bugün

http://www.yeniakit.com.t...-olmus-diyeler-15499.html

abdurrahman bey'in, yaşar nuri öztürk'ü cehenneme kesin bir şekilde postalamakla kalmayıp onunla birlikte ayşe özgün'ü de cehennemlik ilan ettiği, baştan aşağı nefret suçu unsurları içeren çirkin yazısıdır.

müslüman olduğunu iddia eden bir insana, kendini allah yerine koymak, hüküm vermek ve insanların ahiret akibetleri hakkında ahkam kesmek yakışıyor mu sayın dilipak?

eğer bu hastalık ilahi bir cezaysa, dindar olmasına rağmen çok daha beter hastalıklara tutulan insanlar hakkında ne hüküm vereceksiniz?
kimin cennete kimin cehenneme gideceklerini biliyorlarsa bize de söylesinler bizde bilelim.bizi mi yiyorlar anlamadım ki
yaşar nuri hoca'yı hiçbir zaman savunmadım ancak 9 yaşında hafız olmuş, 4 dilde kitap yayınlamış, 5 yabancı dili çok iyi düzeyde bilen ve arapça, farsça gibi dilleri anadili gibi konuşan bir adama böyle çirkince saldırmak yakışmamış.

ben de diyorumki o zaman vefat etmiş bilgili bir zatın arkasından bu şekilde konuşmak, 60 yıllık ibadetini çöp etmiş olmasın sakın ? yakışıyor mu ? oruç niye tutuyorsunuz o zaman ?

yaşar nuri öztürk, günahkarın tillahı bile olsa, böyle mi konuşulur arkasından ?
abdo tam din ticareti yaparken yaşar hoca elektriğini kestiği içindir.

sonra neden insanlar islam'dan kaçıyor? temsilcileri birer nefret yumağı, neden kaçmasın?
(bkz: götüm güldü ben de gülmüş sayıldım) başlığını hatırlatan yazıdır.
yaşar nuri hoca yaşarken cüppeli ahmet ve dilipak'ın, yaşar hoca'nın karşısında açık oturuma çıkmaya cesaret edemediğini hatırlarsak tartışmasız gerçek olduğunu kabul etmemiz gereken hebe.
Güzel bir yazı. Şahıs kendisini neredeyse Allah ilan etmiş ve kendince atıp Tutuyor.
kindar neslin mihenk taşlarından birinin kaleminden dökülen kindar cümleler. velevki o zat cehenneme gitmiş olsun, o acı çekiyor diye sen sevinecek misin ? ibadetinle kibirlenecek misin ?
islamcılardaki milleti cennete cehenneme postalama merakının bir ürünüdür.

islam inancına göre açık şirktir bu ancak kimin umrundaaa...
Bu Adam, kaş yaparken göz çıkartan cinsten. Bir o kadar da itici. Nedenine gelirse " inanmakla inanmamak arasında kalan insanları" negatif anlamda etkilediğini düşünüyorum. islamcılar böyleyse ben müslüman değilim" ateistlerine hizmet ediyor. (Araştırmayan bir toplum olduğunu varsayarak -ki öyle- bunu düşünüyorum) işte bu yazıda buna hizmet eden türden. Yapma dilipak. Çıkarmadığın göz kalmadı.
Not: yanlış anlaşılmamak için peşinen söyleyeyim. Kişinin inancı ya da inançsızlığı beni ilgilendirmez.
Yazıyı kendi kitlesinin anlayabileceği şekilde güzellemiştir. Şurası ayrı bir komik " Deistlerde “Tanrı” inancı sözkonusudur, “Allah” değil."