bugün

entry'ler (219)

facebook twitter cep telefonu kullanmayan kız

aradığı erkeği çoktan bulmuş kızdır, kasmayın adam çok iyi.

büşra çelikel

yak gel şarkısını funda arar'dan daha iyi söyleyen kız

büşra çelikel

o ses türkiye yarışmacısı. an itibariyle hülya avşar'ın takımındadır.

ali ağaoğlu nun atı olmak

günü geldiğinde ali ağaoğlu tarafından bu değil bu değil beni anlamıyosunuz bu değil ben farklı birşey istiyorum gerçeğiyle karşılaşmaktır

sabah ezanını duymuyor gibi numara yapmak

cinsel aktivite sırasında okunmaya başladıysa eğer, biraz yavaşlayıp çaktırmadan partnere bakılır acaba duymamazlıktan gelicek mi diye, eğer duymamazlıktan geliyorsa, koy götüne rahvan gitsin *

kırmızıda korna çalanlar

ambulansa da selektör yapanlarla aynı kişilerdir.

yazarların dinlediği parçalar

Todomondo - liubi liubi i love you

osman pamukoğlu

mustafa kemal gibi bir adamdır. anıtkabir'de tarih bizim için 11 kasım 1938'dir diyip partisini ilan etmiştir.
(bkz: hür insanlar uyanınız)

kocasının penis boyunu günlerde konu yapan kadın

(bkz: ya necla üçtür neden gelmiyor günlere) diyen kadındır aynı zamanda.

hastası olunan sözler

horoz resmi çizip, altına horoz yazılmaz!

evde zulaya sigara saklamak yerine puro saklamak

sigarasız kalmaktan korkan tiryakinin eylemidir.
sigara tiryakileri sigarasız kaldıklarında evde sağa sola sigara koydum mu diye tilki gibi aranır durur. bulduklarında ise çocuk gibi sevinir.
(bkz: puro koyun lan 3 saat idare ediyo)

sabaha karşı don görülecek

eskiden hava durumu spikerlerinin kullandığı bir cümle.
(bkz: rte mi yasakladı)

11 kasım 1938

bayrağı elden ele verebilmek için, tarih bizler için hep 11 kasım 1938 olmalıdır.

timsah yürüyüşü

m.utd taraftarlarinin da ;
i, i-all bursa texas bursa texas i, i-all şeklinde bağırdığı takımın yürüyüşüdür.

bira parası denkleştirmek

bu gece evdeki 2 dolu şişe birayı 1,5 litrelik su şişesine asidini kaçırmadan, köpürtmeden dikkatlice doldurup, boşalan bira şişelerinin 40 kuruşluk depozito ücretinden yararlanıp, 3 şişe daha bira almak için, eksik kalan bakiyeyi tamamlamamı sağlayan eylemdir.
Hele ki bu eylem, alkollü içeceklere yeni uygulanan ötv zammı akabinde olmasından ötürü, hangi tekel bayiinin birayı kaç paraya sattığını bilmeden, rezil olmayı göze alarak çıkılmış bir yoldur, başarıya ulaşmıştır.
(bkz: tuzlu fıstık bile aldım lan)

ş yerine dolar işareti kullanmak

dolar yerine de şşşşşşş kullanabilmektir mesele.

karım beni uykuda sikti

karım olması şart değil, bi karı siksin de

allen iverson

abd dışına transfer olmuş (avrupa,çin, vs hepsi dahil), gelmiş geçmiş en büyük sporcudur. sadece basketbolcudur denirse, sanki başka branşlarda transfer olan daha büyük sporcular var mı acaba sorusuna sebebiyet verir.
hiç düşünmeyin, ben düşündüm. yok.
hatta dışarıdan da abd içerisine transfer olmuş kimse de yok bu ayarda (bunu çok düşünmedim, siz düşünün varsa yazın).

kobe bryant vs michael jordan

(#8292557) nolu yazının devam niteliğini ve ne kadar haklı olduğunu gösteren ektir;
leron james miami heat takımına transfer olmuş, bunca senedir 23 numaralı formayı giyen yeni süper yıldız, miami heat in 23 numaralı formasını jordan a saygıdan ötürü emekli ettiği için lebron james forma numarasını değiştirmek zorunda kalmıştır.

türk pokeri

KART BÜYÜKLÜKLERi SIRASIYLA:

FLUSH ROYAL:
10-V-Q-K-A (10 ile baslayip AS ile biten, hepsi aynı renkten, eşitlikte renklere bakılır.

FLUSH
7-8-9-10-V
9-10-V-Q-K
6-7-8-9-10
AS ile bitmeyen, hepsi ayni renkten,sirali,eşitlikte renklere bakilir)
--
MINOR FLUSH

A-6-7-8-9 (5 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar 9 ile biter. Sirali, rekleri ayni olan kartlar)
A-7-8-9-10 (4 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar 10 ile biter. Sirali, rekleri ayni olan kartlar)
A-8-9-10-V (3 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar V ile biter. Sirali, renkleri ayni olan kartlar)
A-9-10-V-Q (2 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar Q ile biter. Sirali, renkleri ayni olan kartlar)
Rakipte de Flush var ise, en buyuk kartin degerine bakilir. Degerler esit ise renge bakilir.

KARE

A-A-A-A (Ayni degerden 4 kart)

RENK
6-8-V-Q-A (Tamami ayni renkten, sirasiz olan kartlar) RENK

FULL HOUSE
A-A-A-K-K (3 ayni ve 2 ayni kart) (Once 3 lünün değerine bakılır, 3 lüsü büyük olan kazanir.

FULL

A-A-A-7-9 (3 Ayni kart ve 2 benzemez kart)

MAJOR KENT

10-V-Q-K-A ( Renkleri farkli, 10 ile baslayip AS ile biten sirali)

KENT

9-10-V-Q-K (Renkleri farkli, AS ile bitmeyen sirali)
8-9-10-V-Q
7-8-9-10-V
--
MINOR KENT
A-6-7-8-9 (5 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar 9 ile biter. Sirali, rekleri farkli olan kartlar)
A-7-8-9-10 ( 4 Kisi oynuyorsa, AS ile baslar 10 ile biter. Sirali, rekleri farkli olan kartlar)

DÖPER

A-A-K-K-X (2 Tane 2 lidir. Kartlar eşit ise 5. kartın büyüklüğüne bakılır. 5. Kartta eşit ise, rengine bakılır.)

PER

A-A-X-X-X ( 1 tane ikilidir. Kartlar eşit ise, 5 kartin toplam degerine bakılır. Eşitlik var ise rengine bakılır.)

5 BENZEMEZ

Kartların değer ve renkleri birbirleri ile ilgili değildir ve benzerlik göstermez. Eşitlik durumunda, en büyük kartın değerine bakılır. Bu kart değerleri aynı ise en büyük kartın rengine bakılır.

TÜRK POKERiNDE RENK BÜYÜKLÜKLERi (Büyükten-> Küçüğe)

KUPA-KARO-MAÇA-SiNEK