bugün

din, kapitalist düzenin omurgasıdır.
"dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır. "
"akıllı kadın, erkeğini serbest bırakır.. daha akıllı kadın, erkeğini serbest olduğuna inandırır."
erkek ne kadar akıllı olursa olsun, elini kadın cinsel organı sanan bi organa sahiptir.
araba sürmeyi öğrenmedikçe, gerçek anlamda küfür etmeyi öğrenmeniz mümkün değildir.
Eninde sonunda bu bebek ölecek..Onu öldürmek gerçekten çok kolay..Peki bu çocuk sadece ölmek için mi doğdu? Bu çocuk yaşamak için elinden geleni yapıyor ve bedelini ödüyor. Fakat kazandığı tek şey.. Ölüm..Diğer taraftan başka insanları öldürmelerine rağmen yaşamaya devam eden insanlar var..Yaşamak için ne kadar çabalarsan çabala, zamanın geldiğinde ölürsün. Bunu zenginlik ve itibara sahip, mutlu bir hayat süren insanlarla kıyasla. Bu adaletsiz değil mi? Dünya aslında çok acımasız. Gerçi aynı zamanda bu yüzden güzel olduğunu da söyleyebilirsin. Eşit takas dediğin şey sadece zayıfların kendilerini avutmaları için bir bahane. Bir bedel ödemişlerse daha mutlu olmaları lazımdı. FMA
"eğer bir fare kediye gülüyorsa, yakınlarda bir delik var demektir."
Fakat acı çeken dostun varsa, acısına dinlenme yeri ol,
sert bir yatak gibi ama, asker yatağı gibi:
onun en çok böyle yararsın işine.
Ve dostun biri sana kötülük ederse, şöyle de:
"Bana ettiğini sana bağışlıyorum;
ama kendine ettiğini, - onu nasıl bağışlarım !"

Böyle buyurur her büyük sevgi:
o bağışlamayı da, acımayı da alteder.
Kişi yüreğini sıkı tutmalı:
onu bir koyverdin mi,
kafanı da pek çabuk kaçırırsın!
"sadece bir kere genç olursun. ama ölünceye kadar olgunlaşmamış kalabilirsin."
"kadının iyisi erkeğin askerliğinde, erkeğin iyisi kadının hamileliğinde belli olur."
uçurumun kenarında durup aşağıya bakarsan uçurum da sana bakar.
"kıskanmış kadına "bir şey mi oldu?" diye sormak, gaz kaçağını çakmakla kontrol etmek gibidir."
utanç, bir başkasının yargısı altında kişinin kendini, onun nesnesi olarak görmesi sonucunda hissettiği duygudur. (jean paul sartre)
"bir aptalla asla tartışma, sizi önce kendi seviyelerine çekerler, sonra deneyimleriyle sizi alt ederler."
başarı hamile kalmak gibidir. herkes tebrik eder ama kimse kaç defa s*kildiğinizi bilmez.
Hayat 2 hafta tembellik yapıcam hayaliyle 50 hafta eşşek gibi çalışmaktır.
Dünyanın en uzun mesafesi 2 cm'dir.(Ayaklarını duvara dayayıp kendini "emme" çabalarında hep 2 cm lik engele takıldıktan sonra sarf ettiği cümle)

charles bukowski.
Bir keresinde adamın birinden Shakespeare sevmediğimi, yazmaya hakkım olmadığını anlatan uzun ve öfke dolu bir mektup almıştım. Gençler bana kanıp Shakespeare okuma zahmetine bile girmeyeceklerdi. Böyle bir konum almaya hakkım yoktu. Sayfalarca bunu söyleyip durmuştu. Cevaplamadım. Ama burda cevaplayacağım. Siktir git lan. Ben Tolstoy da sevmem.

charles bukowski.
Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar

adam fawer
Her şeyi düşünebilir, her şeyi hayal edebilir, ancak sadece seçtiklerini gerçekleştirebilirsin.

hakan günday
"unutmak iyileştirir" nietzsche
Köpeklerin efendileri vardır. Kedilerin uşakları..
Eros'un adı Eroş olarak değiştirilmeli. Bu kadar ibneliğin başka açıklaması olamaz.
Televizyonlar en kötüsünü yaparak o kadar para kazanıyorlar ki, en iyisini yapmaya para ayıramıyorlar.
kadınlar güneş gibidir. doğar ve batar. kalbin gökyüzünde doğması da güzeldir batması da.