bugün

savaşı kaybediceğini anlamış ve rusların eline geçerse ruslar ne yapardı hatta cesedini yaktırıyor diye hatırlıyorum. canlı yakalansa düşmana düşünün neler yaparlardı hatta sadece cesetini ele geçirseler ne hakaret yaparlardı.

savaşı basit bir şey sayanlar var ne insanlık suçları işleniyor masum kişilere, adolf hitler gibi birisine neler yapmazlardı.
kızılordu'nun berlin'i tamamen kuşatmış olması, kendi bulunduğu sığınağın da 500 metre mesafeye kadar etrafının sarılmış olması ve kurmaylarının, ruslar'ın 24 saate içlerinden geçeceklerini bildirmesinden dolayıdır.
hazımsızlık, nevet.
Marksistler leninstlerdir.
(bkz: stalin)
şahsen iktidarsız olduğunu düşünüyorum.

bu tip şahsiyetler de ağır iktidarsızlık gözlemleniyor.
intihar etmemiştir. michael jackson, elvis presley, ahmet kaya, yeşil kod adlı mahmut yıldırım falan birlikte hala yaşamaktadırlar.
anlatılanlar ve belgesellerden öğrenildiğine göre stalin'in eline geçmek istememesiymiş.

aslında alman halkının gazabından korktu bence.
(bkz: hezimet)
hem taktik-savaş olarak hemde psikolojik olarak çıkmaza girmesi.
işkence ile sorgulanmaktan korkmak ve onurlu bir ölüm.
Erkekliğe bok sürdürmek istememiştir. Onuru ayaklar altında olmadan ölmek istemiş ve siyanür kapsülü yutmuştur.
Göt korkusundan.
Sonuçta stalin tarafından tüm karizmasının yerle yeksan olacağı gerçeği vardı asadjk.
Onuruyla öldü işte fena mı
hitler intihr mı etmiş? ben duymadım öyle bir şey.
kendi ideolojisi hem kendi sonunu, hem de 6 milyon alman ve toplam 50 milyon insanın ölümüne sebep olmuştur.

bu ideoloji de şudur: "ya en iyisi ya da hiç! zayıfların yaşama hakkı yoktur!"

böyle bir adam savaşı kaybederse intihar etmesi kaçınılmazdır zaten.
Genclerm adam arjantinde yaslanip oldu. Acin history tv de bugun belgeseli var. 14:00 da.
intihar ettiğini sanmıyorum mussolininin başına gelenler mutlaka kendisi için alternatif bir kaçış planı yapmaya olanak bırakmıştır. Ordusu yenilmek üzere olsa da kendisinin yeterince zaman ve fırsatı ve organizasyon gücü hep oldu kaçmak için. Büyük ihtimalle abd ile anlaştı çünkü abd için 1944 ten sonra en önemli düşman Almanya ve Japonya olmaktan çıkıp SSCB olmuştu bile. .
Adolf hitler e hakaret etmeden konuşalım, katil matil ama türk hayranı, atatürk hayranı bu onun baküdeki azerileri yok edecek biri olmaktan kurtarmaz, azeri kardeşlerimiz için baş belasıdır ama avrupanın a. Koymuş ağzının payını vermiş ve türkler e dokunmamıştır, ordusunda çok türk vardır zaten, hayvansever ve sanatçı bir kişilikti osmanlı ile ayni düşmanlara karşı savaşan bir erdi, yenilme sebebi hırs, kibir ile olduğu gibi ingiliz ajanlarının londra yı bombalarken okyanusa koordinat vermeleri ve italya dan saldıracaklar diye propoganda yapıp, nazi gücünü italya ya yiğdırması yüzünden olmuştur buna rağmen omaha sahilinde az olmalarına rağmen abd ve ingilizlerin a. iyi koymuştur. Bugün abd teröristi destekleyip, türkiye yi çoktan bırakmıştır,zalim için düşmanını desteklerim. Heil hitler ulan az daha koysaydın bunlara fuhrer!
(Bkz: harakiri)
sokakta mussolini gibi rezil olacağıma yaksınlar, tertemiz gideyim diye düşünmüştür.
(bkz: beni sakın ruslara vermeyin heykelimi dikerler)
bir çok kaynak intihalın kurmaca olduğu konusunda hem fikir.

daha sonra saklandığı yerde öldüğüne dair iddialar oldukça fazla.

intihar eden hitler değildi ama intihar eden bir hitler almanya'yı aşırı fanatiklerinin direnmesini, daha kolay direnişsiz ilerlemeyi sağladı.

hem gereksiz kayıpların önüne geçildi hemde hitler'e kaçması ortadan kaybolması için zaman tanınmış oldu.
götü kurtarmak için olabilirmiş. götü kurtarmak için intihar etmek çok mantıklı bir açıklama.
sovyet askerleri yakalayınca götünü vernikleyip müzeye bağışlayacaktı. onun korkusundan beynini patlattı.
cesedi dahi olsa hiçbir şekilde sovyetlerin eline geçmeme isteği ayrıca bu yüzden siyanürle intihar etmiş ve cesedini yaktırmıştır.
silik yemiş. ondan.