bugün

ankara, mersin ve konya' da bulunan bir alışveriş merkezi. mersin'i ziyaret eden,edecek olan ve zaten mersin' de yaşıyor olan arkadaşlara sadece kafesindeki manzarayı, ortamı, rahatlığı ve ucuzluğu için gitmesini öğütlediğim alışveriş merkezi.ha bir de jvc marka kulaklığımla güvenlik kontrol noktalarından geçerken kulaklığın içindeki elektromanyetik parçacıklar yüzünden epey gürültü çıkan ve geçenlerde alarmı bile öten alışveriş merkezi.*
tamamen yeşil sermayenin elinde olan ve "turkiye'deki akrabalarinizi adese'de ise alacagiz" diye gurbetcileri kandirip paralarini somuren seriat yanlisi holdinglerden birinin marketler zinciridir.
Adil Duzene Erbakan Sayesinde Erisilecek (bkz: buyur bir de burdan yak)
1- mercek
2- bitki bilimi
içinde hiçbir şey olmamasına rağmen insanların bir şeyler alabilmek için saatlerce kuyrukta beklediği gereksiz alışveriş merkezlerinden. En azından Ankara'dakiler öyle. neden bilmem sadece kuruyemiş reyonu güzeldir.
yüksek kazık merkezi 2 olarak bilinir mersin'de...
mersin'de de bir subesi bulunan alisveris merkezi.

ilk acildigi zamanlarda ögrendigime göre acilimi su sekilde: "adaletli devlete erbakan sayesinde erisecegiz"
ilki konyada açılan ve konyanın yürüyen merdiven barındıran ilk a.v.m'si.Büyük ilgi görmüştü halende devam eder.ADESE'nin açılımına gelince
A- adil
D- düzende
E- erbakan
S- sizinle
E- elele
kenar zonları ince, ortasına doğru kalınlaşan mercek şeklindeki maden yatağı .
(bkz: adesele)
Türkiye de faaliyet gösteren 5 büyük perakendeci firmadan birisidir. Konya merkezli olup, konya harincede mersin, ankara, istanbul,adapazarı,kocaeli,karaman vs. bir çok ilde mağazaları vardır.
her bir ürünü diğer marketlerden pahalıdır. migros ve tansaş'tan bile.
yine de "kazıklanmak istiyorum" diyenler kaçırmasın.
mersin'in mut ilçesinde açılan ilk zincir market.
bazı üzüm adları il, ilçe ve köy isimleriyle adlandırılmışlardır. Bu adlar ya tarihi isimlerdir ya da günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Odessa (Ukrayna)'dan türemiş olan karadeniz bölgesinde yetişen bir cins siyah üzüm ve bu üzümün ekşi pekmezine verilen addır.
dört gündür şeker sattığım mağazadır kendisi. oruç tutmadığım çalışanların laf sokuşturmalarına maruz kaldığım, yemekten ve çaydan mahrum kaldığım, giriş ve çıkışta didik didik arandığım lanet olası yerdir. dört gündür yaşadığıma pişman ettiniz lan beni. allah belanızı versin demek istiyorum ama kandil gecesi diye tutuyorum.
konya markası.
migros varken gitmem amk.
adele'nin köpeğinin ismi..*
(bkz: adana demirspor)
pertavsız, büyüteç.

(bkz: adese i mütekarib)
içerisinde iğrenç müzikler çalan konya marketler zinciri. konya otogar karşısındaki adese nin yöneticisi veya müdürü bu yazıyı okuyorsa lütfen şu her gittiğimde çalan sikindirik müziği kesin arkadaşım sırf bu eziyet yüzünden gelmiyorum oraya. aylardır aynı şey zevkine attırdıklarım.
konya ereğli'de bulunan adese olmasa ereğli'deki insanlar nereye gidecek diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
ümraniye son durak'ta 1 adet şubesi mevcuttur.
yaptıkları şalgam suyunu satmak yerine analarınınkine dökmeyi denemeliler.
happy center (hepi sentır) marketinin eski adı.
online alışveriş yapılabilen konya merkezli marketler zinciri. adamlar aşmış aga.

https://online.adese.com.tr/

görsel