bugün

korkudur, acizliktir. nazi almanyasının ordusu ne kadar guclu olursa olsun, kendisi avrupayı feth ettiğini söyler. haksız da sayılmaz etmiştir bir yere kadar fakat bana gore ordusuz polonyaya ve fransaya girmesi başarı mıdır, bu tartışılır.
ikinci husus ise savaş tekniklerini moderleştirmeleridir. yani yıldırım harekatından dolayı fransa cephesinde çoğu fransız asker zaten korkarak kaçmıştır.
evet, oyunun erken safhalarında iyi olmuş olabilirler fakat sovyet Rusya'ya saldırıp, aynı zamanda usa, eng, fr...'a kafa tutmak intihar etmekle eşdeğerdir maalesef. ki hitler'in oyle çok zeki birisi olduğunu falan da zannetmiyorum tam aksine alman mühendisler ve komutanlar onun bir nebze başarısını sağlatmışlardır. he iyi propaganda yapmış, fuhrer olmuştur orası ayrı.
keşke ressam olarak kalsaydı da, gereksiz emelleri için insanlar ölmeseydi.
(bkz: çöküş) (bkz: Downfall)
Ateş çemberinin içindeki akrep psikolojisine girmesi.
içine dığru sıçtığını anladığı için.
Savaşı kaybettiklerin de yanında ki adamlar her şey bitti derken kendisinin hayır halen yenebiliriz tarzı şeyler dediği söylenilir.

Cidden bu kadar inatçı neden neden intihar etti veya intihar etti mi? Bilinmez.

intihar ettiyse tabi nedeni bunu kendisine yedirememektir. Ama bence intihar etmek yerine farklı bir hareket yapabilirdi.
Yakalanıp türlü işkence hakaret vb şey göreceğine intiharı tercih etmiş olması doğal. Evet.
Hırvat cephesinde ezilerek kaybetmiştir ve bu acıya dayanamamıştır.
bazı şeyleri kaldıramayacak olmasıdır.

kızılordu mensubu bir tatar'ın yarrağını kaldırabileceğimi sanmıyorum demiş ve vermiş kurşunu kendisine. bekrilere de tavsiyem odur. bakın felluce düştü düşecek. rakka ha keza.
Son dakikada yenilen goldur.
(bkz: işsizlik)
Düşman askeri berlin e gireceği vakit, bütün ülkeyi direnmeye davet etmiş, reischtag kuşatılacağını ön gördüğü için kaçacak yeri de olmadığı için ve düşman tarafından basit bir idamla kurtulamayacağı için (bkz: mussoli nin topuzlarından asılması) idamı seçmiş karizmatik bir liderdir.
eva braun yüzündendir.
muhtemelen başının etini yemiştir.
Stalin köpeğinin eline düşmemek için.
bıyıklarını kesmemek.
çeşitli sebeplerdir.

Burayı doldururum ben akşam takipte kalın.
silik yemiş. ondan.
cesedi dahi olsa hiçbir şekilde sovyetlerin eline geçmeme isteği ayrıca bu yüzden siyanürle intihar etmiş ve cesedini yaktırmıştır.
sovyet askerleri yakalayınca götünü vernikleyip müzeye bağışlayacaktı. onun korkusundan beynini patlattı.
götü kurtarmak için olabilirmiş. götü kurtarmak için intihar etmek çok mantıklı bir açıklama.
bir çok kaynak intihalın kurmaca olduğu konusunda hem fikir.

daha sonra saklandığı yerde öldüğüne dair iddialar oldukça fazla.

intihar eden hitler değildi ama intihar eden bir hitler almanya'yı aşırı fanatiklerinin direnmesini, daha kolay direnişsiz ilerlemeyi sağladı.

hem gereksiz kayıpların önüne geçildi hemde hitler'e kaçması ortadan kaybolması için zaman tanınmış oldu.
(bkz: beni sakın ruslara vermeyin heykelimi dikerler)
sokakta mussolini gibi rezil olacağıma yaksınlar, tertemiz gideyim diye düşünmüştür.
(Bkz: harakiri)
Adolf hitler e hakaret etmeden konuşalım, katil matil ama türk hayranı, atatürk hayranı bu onun baküdeki azerileri yok edecek biri olmaktan kurtarmaz, azeri kardeşlerimiz için baş belasıdır ama avrupanın a. Koymuş ağzının payını vermiş ve türkler e dokunmamıştır, ordusunda çok türk vardır zaten, hayvansever ve sanatçı bir kişilikti osmanlı ile ayni düşmanlara karşı savaşan bir erdi, yenilme sebebi hırs, kibir ile olduğu gibi ingiliz ajanlarının londra yı bombalarken okyanusa koordinat vermeleri ve italya dan saldıracaklar diye propoganda yapıp, nazi gücünü italya ya yiğdırması yüzünden olmuştur buna rağmen omaha sahilinde az olmalarına rağmen abd ve ingilizlerin a. iyi koymuştur. Bugün abd teröristi destekleyip, türkiye yi çoktan bırakmıştır,zalim için düşmanını desteklerim. Heil hitler ulan az daha koysaydın bunlara fuhrer!
intihar ettiğini sanmıyorum mussolininin başına gelenler mutlaka kendisi için alternatif bir kaçış planı yapmaya olanak bırakmıştır. Ordusu yenilmek üzere olsa da kendisinin yeterince zaman ve fırsatı ve organizasyon gücü hep oldu kaçmak için. Büyük ihtimalle abd ile anlaştı çünkü abd için 1944 ten sonra en önemli düşman Almanya ve Japonya olmaktan çıkıp SSCB olmuştu bile. .
Genclerm adam arjantinde yaslanip oldu. Acin history tv de bugun belgeseli var. 14:00 da.