bugün

Tarih 27 ağustos 1922:

Ulu önder önderliğinde yüce türk ordusu 94 yıl önce bugün yunanlılardan aldı güzelim şehrimiz afyon'u.

Ulu önderin bu fotoğrafı 26 ağustos afyon kocatepe da çekildiği söyleniyor.

görsel
10 derece de bile soğuk rüzgarıyla insanın yüzünü felç edebilecek kıvamda lanet olasıca şehir. buraya geldiğime bin pişmanım. allah kahretsin.............
burada yaşamak için baya sıkıntılı olmak lazım. ne havası hava ne suyu su ne toprağı toprak. bir kışı var hayat zaten durma noktasına geliyor. değişik memleket. evet.
sucuğu ve kaymağı meşhurdur.
bulunan yazarlar acilen bana ulaşmalı.
97-2003 yillari arasinda hayatimin amk yer.
Afyon kalesine cikmadigim halde 7 yil kaldik amk. (bkz: afyon kalesi)
Kısa kolluyla gidilirse ceket arattıran yer yaz bile olsa. .
şu anda bolvadinde buz gibi havada yürüyorum bunaldım iş yerinden 1 hafta izinliyim.

random geziyorum buz gibi hava bi tane otel var başka bir şey yok ona giricem galiba.

tüm afyon boş şehir. nasıl becermişlerse.
iç Anadolu'nun en köşesine kakalanması gereken il. Evet.
kendi memleketim ama zerre sevmem insanlarını. yobazlık hat safhada.
Atatürkçü insanların Kütahya ile beraber az olduğuna inandığım ege kenti.
üniversiteyi okuduğum yer, havasını sevdiğim yer, tanıdığım herkesin nefret ettiği benim nedensizce sevdiğim yer, kendimle tamamen yalnız kaldığım yer.
abd 1976 da eroin yüzünden türkiyeye ambargo uygular. abd senatosunda geçen sözdür.

-adamların hashish ( haşhaş ) -( afyon) ismini verdikleri şehri var. mutlaka ambargo uygulanmalı.
manda kaymağı, sucuğu, şoparı ve çomarı ile meşhur ilimizdir.

bir keresinde eskişehir'den ısparta'ya arkadaşının yanına gidiyordum. afyon terminalinde durduk mola verdik. öyle işte.
türkiyenin 11. büyük, ege bölgesi'nin
yüzölçümünü 14.718.63 km2 dir.
büyüklüğü doğu timor'un yüzölçümünü kadardır.
Köydür, köy.
benim memleketim.
not:yolunuz düşerse çavuşbaş bölgesinden uzak durun.
Değeri gurbetteyken anlaşılan şehir.
Evet sucuğu ,lokumu çok güzeldir.Antalya,izmir taraflarına giderken sağınızda özdilek var ordan alabilirsiniz sucuk lokum tavsiye ederim.çavuşbaş'dan uzak durulmalıdır.pek fazla özlediğim söylenemez.istediğiniz kadar geliştirin ama insanı aynı olduktan sonra..
insanları çok kaba konuşur.
Çok kaba olmalarının yanı sıra kot pantolon giymişsindir ancak tanga giymiş muamelesi görürsün. Uzaylı görmüş gibi bakarlar. Ayrıca nüfusun neredeyse yarısı peçeli veya çarşaflı. Oldukça tutucu bir şehir. ilk kez bulunduğum bir yerde kendimi huzursuz hissetmiştim. Bir daha gider miyim ? Sanmam.
lokumu güzeldir.
Egeden anadoluya giden tüm otobüslerin uğradığı mekan. Sıfır üç. Küçük ve oldukça boş bir şehir.
önce caz festivali, bugün ise gördüğüm film festivali haberi ile epey şaşırmama ve sevinmeme neden olan bi tuhaf il.
Dinlenme tesisi soğuğunu sikiyim.