bugün

bi kere abi sayısı fazlaysa hangi abi olduğuna bağlı, en büyükse mesela acaip bi bağ vardır 'baba' gibi.ortancaysa siz onu olgunlaştırmaya çalışırsınız,en küçükse onun kadar uyanık olmak istersiniz,hep o bişeyleri bilir,sizde ona kafa tutmaya çalışırsınız.
hayatta hep bir adım önde durmayı sağlar.

abi ile erkek kardeşin büyüyüp kadını hep madde olarak görmesi

yada

abla ile kız kardeşin büyüyüp erkeği güvenilmez-böcek-ooo paralı vs görmesi durumuna benzemez.
kizkardes: abi o bulasiklar kendi kendilerini musluga götürmüyolar!
abi (en rahat ses tonuyla): iyi sen götür o zaman.
+ tan kim lan?
- yaa abi sen benim telefonlarmı mı karıştırıyosuuunn? aneme söyleme tamam mı noluurr..
+ bak seeenn..mal kendi kendini ele verdin radyoda şarksını duydum herifin ondan sordum,ama kurtuluşun yok artık gel lan buraya kim lan o..
- nayırr nolamaz.
Morali bozuk olduğu bir gün hayatca dışarı çıkmıştır.kolay değil aşık olduğu insandan ayrılmıştır.ve üzerinden henüz bir gün geçmiştir.sevgiliyle buluşulan parka gidilir.ağlanır,sızlanır..ve daha sonra yalnızlık çok koyar.abimi arayayım der.abisi geldiğinde oluşan diyolog;

+ ne oldu hayatca neden moralin bozuk?ve neden bu parktayız.

-bitti.herşey bitti.

+ ne diyorsun kızım doğru dürüst anlat şunu.

- bitti abi işte bitti.

+ ben sana dedim ama.olmazdı onunla.şimdi ne yapayım ben o bageti. *
abi evlendikten sonra bozulması kuvvetle muhtemel ilişkidir.
(bkz: incest)
(bkz: abla erkek kardeş ilişkisi)
anne-baba olmadan aynı evde yaşamaya başlayınca tavan yapan ilişkidir. bir kız kardeş olarak yemeğini ve temizliğini yapıyorum * o da beni sabahları üşemeyeyim diye ikinci öğretim olmasına rağmen okula götürüyor. sever de söver de. öyledir bence abiler.*

edit: bugunde yaptığı yemekten tatmak isteyen benden elinde çatalla kaçmış..aç bir köpek gibi olduğumdan eğlenmiştir. canım benim. *
biri kara toprağa girse bile sürecek olan ilişkidir.
jimmypageisgod: j
abisi: a

j:abiiii üniversitede istanbula gelcem hiç valla. ohh evindede kalırım kirada yok mis.
a:bok gelirsin.
j: gelirim ki ...vıdı vıdı vız bız
a: kalk bi su getir düşünürüz bişeyler
j: öff tamam (su getirir)
a: baba ya bu kızı iki hafta kursa mı göndersek bi yere?
j: (içinden) ay çok harikasın *
Abinin kız arkadaşını sıkıcak bir şekilde (daha çok erkek arkadaşlarından) korumasıdır.

Kız kardeşin de bunu sevmeyip biri görünüp. Aslında hoşuna gitmesidir.
bu ilişki bir kademe atlarsa hiç hoş olmayacaktır.
(bkz: ensest ilişki)
kimi zaman sevgi kimi zaman çeşitli işkencelerle dolu ilişkidir.
ver bakalım telefonunu, aç bakalım msneni, ver bakalım çantanı gibi kontroller uygulatır.
kız kardeşi henüz bir yaşındadır, kendisi sokakta top oynamaktadır. sonra bir ara kendisi kafasını kaldırıp evlerinin balkonuna doğru bakınca ufak bir kafanın yarısını görür. bu, kuvvetle muhtemel henüz bir yıl önce doğmuş kız kardeşin kafasının yarısıdır. ufak kızın boyu kadar bir balkon duvarı ve ondan daha yüksek bir parmaklık bulunmasına ve ufak kızı biri tutup aşağıya atmadıkça düşme ihtimali olmamasına rağmen o, koskoca altı yaşında bir abidir ve derhal annesine haber vermelidir. aşağıdan bağırır:

