bugün

galatasaray'ın önder sav'ı olan kişi. Benim anlamadığım, yıllar önce bu adam istanbulspor'a başkan iken, o dönemler büyük çıkış yapan selçuk şahin'i galatasaray isterken sırf fiyat arttırmak için fenerbahçe'ye haber veren bu herif değil miydi?

Böyle bir adama halen nasıl güveniliyor, bu yönetim en başta seçilmeden önce bu adamın listede ismini görenler nasıl halen yönetime oy veriyor anlayamıyorum.
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyor ve adnan beyin bugüne kadar yaptıklarına bir göz atıyoruz.
ilk olarak 1992 yılında göreve getirilen sevgili sezginin icraatları:
Kocaelispor dan Kuzmanowski transferi ve takımın başına Reinhard Saftig in getirilmesinde başrol oynamıştı. Kuzmanowski Sarı-Kırmızılı formayla hiçbir varlık gösteremezken, Saftig daha kontratı bile bitmeden gönderilmişti.
ikinci döneminde sezgin:
inamoto, Carrusca, Lincoln, Meira, Ahmed Barusso, Bouzid, Linderoth takımın başına da skibbe yi getirmiş. hepsi hayal kırıklığı yaratmış. inamoto yu getirdiği dönemde haldun üstünel mehmet topal ı kazandırmış takıma. sadece oynadıkları futbolla değil harcanılan parayla da kulübü büyük zarara uğratmış bir isim sevgili sezgin.
şimdi birde üstünel e bakalım:
Harry Kewell: takımın en önemli isimlerinden olmuş.
Milan Baros: yine takımın vazgeçilmezlerinden. tartışılmaz müthiş futbolcu.
Kader Keita: takımın önemli parçası olmuş birçok maçta göz doldurmuştur. 7 milyona alınmış 8 milyona satılmış.
Elano: bekleneni veremese de takım oyunu oynandığında neler yapabileceğini dünya kupasında göstermiş. 8 milyona alınmış ve büyük bir ihtimalle 12 milyona juventus a gidecek.
Lucas Neill: takım başarısız bir sezon geçirse de kalitesini göstermiş ve vazgeçilmez ismi olmuş defansın.
Jo Alves: hayal kırıklığı yaratmış ancak bonservisi ile alınmadığı için kulüp olası bir maddi facia yaşamamış.
Giovani Dos Santos: hayal kırıklığı yaratmasa da bekleneni verememiştir. yine bonservisi ile gelmediği için takım maddi kayba uğramamıştır.
ve galatasaray düşmenları tarafından yerden yere vurulsada futbolu bilmiyor denilse de hayranı olduğum isim
frank rijkaard: barcelona da olduğu gibi ilk sezonda hayal kırıklığı yaratmıştır. ancak kendisine inancım sonsuz anlık başarıya odaklı türk futboluna ve takımımıza çok şey katacaktır. barcelona da olduğu gibi tıkır tıkır işleyen bir makine yaratacaktır.

bu bilgiler ışığında şimdiye kadar takdir ettiğim adnan polat yönetimini kınıyorum. üstünel in yeniden transfer komitesinin başına getirilmesini ve sezgin in geri plana alınmasını istemek en doğal hakkı bu taraftarın.
lorik cana transferini haldun üstünel gerçekleştirseydi, hakkında en az bin* entry girilirdi. ama komitenin başında adnan sezgin olduğu için ve bu arkadaşımız galatasaraylılar tarafından pek fazla sevilmediği için hiç entry girilmemiş. şunu anlatmaya çalışıyorum; sevdiğimiz birisinin en küçük başarısında yüzlerce methiyeler dizerken, sevmediğimiz birisinin başarılarında sessiz kalmayı tercih ediyoruz. eleştiri bu değildir. yeri geldiğinde sezar'ın hakkını sezar'a teslim etmek lazım. ha bu transfer başarı mıdır bu daha belli değil, bunu lorik kardeşimiz sahaya çıkınca anlayacağız ama kağıt üzerinde başarılı bir transfer.
adnan polat ın galatasaray ın başına musallat ettiği ve her nedense bir türlü vazgeçemediği sevimsiz şambaba. gittiği her takımı batırmayı başarmış, sosyete mekanlarında hava basmaktan başka bir halt bilmeyen ne idüğü belirsiz karanlık kişilik. iki adnan körler sağırlar birbirini ağırlar misali bunca taraftarı hiçe sayarak koca galatasaray ı felakete doğru sürüklüyorlar. fenerbahçe de olsa aziz yıldırım çoktan onu paçavraya çevirmişti ama malum galatasaray hanım iğnesi muhallebi çocuklarının yeri, kimse ağzını açamıyor.
(bkz: ergenekoncu)
efendim öyle gazetelerin haberlerini filan pek ciddiye alan biri değilim ama yine de okurum. son bir haftadaki haberlere bakalım;

