bugün

Kürtlerin demokrasi ve barış mücadelesinin bu sözlükteki bebelerin çoğu portakal ağacında c vitaminiyken de var olduğunu gösteren olaylardır.

Devlet mi?, yine aynı, değişen bir şey yok.
devlet dediğin böyle öttürmeli bölücüleri.
kürtlerin ezelden beri vatana ve memlekete düşman olduğunu zamanla bu hale gelmediklerini gösteren videodur. devletin şimdikine oranla çok daha güçlü olduğu ve gücünden korkulan bi dönemmiş. ama videoda da görüldüğü gibi yeterince güç kullanılmamış kürlerin anlayacağı dilden konuşulmamış ve günden güne devlete karşı daha cesaretli bi hale geldikleri bu güne bakıldığında açık bir şekilde anlaşılmaktadır. o meydan da o gün o hevaller panzere bindirilmeye çalışılmak yerine oracıkta gebertilseydiler. bu gün bu sorunları inanın yaşamazdık.
Ortalama bir kürt profilini bize açık ve net gösteren videodur efendim. Polisler güç kullanana kadar tahrik et, terör propagandası yap, hatta dalga geç, polis inip de ananın amini tersten gösterince kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyakla mağdur edebiyatı yap.
Yük kamyonuna mal bindirir gibi bindirmişler kürtleri polis panzerine.
Pkk nın taraftar toplamakta neden sıkıntı çekmediğini kısaca anlatan görüntüler.
Yanlış politikalar ve batı parmağı bir araya gelince o günler ve bu günler sürpriz değil.
Umarım güzel günler bizimle olur.
2016 modelinin Diyarbakır'da gerçekleşmesini dilediğim nesfis olaylardır.
aynı olayların tekrarlanması gereken nevruz dur.
gerçek nevruz kutlamalarıdır.

bakın biri bile halay çekebiliyor mu?
Bu olayları tasvip edenler dönsün çin'deki Uygur Türklerine baksın belki empati duyguları sızlar, devlet terörüne lanet okurlar.
"Yaşa var ol özel harekat " dedirten olgudur .
gayet normal olan olaydır. sen türkiye cumhuriyeti devleti içerisinde tililili ahey ahey diye yeşil sarı kırmızı paçavraları açacaksın, devlete isyan çıkaracaksın eski tarihlerdeki gibi, sonra polis asker gelip müdahale edecek, sonra foşik dövlet diyeceksin. oldu canım !
hangi ülkede böyle arsızlık yüzsüzlük görülmüş acaba. bunlara elini verdimmi kolunu alamazsın.
trakyanın, akdenizin egenin ya da karadenizin herhangi bir köyüne ve beldesine neden girmiyor bu zırhlı araçlar acaba ? onu da düşünmek lazım. neden bunca zamandır kürtler ? neden o güneydoğu bölgesi ?
yanılmıyorsam aralarında bir polisin de olduğu onlarca insanın öldüğü facia olaylardır (sadece o videoyu değil, o yılki nevruz olaylarının genelini kastediyorum). pkk'sı, derin devleti elleriyle korkunç bir faciaya dönüşmüştür. bir daha asla böyle olaylar ve ölümler yaşanmaması, nevruz kutlamalarının sadece bir kaynaşma ve bahar şenliği tadında geçmesi dileğiyle...
gurur verici olaylardır.
kemalist zihniyetin devlet terörü estirdiği yıllardan kalma olaylardır.
Şimdi bana ırkçı diyecekler ama değilim çünkü aynı ırka mensup oldugum fakat görüntülerden utanan terörist yalakası pisliklerden utanç duyardım o zaman. Bir grup ilkel kabile uyesi terör propagandası yapıyor bir avuç kahraman polis ise dağıtmaya calışıyor. Bazı beynini silktiklerim katliamdan bahseder gibi bahsediyor fakat o gözünü, bakış açışını silktiklerimde beyin olsaydı polislerin teröristte olsalar kadınlara ve çocuklara dokunmadığını sadece provokatörleri aldığını söylerdi. Ve umarım o terörist pislikleri savunanlar bir terör eyleminde zarar görür ya da kendi gibi düşünen ni yakınına birşey olurda o zaman gerçekleri görürler. Polisler araca sokarken direnen piölerin kafasına bi dipçik bile atmıyo bu kadar soft bir mudahele olmaz ama görmek istemiyorsunuz hdp(pkk) göt yalayıcıları.
milattan önce mi sonra mı olduğu bilinmemektedir.
videoyu izlerken gördügümüz çocukların şuan bazıları dagda bazıları adam öldürmeden yaralamadan hapisde bazıları polise şiddetten içerde bazıları sabıkalı bazıları kaçakcılık yapıyor. içlerinde adam çıktımı ben bilmiyorum merka ediyorum çıktımı diye çıktıysada bi elin parmagını geçmez.
Youtube yorumunda alıntı aktarıyorum.

ne var lan bu videoda pkk propagandası yapanları dağıtmış 3-5 kişi gözaltına alınmış görende tüm köylüler kurşuna dizildi zanneticek amk az bile yapmışlar amk cocuklarına tatlı su kurnazı eksici solcu piçler ananıza selamlar.

Ya pkk nın öldürdüğü binlerce askerimiz ne olacak bu piçler göz altına alınmış çok mu.
keşke daha fazlası yapılsa olaylarıdır.

Kürt kişicikleri ortalığı yıkmış.

Adam size dağılın demiş amk. E anlamayınca gerekeni yapar.
bunu diyenin berkin elvanlara da ağlamasını beklersin ama nerde yok iki yüzlü dilcinin iki yüzlü yazıları! ya da ali ismail korkmaz'a evet efendim.
utanç mutanç değildir.

Daha iyisi yapılmalıdır.
o cesur askerleri özledik dedirten olaylardır.
ulan bu görüntülere bile iyi ki yapmışlar, hak etmişler şeklinde düşünen andavallar var. bu insanlar dağa durduk yere çıkmadı arkadaşım. kim boş yere ölümü göze alır da dağa çıkar?

sen bu insanları insan yerine koymazsan, onların ırkını küfürmüş gibi telaffuz edersen, bu insanları sürekli sindirmeye çalışıp kürtlüğü bir suçmuş gibi gösterirsen bu insanlar da elbet bir noktada patlar.

tabi hiçbir şey dağa çıkıp adam vurmayı kabul ettiremez.

fakat şunu düşünelim biraz. bu insanlar neden dağa çıktı? çok basit bir soru.
kürtler için utanç dolu görüntülerdir.

evet hepsi hepsi 4-5 polis ve onlardan kaçan yüzlerce kürt.

işte kürtlerin neden bir vatanları, bir devletleri olmadığı sorusunun cevabıdır bu görüntüler.