bugün

evet ama yetmez.
nuriye ve semih çiftinin açlık grevini bırakmasıyla kendini hissettirmiş olaydır.adamlara nuriye ve semihe bile muhtaç kaldı demek.
10000 terörist var 350 kişi yüzde 4gibi bir rakam yani daha yeni başlıyoruz. Meskun mahale gelince savaş hızlanır. Yavaş ilerliyor ordu ama hava şartları kötü. Yarından itibaren düzelecek. Hızlanırız. Şüphesiz balikesirli beklenti içinde.
Maşallah, devamı gelir inşallah.
o teröristler orada gerilla savaşı veriyorlar, hepsini deliğinden çıkarmak doğal olarak zaman alacak. Mehmetçik sağ olsun keklik gibi tek tek avlıyor.
Savaşımız haklı şu ana kadar yapılması gereken bir şeydi buraya kadar tüm vatanseverler gibi mütabıkım. Ama daha anasının koynundan çıkmamış klavyeci pezevenkler hadi vurun aslanlarım bilmem ney diye gaza geliyor ya. Ben de buna tav oluyorum. Askerlik işlemlerini yaparken komando olmak istiyorum şıkkını seçmeyenin çok gaza gelme hakkı yok bence.
bir kaç fotoğraf gösterinde inandırıcı olsun. Üzülerek söylüyorum. Ben römork içine doldurulmuş asker cenazeleri gördüm. Adamlar resmi sitelerine koymuş. Hadi terörist leşi göstermiyorsun, bir tek canlının uçakla vurulma anını yayınlayın bizde mutlu olalım.
nasıl bu kadar net çıkardıkları anlaşılmayan sayı. 343 teröristi sayıyrlar amenna lakin şehit haberi alırken 7-8 şehit var şeklinde veriyorlar.7-8 şehit ne amk? 7 mi 8 mi?! çok ilginç.
343 ü çat diye sayanlar 7 ile 8 arasında gidip geliyor.

siz siktir edin bunları duyduklarızın hiçbirine, gördüklerinizin çoğuna inanmayın.
Genelkurmay Başkanlığı öldürülen terörist sayısını 394 olarak açıkladı.
Tebessüm edip geçeceğim, çok da önemsemiyeceğim bir sayı. 343 müş 394 müş pek de önemli ayrıntılar değil. Nasıl olsa çok daha fazla artacak. Önemli olan şehit sayımızın artmaması. Değil 343, üç milyon teröristin canını toplasan tek bir şehidimizin kıymetine erişemez.
Azdır ypg kaynakları “1 milyar tc askeri öldürdük 2 milyon uçak düşürdük ve hiç kayıp vermedik” diyorlarlar.
393 e yükselmiş diyorlar.
Hepsini öldürsek 1 şehidimizin tırnağı etmez, kanı beş para etmez şerefsizler yüzünden harcadığımız mermiye yazık, Allah Mehmetçiği korusun.
twitterdaki terörist sevici hesaplarında inkar etmediği durumdur.
hatta türkiye cumhuriyeti'ne nefret kusan bir tanesi kayıplarının 300-500 aralığında olduğunu dile getiriyordu.

son öldürülenlerle birlikte 394 terörist öldürüldü.

3 şehidimize karşılık az lakin terör örgütüne büyük bir darbe.
bir haftalık süreçte 394.

demiştik toplanın da toplu temizlik yapalım diye.

manipülasyonlara da gelmeyiniz.
aynısı el bab'da da yapıldı. sonuç?

fırat kalkanı'nda verdiğimiz şehitlerle birlikte toplamda 74 şehit verdik suriye topraklarında.
üstelik bir kısım bölgelerde kontrol sağlayarak.

peki biz gibi suriye topraklarında operasyonlar düzenleyen iran'ın kaybı?
üstelik merkezi suriye ordusuyla ortak yürütmekteler operasyonları ki merkezi suriye ordusu ile özgür suriye ordusu kıyaslanamaz.

iran'ın suriye topraklarındaki kaybı 445-5163.

türk silahlı kuvvetleri en az kayıpla hareket etmeye çalışmakta.
başarılı da olmakta.

gönül isterdi ki hiç şehit vermeyelim. lakin yarın eşimizin, çocuğumuzun, anne babamızın hayatları tehlikede olmasın diye operasyon yapmak, terör örgütlerinin yapılanmasına engel olmak zorundayız.

operasyon destekçilerini eleştiri yağmuruna tutanlar biraz olsun da terör sevicilerini eleştiri yağmuruna tutsun. bugün orada terör koridoru oluşturulmaya çalışılmasaydı bu operasyonlar yapılmayacaktı.
Görüntü yayınlanmadığı için haberlere inanmayan arkadaşlar için bilgi verelim.

TSk hiçbir koşulda görüntü yayınlamaz arkadaşlar. Tsk etiğe önem veren bir kurumdur. Bu sebepten ypg press office denen saçmalığın paylaştığı doğruları yansıtmayan fotoğraflara bakıp biz neden paylaşmıyoruz? Acaba öldüremiyor muyuz? Gibi düşüncelere kapılmayın. Tsk leş görüntülerini basınla paylaşmaz. Fakat yine de bazı ypglilerin fotoğrafları internette dolaşıyor. Bunların çok büyük kısmı öso askerlerinin çektiği görüntüler. Zaten hepsinde arapça konuşuluyor dikkat ederseniz. Türk askerinin paylaştığı görüntüler ise tsk’nın değil, bazı askerlerin paylaştığı görüntüler. Normalde yapılmaması lazım. Tsk bu konuda bir yaptırım uyguluyor mu bilemiyorum. Merak etmeyin rakamlar doğrudur. Tsk o kadar teröristi öldürmeseydi zaten bu kadar ilerleyemez, bu kadar köy alamazdı. Sayılar gerçek. Hatta bazı mevzilerde ypgliler çekilirken sayı alınmasın diye bazı ölülerini bölgeye gömüp çekiliyor iddiaları bile var. Afrin temizlenirse ypglilerin ölü sayısı binlerle ifade edilecek. Çünkü afrin adeta ypgli militan yuvası. Cerablusa benzemiyor burası. Sayıları çok fazla. Umarız türk askeri en az kayıpla bu harekatı sonlandırır.
güzel haberler geliyor desene...
psikolojik savaş diye bişey var. Sen yayımlamayıp Onlar yayınlayınca psikolojik olarak yıpranıyorsun onların yandaşları savaşı kazandığına inanıp ya örgüte katılıyor veya yenenin yanında olmak için maddi destekte bulunuyor. Ayrıca bu neyin tribi Sanki ıngiltere kraliyet ordusuyuz kimle omuz omuza savaştığımız belli.
Bence daha fazladır. F-16 dan tahrip bombaları atılıyor. O bombanın düştüğü yerin 50 metre çapında toplu iğne bile tek parça kalamaz.