adnan sezgin rijkaard ile tartıştı

adnan sezgin baros tartıştı

adnan sezgin' in haldun üstünel ile arası açıldı

amacın ne abi senin? bas git lan şu takımdan.
galatasaray'ın tümörüdür kendisi. bir an önce bu kanserli hücre kesilip atılsa keşke.
adnan sezgin elini galatasaray'dan çek!
elinde adnan polat'ın eşcinsel ilişkisinin kamera kayıtları olduğunu düşünmeye başladım iyiden iyiye. normal seks kasedi olsa çoktan isyan bayrağını çekerdi polat...

lan bu herif ne zaman futbola burnunu soksa inamoto'lar, heinze'ler falan alınıyor. bu herif yüzünden haldun üstünel küstürüldü. bu yıl da 6 aydır sakat olan jan polak'tan bahsediliyor.

son kurultayda adnan öztürk'ü seçmeyen tüm üyelerin gelmişlerine geçmişlerine rahmet okuma nedenidir.

beşiktaş'la o kadar dalga geçtik şu hâlimize bak. tüpçü gene para veriyor... bu herif bir de bu sıçışları için üste para alıyor.
galatasarayda transferin patronu konumunda olmasını hazmedemediğim ve hiçbir zamanda kabullenmeyeceğim başarısız basiretsiz adnan polat olmasa Galatasaray'a malzemeci dahi olamayacak vizyon yoksunu kişi.
Elini vicdanına koy bi bak galatasaraya. Ne güzel birkaç yıldır eli ayağı tutan futbolcular alınıyordu, bırak herkes bildiği işi yapsın be! tamas,bratu,petre,lukunku,almaguer,cristian...*
edit: soyle bi bakdım da entry ye hükümete yüklenen mağrur vatandaş gibiyim lan. *
kesin fenerbahçe li olan şahsiyet.

bir insan istemeden bu kadar zarar veremez takıma. kesin casus bu adam. yaptığı tek akıllı transfer gösterin. ya bu adama yetki değil otomobil anahtarı vermek cahilliktir. adnan polat sırf bu yüzden başkanlıktan olacak.

jan polak nedir yahu at kendini bir yerden bi zahmet.
galatasaray'ın bir an önce s*ktiri çekmesi gereken şahıstır. nerede yeteneksiz, ölü transfer niteliğinde oyuncu gider muhteşem bir kazıkla cimbomumun renklerine bağlar. özet geçmek gerekirse takımı bok eder. daha şimdiden haldun üstüneli özletmiştir. taraftara aha sıçtık dedirtmiştir. yazıklar olsundur...
bu sene galatasaray ın transferlerinden sonra sorumlu er kişi. iki üç seneden beri kaliteli oyuncular alıp övünürken sırf aşı tutmadı diye veya yanlış teknik direktör tercihlerinden dolayı ''ali lukunku, petre'' tarzı oyunculara geri dönmüş bulunuyoruz. fakat bu taraftar eğer böyle devam ederse adnan sezgin e güzel bir sürpriz hazırlayacak gibi duruyor. ilk maçta koca bir haldun üstünel posteri ile ''üşüyoruz haldun reyis'' şeklinde bir pankart beklenebilir.
şu an inanılmaz bir fırsat var elinde. taraftarlar haldun üstünel' i istiyor ve kendisinden nefret ediyor. basında çıkan futbolcu isimleri de bu nefreti körüklüyor açıkçası. şimdi basında böyle isimler dolaşırken kallström ya da benzeri bir transferi yapıp basını ters köşeye yatırırsa hem taraftarın gönlünü, güvenini kazanır hem de haldun' u unutturabilir galatasaray taraftarına. tabii yapabilme ihtimali, haim fresco' nun devreye girip oyuncuyu ikna etme ihtimali kadardır.
haldun'u aç karnına yedin ya, takımda iyi top oynuyor ne mutlusundur dimi.
galatasaray sezonun en kritik maçlarından birin çıkıyor bu hafta ve transferin tek yetkili ismi olan bu adam sayesinde ne gelecek oyuncular ne de gidecekler hala belli değil. elano kalıyor mu gidiyor mu bilmiyoruz. takımın en az bir orta saha ve bir de forvete ihtiyacı olduğu çok açık -ki bence bir kaleci ve bir stoper de alınabilir ilaveten- ama hala bir numarası yok bu adamın. transferin son günü bratu, petre olayına nazire yaparcasına bir hareket bekliyorum ben bu adamdan.
adnan brothers grubunun futbol kanadı sorumlusu. transfer yapmayı bilmeyen yönetici.
(bkz: adnan sezgin elini galatasaray dan çek)
zamanında hakkında geyik yapmıştım ama şimdi üstüne neden bu kadar gelindiğini anlamadığım adam.