-aaaannnnööeeeeeeeeeaaaaa!!!!

anne telaşla balkona çıkar ne oldu diye, aşağıdaki küçük adamdan gelen uyarı ondan sonraki yirmi yıl boyunca ve hatta daha bile fazla süre anlatılacaktır.

-çocuğa baksana yaaa!!!

gülmek ve kardeşini korumaya çalışan oğluyla gurur duymak arasında karar veremeyen anne onu sakinleştirerek ufak kızı alıp içeri girer.
büyümeye başladığı ve hayatının ilk sekiz on yılını içeren süre zarfında abisinin sürekli kendisine gıcıklık yapmasından, garip şakalar yapmasından ve daha bir sürü eyleminden dolayı kendisini sevmediğini düşünerek üzülüp ağlayan kız kardeş, ilk on iki yıldan sonra abisi kendisi için ne kadar vazgeçilmezse kendisinin de abisi için o kadar değerli olduğunu anlamaya başlar. kız kardeşi büyümeye başladığı zamanlarda söylene söylene de olsa onu gezmeye götüren, araba kullanmaya başladığı ilk seferde arabayı garaj duvarına vurduğunda yanında hemen onu kendine gelmesi için uyarıp korkacak bir şey olmadığını üstüne basa basa söyleyen abi, aynı kızkardeş şehir dışında üniversiteyi kazandığında ona müthiş destek vermiş ama şehirlerarası telefonla konuşmalarında da artık bir o kadar yumuşak ve şefkatli bir sesle konuşmaya başlamıştır. hiçbir zaman duygularını belli etmeyen, her zaman kafasını tutup sallarken "naber lan" diyerek kızkrdeşini selamlayan abi, onu özlediğini artık saklamamaktadır.
ve kızkardeşi için abisi artık, yıllar önce oyun oynarken onu iten bir çocuğun yakasına yapıştığını gördüğü günden de daha fazla bağlıdır abisine. ve ne olursa olsun, hayatında kredisi sonsuz olan tek kişidir abisi onun için.
yani bana göre abi-kız kardeş ilişkisi, hayatta başıma gelen belki de en güzel şeydir.
canım abim, kendisi yemek yedikten sonra arda kalanını sakalından temizleyendir. canımdır ciğerimdir. efendime söyliyim, çok tatlıdır.
en yakın erkek arkadaşıma bile gerizekalı embesil veya lavuk desende seviyorum seni.
abiler iyidir ya şaka maka hakikaten her derde devadırlar. * *
sevgi, zoraki saygı, korku içeren değişik bir ilişkidir.

abii: -
kız kardeş: +

-üff şimdi de burnundan sonra dudağını mı deldirdin? yoksa burnundakini dudağına mı taktın hehehe

+evet sonra da dilime takarım belki. ne diyorsun?

-nereni deldirirsen deldir de arkadaşlarım geldiğinde kapalı giyin biraz başlıycam şu şortuna!

+üfff...f git şurdan yaa güvenmiyorsan getirme alla alla (kızın alla alla derkenki tipi çok komiktir dayanamaz abisi)

