bugün

zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar. nietzsche

özgür mü diyorsun kendine? sana hükmeden düşünceni duymak isterim, bir boyunduruktan kaçıp kurtulduğunu değil. nietzsche

ben tanrı olsam intihar ederdim, insanlarla birlikte acı çekmeyi öğrenemediğim için. cesar mendoza. (gerçi bu şiirden bir bölüm ama)
aforizmaar denilince nedense aklıma hemen kafka gelir ve işte bir kaç tanesi :
"Kafesin biri, bir kuş aramaya çıktı"

"Sahip oluş yoktur, sadece oluş, son nefesi vermeyi, nefessiz kalarak boğulmayı özleyen oluş vardır."

"Bir dayanak olmaktan çıkınca özgürleşir ruh ancak."
"Balık tutmakla salak gibi kıyıda durmak arasında ince bir çizgi vardır."
"işe gitmek için her sabah gittiğiniz mesafe meteoroloji uydusu fotoğraflarından görülebiliyorsa istanbul'da yaşıyorsunuz demektir. "
birbirimize saygı kotamızı doldurduk, öfkemiz bu yüzden.
"al bir kaya, nerene dayarsan daya." copyright babannem.
beklentiler alınır gerçekler satılır. ekonomide işleyen ve de işleyecek olan daimi kuraldır.
"Don't marry the person you think you can live with; marry only the individual you think you can't live without." James C. Dobson
"arkadaşlarımı hiç satmadım. çünkü ya beş para etmez ya da paha biçilemez çıktılar."
(bkz: şart/#15541099)

"Makyaj; kadınların karıncalı olan görüntülerini Full HD yapma sanatıdır."
"Her asırda bir kaç kişi düşünür, gerisi, düşünülenleri düşünür." Cemil Meriç.
"Benim ayağımın altı da müsait, başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle."
Necip Fazıl.
Erkeğini affeden kadın, suçlarını ısıtıp ısıtıp
kahvaltıda önüne sürmemelidir.
(Bkz: Marlene Dietrich)
Erkekler şarap gibidir. Hepsi üzüm olarak başlarlar. Sonra kadınların ayakları altında ezilirler. Onları olgunlaşana kadar karanlıkta muhafaza etmek gene kadınların görevidir. Ancak o zaman bir akşam yemeğine eşlik ettiğinde hoşlanılacak hale gelirler..
Yatağında ölmesi garanti insanlar, sadece masonlardır.
Ele başını asamadığın bir örgütün anca başını alırsın.
Lâf, sermaye değildir.
ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım.

(bkz: Godfather)
zararlı kararlarım, kararlı zarar vermeme sebep olur.
Bir kimse, başkasının kusurlarını senin yanında sayıp dökerse, senin ayıp ve hatalarını da başkalarının önüne serecek, onlara anlatıp duracaktır.
Sadi Şirazi.
"zulm ile âbâd olanın âkıbeti berbâd olur".

yunus emre
"Günümüzde iyi eğitimli olmak büyük bir handikaptır. Bu size birçok kapıyı kapatır."

"insan aşık olduğu zaman kendi kendini kandırmakla işe başlar, başkalarını kandırmakla da işi bitirir."

"Kadınlar, tüm aşk hikayelerini sonsuza dek sürdürmeye çabalayarak onları ziyan ederler."

"Hayatı ve edebiyatı ne kadar çok öğrenirsek, muhteşem olan her şeyin arkasında bireyin bulunduğunu daha çok hissederiz. ve insanın insan yapan çağ değildir, fakat çağı yaratan insandır." (Oscar Wılde)

Bilgeliğin başladığına ilk işaret, ölmek isteğidir. Bu yaşam dayanılmaz görünür, bir başkası ise erişilmez. insan ölmek istediği için utanmaz artık; nefret ettiği eski hücresinden alınıp ilk işi nefret etmeyi öğrenmek olacağı yeni hücresine konulmak için yalvarıp yakarır. Bunda belirli bir inancın kalıntısı da etkilidir; taşınma sırasında efendi koridorda görünecek, tutukluya şöyle bir bakacak ve diyecektir ki: “Bu adamın yeniden hücreye kapatılmasına gerek yok. O bana geliyor artık.”
Courtois' a benzeye bilirsin belki ama belçikalı değilsin bunu sakın unutma.

Not : Anlamını ben de bilmiyorum.

( Courtois : Atlético Madrid Kalecisi )
Polemik zekaların savaşıymış. Zekalar birbiriyle savaşmaz. Kinlerin, peşin hükümlerin, gizli çıkarların savaşı, polemik. Eski bir inancı yok etmek isteyen yeni bir düşüncenin savaşı. Ve her kavgaya tutuşan kendi cephesinde galip.cemil meriç