bugün

babamin insan ustu sekilde icip olmedigi benim iki dublede gozumu karartan icki.
3-4 kadeh içipte bir etkisini göremediğim ispirto.
(bkz: yeşil peri)
içinde bulunan pelinotu sayesinde halüsinasyon etkisi yaratan yüksek alkollü içki.
alkollü zeytinyağı, ne zaman içsem sanki kolonya ile karıştırılmış bir zeytin yağı tadı kalır ağzımda.
sağlamdır içkidir, "agd" olursunuz.
Abd de yasaktır.
kibrista askerlik yaparken %69vol 70cl siseyi 3 kisi sek ictigimiz icki. ilk basta seker yaktik. ehh dedik bu cok zahmetli amk. dayan sek. yarram gibi bi icimi var. bi yudum.aldigimda kalkip ranzayi yumrukladim. cok sert. kolonya icin ayni sey. ben bi pek fark goremedim kolonya ile.
ağır içkidir. şekerle eritilmesini iyi ayarlamak lazım yoksa adamı göt eder. gerçi gece sonunda göt oluyorsun. evet.
öldürür, öldürmezse süründürür.
avrupanın sadece belirli yerlerinde içerisinde pelinotu olan geri kalanı ise ispirtodan farkı olmayan içkidir.
Içerisinde bulunan thujone nedeniyle sıvı eroin niteliği taşır.

Rivayetlere göre Van Gogh'un kulaklarını kesmesine neden olmuş içkidir. Ilk kez fransada üretildiğinde sanatçılar tarafından zihin açıcı olarak içiliyormuş.
Eroin ve uyarıcı maddeler belirli düzeyde alındığında zihin açıcı ve beyni odaklayıcı olabiliyor. Fakat fazlası beyin hücrelerini öldürüyor.
En son bunu içen birini gördüğümde halının üzerinde yüzüyordu kendisi kocaman bir balıkmış.
Içki ilk bardakta sorun çıkarmıyor ikide de sıkıntı yok fakat üçüncüden itibaren halüsinasyonlar başlıyor. Sonra bu halüsinasyonlar kötüleşiyor ve en sonunda kabusa dönüşüyor.
soğuk havalarda ısınmak için birebirdir.
Iddianın sonucunda ne olursa olsun, 3 shot içilebileceği iddia edilmemelidir. Ardından o acısı geçsin diye sek viski içirir adama su niyetine.
Depresyina girmis hastalarin tedavisinde kullanilmak uzere absinthe bitkisinden bir bilim adami tarafindan yaoikmis daha sonra ise tedaviden daha cok icki olarak kullanilmaya baslanmis icki cesitidir.
herkesin içtiği ama nereden buldun nasıl aldın gibi sorulara cevap veremediği içkidir. sanırsın bira. her yerde satılıyor. memleketin sağı solu absinthe üretim yeri anasını satayım.
yakmadan içilirse boğazda bir kaç saatlik yol çalışması yapan aromalı saf alkol*.

öyle bir içkidir ki bira yanında serinletme görevi görür.
Gereksiz ağır içki. Muhabbeti yok bi kere. Her içen yav bu ne acı acı der. Hiç ne yaptın o işleri hafız, bu beşiktaşın hali ne olacak diye muhabbet edemezsiniz. Üç kez içtim hayatımda. Hatta bi tanesi 1900lerden kalma o pelinotu dalgasını barındırıyordu. Öyle halü malü de yok. Çok afedersin de iki kelam laf ettirmeyen içkinin de içine s*çarım ben.
Icince akcigerdeki kilcal damarlarinizi bagirsakta ayristirilan b vitaminizi pankreastan salgilanan hormonlari hissettiren birde yaninda hediye olsun diye peri gösteren kibrista % 70 alkollusu 70 tl olan (duydugum en ucuzu bu) ülkede satilmayan yeşil icki.
deneysel bir içki. dur la bi absinthe içeyim de keyfim yerine gelsin içkisi değil. denemek lazım tabi ki.
absinth olanı makbuldur. %70 alkollü oranı karardır bence. pragta %40 ve %89,9 arası tüm çeşitlerini denemiş biri olarak %70'inin kafasını tavsiye ederim.
kardeşimin siyahını eve getirdiği, şeker ekleyip yaktığı, öyle içtiğimiz sert içki.
adamın hayatını siker beyler. %70'lik olanın kafası sikip atıyor. ilk shot'ı aldığınızda kulağınızdan falan çıkıyor. devamında baharat tadı alıyorsunuz. yarım saat sonra ise ebenizi tersten gördürüyor. tabi bunu tek başına içmeyin. bira, vodka falan için, üzerine çakın. ama yanımda biraz önce elemanın biri kustu, midenize güvenerek için.
%60'lık olanından 5 shot içtim, aşırı enerji dışında bir numarası yok. Tadı diş macunu gibi.
Edit: bunun neresini eksiledin kardeş, anlatıver bana birara.
ben ki bira dahi icemeyen bir insan olarak arkadaslar tarafindan gaza getirilerek icmistim. uzerine de vodkayi katinca hayatimin 3 gununu kaybettim. yaninizda biri yoksa sizi toparlayacak onermem(en son yuzume su doktuklerine yuzme bilmiyorum diye bagirmisim).
nerden temin edilir bilinmez lakin bulursam denemek istediğim içki. 3 kader giderim.
güncel Önemli Başlıklar