- sus bir şebek surat. anca çene. yazık senin ilerdeki kocana

+sevmediğin bir arkdaşın varsa ayarla onunla evleneyim de boşa gitmesin bari

- iyice salak oldun sen !!^+&%/&

edit: abiler sinirlendirilmemelidir aslında. *
abi her zaman haklıdır !
aşıktır o kız kardeş abisine. onu arar hep, onun gibi olsun ister seveceği erkek. onun gibi baksın, onun gibi giyinsin, onun dinlediği şarkıları dinlesin... 'başın sıkışınca sadece bana gel' der abisi. başı sıkışmasa bile sıkışmış gibi yapar kız kardeş, sadece bir şeyler paylaşmak adına.
ilk aşkını anlatır kardeş abisine. abisinin aradaki benzerlikleri farketmesini ister. abisinin ilk aşkını duyunca da kalkar gider. anlam veremez abi, çocuk der geçer.
yaş ilerler, artık sadece kardeş değil, çok iyi iki arkadaş olurlar. ama kız kardeş hala aşıktır abisine. abisiyle dışarı çıktığında sevgilisymişçesine salınır, kimse bakmasın ister, herkesten sakınır.
muhtemelen abi de benzer şeyler hissetmektedir ama kız kardeş hiçbir zaman bilmez bunları. anlatmaz çünkü abi. abidir o, büyüktür, örnektir. ne olursa olsun haklıdır ve her zaman lafını geçirmek zorundadır. belki de bu yüzden kız kardeş haddinden fazla bağlıdır abisine. bu yüzden bu kadar saplantılıdır.
zaman geçer, kız kardeş yapar çocukça bir hata. abisinin affedeceğini bilir ama. sonra farkeder, sandığı hayal kahramanı değilmiş abisi. gözünü karartabilirmiş ve silebilirmiş kardeşini. hatta küfür bile edebilirmiş herkesin içinde. aşağılayabilirmiş karakterini, namusunu.
yaralanır kız kardeş. daha da güvenmez hiçbir erkeğe. vazgeçer ona benzeyeni aramaktan.
ve bir daha sevemez abisini kör kütük. abi demeye varmaz dili..
abi candır, koruyucudur, örnektir. siz gözünüzü dünyaya açtığınızda çok akıllı biri vardır sizi sevmek için bekleyen... herşeyi sizden önce deneyimleyip yolunuzu çizen, akıl veren ama bunu yaparken bilmişlik taslamayan... abi, siz ilkokuldayken yatılı liseye gönderilir ve sadece haftasonları eve gelir. ilişkiniz bu yüzden hiç bir zaman kavgaya gürültüye dönüşmez. evde o istiyor diye battalgazi filmleri izlenir pazar günleri ama zaten akşama dönecektir yurda, ses çıkarılmaz. siz ortaokuldayken üniversiteye gider, daha nadir görüşülür, hep özlenir. sonra okulu biter, doktor olur. üniversitede okurken size para gönderir. okulunuz biter, işe başlayacağınız zaman klasik kıyafetiniz yoktur, o alır. çalışırken maaşınız yetmez, takviye yapar. gün gelir evlenir, eşiyle sizin aranızda denge kurmaya çalışır. eşiyle çok iyi geçindiğinizi gördükçe mutlu olur. "abi"li doğmak ayrıcalıktır. akıllı bir abinin olduğu dünyaya doğmaksa büyük şanstır.
-abiiiii bana para versene.
-yok yaa varsa sen bana ver.
-nolur versen elin mi kırılır?
-benim elim kırılmaz ama sen biraz daha konuşursan kafan kırılabilir.
-bööööö (dil çıkarılıp evin en uzak köşesine kaçılır)
türk toplumu için: sahiplenme ve koruma iç güdüsünün doruk noktasına ulaştığı ilişki türüdür.
abi kız kardeşinin erkek arkadşına kesinlikle karşıdır. Kendi kız arkadaşının abisinin onlara karışmasına da karşıdır . çok karışır ama karışmaya karşıdır . işte böyle mahluktur onlar .
- abi konsere gidelim mı.
- tabi canım gideriz benzin, yemek ve de sigara parasını ödersen gideriz. Birde biletleri aldın mı ?
-oha yani kafayı mı yedin
-yemek hazırla odamı topla telefonumu sarza tak düşünürüz .
-canimsin sen ya.

Abi candir kandir.
güncel Önemli Başlıklar