seçip oynayanlar durmadan cavalry archer basıyorlardı. Janissary'nin yanına cavalry archer ordusu basıp koyuyoruz zaten oynarken * Sonuçta janissary'nin antisi olan skirmisher ve süvarilere karşı cavalry archer çok yardımcı oluyor * Onu yapacağına oyun altınsız yani ucuz savaşa döndüğünde ki oyunların yüzde 60'ı ya böyle başlar ya da buna doğru gider, halbere elite skirmishere karşı spearman ve elinde delikli tahta tutan düz skirmisherle karşı koymak zorunda kalınan durumdan kurtarıp en azından pikeman ve elite skirmisher verseydiniz daha lüzumlu ve dengeli olurdu bence.

Bu ikisi dışında oyun gerçekten harika gibi.
Çok yakın bir zamanda alacağım efsanenin bir serisi.
çıkar çıkmaz hard modunda anında bitirdiğim; yeni bölümlerin yer aldığı son sürüm.