dışarıdan bakıldığında oldukça sevimsiz, antipatik biri gerçekten. ancak jan polak, grella vb. adamların basında adı geçti diye adnan sezgin mi suçlu yani. o mu gidip almak istedi bu adamları. bir kere grella ile ilgilenip vazgeçtik. jan polak ise tamamen medyanın sallayıp, galatasaray'ı karalama çabasıdır. bu söylediklerim scoutgs kaynaklı duyumlar yani güvenilirdir.

tamam, bu göbekli adamı asla haldun üstünel kadar sevemeyiz ama şu ortamda da arkasında durmamız gerekmektedir. adam sonuçta galatasaray'ın maaşlı çalışanı. rijkaard ve teknik ekibinin istediği adamları almaya çalışıyor. medyanın söylemlerine bakıldığında adnan sezgin çok kavgacı ve geçimsiz biri olarak lanse ediliyor. taraftar da fena gaza geliyor. adnan sezgin'le sanki çay içip muhabbet etmiş gibi yorumlar yapılıyor. bu adamı tanımıyoruz bile. medyada doğru düzgün demeci yok. ne biliyorsunuz lan. evde çocuğunu seven, iyi bir adamcağızdır bu belki. adnan polat da bu zamana kadar hep arkasında durdu.

bizimkiler bir inamoto'dur tutturmuşlar amına koyim. inamoto kadar taş düşsün la başınıza. adnan sezgin lorik cana'yı aldı, onu niye kimse konuşmuyor. boru mu ? şahsen ben çok şaşırdım. bu kadar iyi bir ön libero beklemiyordum. yani demem o ki, yapılan transferlere göre adnan sezgin'i yerin dibine vurmanın veya göklere çıkarmanın hiçbir anlamı yoktur.

son olarak, kendisi galatasaray üniversitesi'nde enm 102 çingene pazarlığı dersini okutmaktadır.
madem ki o koltukta oturuyor en azından doğru düzgün taraftarı coçturacak bir tane transfer yapması gereken kişidir.
galatasaraylılar için deniz baykal tarzı, bitse de gitsek cümlesini kafalarda taşıma nedeni.
taraftarların beklediğine değecek transeferlerin gerçekleşeceğine dair bir röportaj vermiş kişidir. daha acelesi yok zaten sayın adnan sezgin transferin sonuçta önümüdeki hafta ligler başlıyor, uefa kupası maçları devam ediyor, ondan sonra birde yapılan transferin kondisyon eksiğini, maç eksiğini, uyum sürecini atlatmasını bekle, hobaaa noldu ligin ilk yarısı böyle böyle derken adamlardan faydalanamadan bitti... bekliyoruz...
sezon sonu olası başarısızlıkta kellesi ilk gidecek olan yönetici kişisi. 3 yıldan beri galatasaray ı bu hale getirenlerin başında geliyor. haldun üstünel i aşağı indirdikten sonra son çırpınışları fakat çekirge nin son sıçrayışı.
taraftardan sabır isteyen yönetici. lan lig başladı!!!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar