bugün

öğrencilik yıllarının kabusu olan araçtır. mütemadiyen bir şehirden başka bir şehre gider, mütemadiyen sorun çıkarmaktadır. tiksinçtir.
teker tosmak gitsin inşallah ta artık kurtulalım. nebuya kardeşim araç yıllardır git git yolları aşındırdı da bi b noktasına varamadı.
radara yakalanasıca araç.
ezelden ebediyete kadar gidecek olan aractır. her ögrenci bilir bu aracı. *
bir çizgi üzerinde giden araçtır.
a.k. ben o çizginin, bir ömür değişmez mi lan o güzergah!
takviye**: bu çizgi tam 5 nesil bitirmiştir matematik alanında.
yüzme havuzunu doldurmak amacıyla aynı anda su akıtan çeşmelerle eş görevi gören ve artık emekliğini isteyerek inzivaya çekilmesi gereken araçtır.
beterin beteri vardır. yeğenimin test kitabında şuna benzer bir soru vardı: bir gemi falanca hızla denizde seyretmekteyken güvertedeki bir motorsiklet sürücüsü aynı hızla geminin kıçından burnuna doğru yol almaktadır. bu esnada gemiyi takip eden yunusun hızı da... ... ...
ömrümüzü yiyen araç. kimi zaman önündeki aracı daha fazla hızla takip eder nerde yakalayacagını buluruz, kimi zamanda karşıdan gelen araçla ne zaman karşılaşacağını hesaplarız. kolay gelir ama zordur efendim zordur.
milli eğitim bakanlığı zimmetine ait toros marka bir araçtır. kesin.
ömür törpüsü araçtır. bi de kendinden beter olasıca arkadaşları vardır. aynı anda b şehrinden kalkıp a ya ulaşmaya çalışan. arada bi kamyoncuda girer işin içine a dan kalkıp c şehrine ulaşmayı dener. bu araçlar bir, dibi delik su kaçıran havuzlar ikidir eğitim hayatımızda...

(bkz: ömür törpüsü)
ters yönde hareket eden araca keşke çarpsa lan, dediğim araçtır. asıl hız problemi odur işte.
saatde 80 km hızla gidiyorsa o sırada c sehrinden henuz neden çıktıgı tam belli olmayan araçla b sehirine 10 km uzakdaki dinlenme tesislerinde karşılaşıp dinlenme tesislerindeki havuzu beraber doldurmaya başlayan söförün aracıdır.
boş bir havuza su fışkırtmakla görevli a musluğunun içinden geçesice araçtır.
c deliği de soruyu sorana girsin.
kesin lpg kullanan araçtır zira bu kadar gitgele benzin dayanmaz.
81 düzce, 82 a, 83 b, ...
gittiği yola c4 yerleştirmek istediğim araçtır.
o arabada ki öğrenci bunu da çok yaptı...

(bkz: parasının bir bölü beşi ile kuruyemiş alan öğrenci)
kullananın nasıl bir zihniyete sahip olduğunu merak ettiğim mechul araç.
bir türlü gidememiştir. kendimi bildim bileli hep yoldadır, gitmektedir.
Geçenlerde kundaklanan araçtır. Artık a dan b ye uçak gidecekmiş.
allah o arabanın bin belasını versindir.
gaz parasını milli eğitim bakanlığı'ndan alan araçtır.
kazasız belasız sağ salim gitmesini dilediğimiz problemli araç.
nedense hep uzun yoldan gider bir de geri döner başkasıyla karşılaşır işte o an soru daire içine alınır en yakın bir matematik uzmanına gitmek gerekir.
17.06.2011 itibariyle 3 aylık yıllık izine çıkmış olan , MEB üstüne kayıtlı şahin marka araçtır.