bugün

(bkz: kırk yıllık yoğurtçuyum böyle kase görmedim)
25 yıldır bulmaca çözen yarışmacının rekoru.

Hayatımda böyle boş hırs görmedim abi. Daha soru ekrana gelir gelmez cevabı yapıştırıyor öyle feci ezberlemiş bulmacalardaki soruları, kelime dizilişlerini bile. Bir soruya verdiği yanıt tutmadı, ardından düşünmeden saydı döktü diğer seçenekleri tipik bir robot gibi. Muhtemelen yarışmaya katılmadan önce de epey bir alıştırma yaptı.

Zaten sunucu da üstü kapalı ima etti, soruları bulmaca dergilerinden çıkardığını, adamın nasıl böyle pataküte cevap verdiğini anladığını.

Neyse, onca emeğinin karşılığını aldı sayılır helal olsun. Gerçi ne kendisine ne ülkesine bir faydası olacak ki (belli olmaz tabi ben ne bilecem ki).
23 saniyede hiç harf almadan yarışmayı gelmiş geçmiş en iyi dereceyle bitiren yarışmacıdır. Helal olsun efenim.
psikopat bir eleman tarafından kırılmış rekor. kırk yıllık kamyoncuyum böyle kasa görmedim.
http://www.youtube.com/watch?v=sQwUjniHoco&feature=youtu.be

söyleyecek sözün olmadığı yarışmacıdır, helal olsundur. daha da kırılmaz sanırım bu rekor.
bu rekordan sonra artık yarışmayı izlemeye gerek kalmamıştır.
--spoiler--
- şimdi size son soruyu soracağım. on harfli, tek kelime. üç harf bile alsanız yeni rekoru kırmış olac...
- kökeni?
--spoiler--

psikopat bir yarışmacı tarafından kırılmıştır.
zeka ile ilgisi yoktur. 25 yılını bulmacaya harcayan bir adamın gösterisidir. ne işe yarar derseniz hiç bir işe yaramaz. zira kim 500.000 ister'e katılsa az biraz para alırdı belki ama bu yarışmada hava alır. gitti 25 yıl.
yapılan yorum yarmıştır.
görsel
youtube da inanılmaz bir yorum almış yardırmıştır
--spoiler--
kardeş baban keşke ananı değil benim anamı sikseydi
--spoiler--
ali ihsan varol'un soruları adam akıllı dahi okumasına fırsat vermemiş rekordur.

adam soruyu bile okumasına fırsat vermedi neredeyse. spiker bir soru da "bakalım soruyu okuyabilecek miyim" deme ihtiyacı hissetti bu yüzden. aklında nasıl kurguluyor, nasıl o hızda bir muhakeme gücü ile pratiğe döküyor tek kelime helal olsun.
(bkz: kesin ip var amına koyim)
bunu başaran arkadaşın tdk'da çalışıyor olabileceğini akıllara getirir.
bu ne lan?
yarışmayı gündeme oturtmak için yapılmış olan kurmaca bir rekor.
kıskandırmıştır.
adam soruyu okumadan yarışmacı cevabı yapıştırıyor.
gören cevapları önceden biliyormuş da ezberlemiş der.
dönüp dönüp sıkılmadan aynı bulmacayı çözmüş herhalde.
ali ihsan varol'un yerinde olsam sinir olmuştum. *
bu nasıl kelime haznesi böyle! *
kıskandım yav!
biz *yapalım en fazla 7500-8000 arası adam pat pat cevabı yapıştırıyor.
insanın inanası gelmiyor.
slumdog millionare in yanında halt edeceği bir durum. Rain man bile ağzı açık kalır. Bravo doğrusu.

Bir de nedense aklıma şu meşhur sahneyi getirmiştir... Joey in efsanevi performansı;

http://www.youtube.com/watch?v=DpRfq7xHstg
birisi bunu yapacaktı (bkz: hadi ateistler bunu da açıklayın)
hızlı bilmesi değil mevzu ama daha soruları duymadan nasıl cevap verdiğini anlamadığım elemanın kırdığı rekor. sadece sorunun ilk kelimesini duyup, ordan ne sorduğunu anlayıp, harf sayısına göre tahmin mi ediyor yani? inanmıyorum ben. programın viral reklamı gibi geldi bana. ha eğer eleman ciddi ciddi bu şekilde yarışmaı kazandıysa acaip göt olurum ama bu sefer de adam insan değil demektir, zihin falan okuyabiliyor olması lazım.
şike var ağbii.
sunucu soruyu tam okumadan elemanın hemen cevap vermesine şaşıran arkadaşların yarışmayı pek izlemediği anlaşılıyor.

sunucunun arkasındaki ekrana geliyor sorular, yarışmacı oradan sorunun bizim ekranın altında gördüğümüz halini görüyor. dolasıyla sunucu soruyu tam okumadan sorunun tam halini oradan okuyabiliyorlar; yoksa harf alan yarışmacılar kafalarında mı canlandıracak kelimenin halini.
mirc zamanlarında trivia kanallarındaki oyun botlarını aklıma getirdi, 0.68 saniyede ingiltere yazabiliyordum.