bugün

bir eksiklik olmayan durum.

politika geliştirmek için illa ki o ülkenin dilini veya ingilizce bilmeye gerek yok. Bırakın bu ezik tavırları.

edit : ülke olarak bitmişiz. emperyalistler ingilizce bilmemeyi bile büyük bir eksiklik olarak bize dikte etmişler. gelen eksilerden bunu anlıyorum. obama türkçe veya arapça bilmemesine rağmen ortadoğu da abd at koşturur. bunun için illa bu dilleri öğrenmesi gerekmez. Danışmanlar gerekli çevirmeleri ve bilgileri sağlarlar. siz de ona göre gerekli adımları atarsınız.
avrupa birliği dili kürtçe olduğu için hdp'li ali haydar konca'yı ilgilendirmeyen durum. *

ya o değilde;

avrupa birliği bakanlığı ney lan allah aşkına?

(bkz: başkaları adına utanmak)
derdini anlatacak kadar biliyormuş galiba.

(bkz: are you sex)
egemen biliyordu, 10 yıl bu bakanlığı yaptı da ne oldu?
bilmesine gerek yoktur, zira ülkemizde böyle bir bakanlığa ihtiyaç yoktur, bakanın da işi, gücü yoktur.
on yıldır müzakere, bir cacık olduğu yoktur.
karnımız da bu bakanlığa toktur.
* nasıl sinirlendiysem cinaslı şiir yazdım şerrefsizim.*
Aklıma recebi getiren durum.
Obamaylan telefonda görüştüm, netenyahu girdi araya, özür diledi falan diyordu, ıngilizce bilirmiş gibi.
Gecen hafta, ecnebi kanalında tercümanla veriyordu röportaj.
Bilmemek elbet ayıp değil. Bilmiyorken biliyorum demek terbiyesizliktir.
Herhalde selam vermesini de bilir. Neyse sunun surasinda seçime ne kaldi ki?
möhüm deel, ab de zaten Türkçe bilmiyor, egemen ingilizce biliyordu da ne oluyordu.
türkçe bildiğine sevinilmesi gereken durumdur.
''foşik ovropa birlighi kurtce ogrensin hewal'' şeklide cevaplaması muhtemeldir sayın(!) ab bakanının.
Formalite icabı oturduğundan pek de dert olmayandır. Ne yapacaktı. Türkiye nin rotasını ab ye yeniden çevirmek için değerli vaktinden mi çalacaktı. Bunun yerine zaten sık sık vatandaşı ve milletinin vekili olduğu ülkeyi bölmek için destek toplama ziyaretleri zaten yapıyorlar. Ki karşılığını da alıyorlar fazlasıyla. 1 buçuk ay daha keyfini sürsün zaten şutlanacağı için dert değil.
mühim olan insanlık olduğundan sıkıntı yoktur. evet.
Olsun yinede bi yabanci dili vardir. Kurtceee biliyami bu fasist. Oda yabanci dil dayilir. Heval heval konusur artik...