avrupanın en büyük aquaparkı olduğunu iddia eden kuşadasında bulunan gerçekten fırsat bulunursa gidilmesi gereken süper mekan.
link de verelim daha çok canınız çeksin:
http://www.denizati-hv.com/images/cevre/adaland.jpg
http://www.adaland.com/pic/parkmap.gif
avrupa nın en büyük su parkı olduğunu duyduğum park. içindeki kaydıraklar inanılmaz zevklidir. kuşadası civarına gidenlerin uğramaları şiddetle tavsiye olunur.
bizzat içinde bulunduğum, büyüklüğü nedeniyle sabah girilip, akşam zor çıkılan, kuşadası'nda bulunan mekan.
kuşadasında bulunan avrupanın en büyük su parkıdır. içerisinde çok sayıda kaydırak bulunan, giriş ücreti yüksek, yemekleri pahalı olan mekandır. ama herşeye degerdir oradaki eğlence.
Aquapark, Dolphinpark ve Seapark alanlarında hizmet vermektedir. Avrupa'nın en büyük, dünyanın 2.büyük su parkıdır. giriş ücreti katlanılabilir bir mebla olsa da yemek ücretleri oldukça pahallıdır. çantanıza yemek saklayıp girmek en mantıklısıdır.
sezonluk üyelik sayesinde yalnızca 100 ytl ye yaz boyunca sınırsız girilebilecek, avrupa' nın en büyük aquaparkıdır.
gerçekten de yaşanmadan anlatılamayacak bir mekandır. giriş ücretleri sezon itibari ile aquapark için 35 ytl, seapark için 70 ytl dir. içerideki eğlence her şeye değerdir. kuşadası'na yolunuz düşerse mutlaka gidiniz denilesi yerdir.
did you touch a dolphin today sloganlı reklamı bilboardları süsleyen su parkı.
girerken ulan girsemmi acaba dersin girdimi de çıkmak istemezsin.
şu sırada bekleme işi de olmasa pek bi güzel olacak denen eğlence yeri.

edit: müptelasıyız.
siktiredin sakın gitmeyin. 2-3 kaydırak dışında güzel bişey yok. gereksiz. yemekler pahalı. kaydırağa binene kadar sırada yanıyorsunuz. kremle havuza girmek de hoş karşılanmıyor zaten. kesin yanıyorsunuz. su toplar falan.

aqua fantasy'e bakın bir derim.
alan olarak avrupanın en büyük, işletme olarak da en dandik su parkıdır. Tonla para ödediğiniz yerde bot bulamazsınız, bulduklarınızın sapları kırıktır. yemekler piyasanın 2-3 katıdır, ayrıca dandiktir. kaydırakları tek düzedir, bir kaç saat sonra sıkılırsınız, bir de önlerinde dakikalarca kuyrukta beklersiniz. ayrıca bazı kaydırakları insan sağlığına aykırı üretilmiştir. mesela dimdik inip çat diye düzleşen bir kırmızı kaydırak vardırki inen herkes ensesini, kafasını tutar. can kurtaranları kabadır, bildiğiniz mahallenin bıçkın herifleridir, yeri gelir fırça bile yersiniz onlardan. dalga havuzu günde bir kere on beş dakika çalışır. doğru düzgün duşları, soyunma kabinler bile yoktur. kısacası parayla rezil olmaktır.

adam gibi bir su parkı deneyimi mi istediniz, 2 km. öte de aqua fantasy sizleri bekliyor.
3-4 yabancı dili günlük konusma ihtiyacı seviyesinde bilenlerin, fakat buna karşı paspas çekme işinde çalışmak zorunda kalınan Türkiye'nin en büyük su parkı.
açıldığından beri her sene gittiğim ve dün bu alışkanlığımı tekrarladığım aquapark. bu sene yeni bir çalışma olarak 4 kişi botla kaymanın mümkün olduğu yeni bir kaydırak yapmışlar. genel anlamda memnuniyet verici müessesedir.
korku tünelinde kaymak ise gerçekten zevklidir. yunuslarla yüzmekte mümkündür ama paraya kıymak gerekir.
3-4 kişi binilen botla kaydıraktan kayarken kimin çektiği belirsiz fotoğraflara malzeme olunan yer.
sonra bunları bir güzel panoya yapıştırıp belki satın alırsınız diye bir süre orada tutuyorlar. sevgilisi olanların dikkatine..
kuşadası'nda bulunan büyük bir aquapark. envai çeşit su oyununun yanı sıra ilginç animasyonlar ve çok sıcaklayanlar için ipini çekince içindeki soğuk su üzerinize boca olan direğe asılı su kovaları da mevcut.
içinde avrupa'nın en uzun kaydırağının bulunduğu iddaa edilen kuşadası'nda bulunan su parkı.

bu yıl için giriş ücreti 40 tl. içeride yeme içme mümkün ancak bütçeyi ciddi sarsabilir. çalışanlar suratsız, meymenetsiz ve işlerini zorla yapıyor gibi bir halleri var. life guard denen ağzında düdük olan ve bütün gün nazi subayları gibi düdükle insanları gerekli gereksiz uyarıp duran adamlar var bir de. yani kısaca tesis fena değil, hatta eğlenceli ama ah bir de çalışanlar olmasa diye düşünmeden edemiyorsunuz.
bunca zaman o kadar aquaparka gittim adaland gerçekten farkını ortaya koymuş kaydıraklarıyla olsun dolphinpark ile olsun.çalışanları da gayet sıcak cana yakındı.serinlemek için yüksek bir yerde dolan kocaman kovayı başınızdan aşağı dökülmesiyle cok iyi bir şekilde serinleyebilirsiniz gerçekten yaratıcı fikir.
özet geçmek gerekirse bugün beni çok yordu ama çok da eğlendirdi.
adalande - haziran 2011de çocuklarını götürmüş bir adam olarak yaziyorum:
kaydiraklardan kaymak konusunda cesaret vermek için, ben de onlarla birlikte hepsine bindim.
siyah ve sari pitonlar - oyle diyorlar - en heyecanli kaydiraklar.
ancak benim gibi yaşı geçkin kaydirak binicilerine bir notum var:
ne sunger ne bot kullanmadan ciplak bedenle kayilan kaydiraklardan beyaz olani - 3lu kaydirak - cok tehlikeli:
havuzunun derinliği 1 metre civarinda ve oyle hizla kayiyorsunuz ki, havuzun dibine kicinizi carpiyorsunuz!
sonuc, gunlerce devam eden bel agrisi.
en uzun kaydiragin ise, beklentinin aksine bizce hicbir heyecani yok...
cin seddi gibi devasa bir merdiveni tirmanip kaydirak alanina tepeden bakinca insan biraz urkuyor ama, tedirgin olmayin.
o uzun kaydirak, o su parkindaki e heyecansiz kaydirak :-)