bugün

2013 cemal süreya şiir ödülünü dosya dalında "başım kirazlı" dosyasıyla kazanan genç şair.
1984' te Adıyaman'da doğdu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu (2004). Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü'nü de birinci sınıftan terk etti. Maltepe Üniversitesi insan Hakları Anabilim Dalı’nda tezli yüksek lisans öğrencisidir. Halen istanbul’da Türkçe Öğretmenliği yapmaktadır.

ilk şiiri 2009'da Berfin Bahar Dergisi' nde yayımlandı. Şiir, eleştiri, ve söyleşileri ; Evrensel Kültür , Har , Patika , Düşünbil , Güney, Esmer, Tiroj , Mahsus Mahal, Akatalpa, Eliz Edebiyat , Deliler Teknesi, Lacivert, Sincan istasyonu, Deve, Mühür, Hayal , Hürriyet Gösteri, Şiirden ve Varlık gibi edebiyat dergilerinde yayımlandı, yayımlanıyor.

ilk şiir kitabı olan “ Başım Kirazlı “ ile dosya dalında 2013 Cemal Süreya Şiir Ödülünü kazandı.

Lis yayınlarında redaktörlük yaptı. Yazıları , Taraf , Birgün ve Radikal gazetelerinde yayımlandı. Bahar ve Arı yayınları’nda redaktörlük yapmaktadır.
ESERLERi
Şiir kitabı:
Başım Kirazlı ( 2013 Cemal Süreya Şiir Ödülü ) - 2014

Edebiyat Dışı :
1. Ortaokullar için Türkçe El Kitabı ( Lise Sınavlarına Hazırlık Kitabı ) - 2013
2. Liseler için Türkçe El Kitabı ( Üniversite Sınavlarına Hazırlık Kitabı) - 2013
ufacık tefecik şiirleriyle ödül kazanmıştır. benim bir sürü güzel şiirim var uzun kısa, mecalli mecalsiz. en yakın zamanda ben de edebiyat dünyasına atılayım. bu hocanın şiirleri çok da duygulu değil, orhan veliyi taklit etmiş gibi