bugün

Henuz master a baslayan bendeniz icin gecersiz soz obegi.
ne gerekiyorsa o yapılacak balkon yıkamakta bir görevdir. kimisi balkon yıkayarak vatana hizmet eder kimisi savaşarak. önemli olan o vazifeyi yerine getirmek.
sike sike hemde.
Askerde sikilen tayfanın hoşuna giden durum. Size kaydılar diye herkese kaymaları mı lazım? Bu nasıl bakış acısı amina koyim. Yanlış sözlerdir.
Belli bir siyasi oluşum için askere giden vatan haini, orospu çocuğudur. Askere "vatan borcu" olduğu için gidilir. Seversin sevmezsin o ayrı.
Seve seve gitmezsen nasıl gidileceğini gösterirler.
bir komutanımız vardı acemi birliği manisa kırkağaçta şöyle derdi bölüğe : kimse sizi zorla getirmiyor buraya kendiniz geliyorsunuz . beğenmiyorsanız siktir olup gidin ... doğru bir laftır yakalanmadığın sürece kimse gelip seni evinden almaz .
Biz gittik siz de gidin mantığı yanlıştır. isteyen gider isteyen gitmez, ha yapan biri olarak erken yaşta gitmek her zaman avantajlıdır, düşünsene lan 3-4 sene daha beklersen 2000 lilerle askere gideceksin. Gidin yapın, sayılı gün çabuk geçer.
tıpış tıpış demeyin kırıcı oluyor.
sike sike daha iyidir.
Balkon yıkamayı askerlik olarak gören amsalakları göstermiştir.

Amına koyim en verimli dönemimde ne işim var benim balkonla, onun bunun karısının kızının işleriyle? Patates soyacakmışım. Sikmişim patatesi koskoca tsk soyulmuşunu alamıyor mu?

Vatana hizmet, devlet çalışanına uşaklık etmekle bir tutulamaz. Bir harp olur veya ne bileyim sıkıntı çıkar gider en önde biz dururuz ama şu anki askerlik sistemini kesinlikle kabul etmiyorum. Hele ki işsizlik oranı tavan yapmış bir ülkede paralı askerlik imkanı çıkarılmadıkça asla.

Tecil bitene kadar bedelliyi beklemekten başka çare yok şu an için.
(bkz: inzibatı çağırın)
bir ay sonra tipis tipis gidecegim evet isimi evimi birakip gidecegim hemde liseden hemen sonra olsaydi su melet keske o zaman bu kadar zor olmazdi ama gidecegim devlet cagirdi mecbur ister seve seve ister seve seve.
ama ben okuyom ya seslerini duymamiza sebep olan cumle.ulan okusaniz ne okumasaniz ne gi-de-cek-sin-iz.
eskisi gibi askerlik kalmadı tatil yapar gibi askerlik yapılıyor. tabi doğuda gerçek görev yapan kardeşlerimiz hariç onlar gerçekten ortaya canlarını koyuyor onlar gerçek kahraman.
ben yandım herkes yansın mantığının en somut örneğidir .

24 yaşında askere gidene kadar zorunlu askerliğe karşıydım , Mantıksız geliyordu .
askerliğimi 15 ay babalar gibi yaptıktan sonra Bu mantıksızlığı herkesin yaşamasını isteyen intikamcı bir kimliğe büründüm .
askerliğe bakış açısı askerden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılıyor , Askerden önce askerlik konusunda daha bir münir özkul
iken askerden sonra bir saruman'a dönüştüm .

gidin yapın len keratalar .