bugün

Adolf Hitler'in sadece milliyetçi olmasını, kendi halkına olan bağlılığını seviyorum. Bizim de onun gibi asil türk halkını savunan bi liderimiz olsaydı şu anda mis gibi olurdu ama nerde..
stalin hitler den daha çok insan öldürmüş fakat savaşı kazandığı için kendisi kahraman ilan edilmiştir.

(bkz: tarihi kazananlar yazar)
fasistlik de kotudur komunistlik de. en iyisi ataturkculuktur. ama yine de cevap vereyim. stalin diyorum. beterin beteri var sonucta. ama hitler itinin beteri yok.
Hitler her konuda havada karada gömer.
Biri idealist, diğeri pragmatisttir.
Bunu şundan ötürü söylüyorum ki, Hitler ne yaptı ise, aklında olan bir ideali gerçekleştirmek amacı ile yaptı, stalin ise, idealizm gerektiren komünist düşünceyi düşüncenin belli ögelerinden ödün vermek sureti ile pragmatist bir hale soktu.
Ama onun dışında ikisinin de belli başlı konularda aynı şekilde davrandığını söylemek mümkündür.
stalin bir şekilde hitleri becermiştir. ama stalini ayakta uyutarak siken tek adam kimdir?
(bkz: harry s truman)
Sosyolojik açıdan Hitler, "Karizmatik Lider"e veribelicek en iyi örneklerden biridir. Stalinin sorunu... Kendi ideolojisi için iyi bir uygulayıcı olmasına rağmen, bir o kadar kötü ideolog olmasıdır. Hitler sabırsızlığıyla öne çıkar, Stalin ise çok daha sabırlıdır. Taktik anlamda Hitler önde görünür çoğu zaman ama aslında Stalin Moskova'yı önemsizleştirerek savaşı bütün ülkeye yaymıştır. Keza aynı taktiği sanayi bölgeleri içinde yaptı. Yani kaplumbağa ve tavşan arasındaki durum benzeri...
başka bir seçenek.yokmu?
0:00 4:20
stalin orospu çocuğudur suçsuz insanları yurtlarından sürmüştür.
hitler ise en azından milletini arî ırk kabul ettirmek için savaşmıştır.
hitlerin amacı milliyetçiliktir ve bunu açıklar.
oysa stalin bir orospu çocuğudur bunu gizler.
kemal kılıçdaroğlu'nun açık ara kazanacağı versus.

ya nolacaadı?
Vs ikisinin de götünü siker.
stalin'in itler'i tokat manyağı yapacağı versus.
☭☭☭
(bkz: eşek vs at)
ikisi de aynıdır. Diktatör.
ne ayranım dökülsün, ne götüm sikilsin.
Hitler saldıran, stalin saldırılandır. Her ikiside herşeyi milleti için yaparken abartıya kaçmıştır. Stalin öldüğünde ayakkabısının altı delikti derler.
almanyada sadece sağcılar var sananın alman ödürmediğini savunmasıdır. sosyal demokratlar, komünistler sanki fransız vatandaşıydı. ayrıca hitler alman değil germen milliyetçisidir ki o da zaten avrupanın kökenidir. adamın amacı üstün alman ırkını yaratmak diye sikko uydurmalara kanmayın adamın amacı germen impartorluğunu yaratıp tamamen saf bir germen ulusu oluşturmak. avrupaya yayılmasının amacı da tüm germenleri bir araya toplamak.
hitler in taşağı yere deydiğinden dolayı stalin ancak yalar.
Kesinlikle mussolini.
Hitler orospu çocuğu, stalin allahtır.
Tiger vs t34 gibidir.
hitler mal stalin ise süzme maldır...
Lenin ikisine birden dolar.
adolf adam gibi adamdır diğeri şerefsiz bencil piçin tekidir. ama ne yazık ki tarihi yalancı korkaklar yazar.
güncel Önemli Başlıklar