bugün

40000 öğretmen alımının yapılacağı atamadır. Kontenjanlar açıklandı. Aday öğretmenlerimizi heyecan bastı.

http://www.memurlar.net/haber/400712/

din kültürü ve ingilizce kontejanları dikkat çekici şekilde yüksektir.

edit: sayın öğretmen adayları ayrıca mezun olduğunuz alana göre tercih edebileceğiniz öğretmenlik bölümleri aşağıdaki linkte belirtilmiştir.

http://www.memurlar.net/c...4_80_cizelgeveesaslar.pdf
fazlasıyla ihtiyaç olduğu söylenen zihin engelliler öğretmenliğinden 305 kadro vermişler.
sırtını devlete dayamak isteyen garantici asalakların umutla beklediğidir.

bu zihniyetten iyi eğitim çıkar mı aq?
devlete sırtını dayamak için yanıp tutuşan ama bunu beceremeyen asalaktan da beterlerin bir türlü hazmedemediği atamalardır.
sanırsın ki çalıştıkları kurumda hayrına çalışıyorlar.
nedir bu öğretmenlerin çekilemezliği anlamadım. başından beri böyleydi. sen de olsaydın da sussaydın. sanki öğrenci var yazın okulda da onlar gitmiyorlar.
ihtiyaç belirlenen kadrolarda kısıtlama ingilizce gibi fazla olan kadrolara 5 bin yer açan devletin atamalarının olduğu atama. adaletin bu devlet. evet.
ingilizcede kadro artmışken acaba 2. ve 3. sınıflara da öğretmenlik yapılacak mı diye düşündürür. yoksa yeni müfredatı al çöpe at.
okul öncesinde ki düşüşle beni hayretlere düşürmüştür. Sınıfçılar hadi iyisiniz bu sene. Böte azda olsa hakettiği sayıyı almış tebrik.
pozitif bilimlerin yerini din kültürü derslerinin aldığı bituhaf atamalardır.
geçen sene atanan öğretmenlerin çoğunluğunun imam hatip lisesi mezunu olmaları şaşırtmamıştır.

belki bu senede aynısı olacaktır.
iyidir. beni de öğretmen yapmıştır.
imam hatip meslek lisesi derslerine 1230, ticaret liselerine 120 tane atama yapılacak atama dönemidir.
Zır zır ağlayan, her delikten çıkan, en alakasız ortamlarda kendileriyle ilgilenilmesini isteyen örtmenciklerden bir süre kurtulacağımızı gösteren atama.

Bi huzur verin lan. Bi kafa dinleyelim.
almanca'nın rekor kırdığı atamalardır. aslında bu sayı bile az. atanmayı bekleyen sanırım en az 10.000 almanca öğretmenliği mezunu vardır. dil edebiyatı saymıyorum bile.
Calistigimin karsiligini aldigim atamadir.
574 bin öğrencinin mecburi olarak gönderileceği meslek liselerinde ihtiyaç olan farklı branş hocalarının yerine din kültürü öğretmeni alıyorlar.din karşıtı değiliz elhamdülillah müslümanız ama pozitif bilimleri, mesleki branşları bu kadar yabana atmaları gözardı edilemeyecek kadar açık!
ihtiyaç için gerekli atamadır.
Ne meslek grubu anasını sataym bir-iki ağlıyorlar 320 lira zam, bi yürüyüş yapıyorlar 40,000 atama. Onu geç 3 ay "on dönüm, bostan yan gel yat osman" ohhh...
Şurda mühendis işsiz, doktorlar her gün darp yiyor; kılını kıpırdatan yok. "Kalkıp sorsan hala örtmenler bik bik ..."
ne diyelim.... Hayırlısı olsun dediğim atamalardır.
türkçe 3000lerde mi ben mi yanlış gördüm dedirten atamadır. hay maşallah.
http://personel.meb.gov.tr/ sayfasından tercihleri başlaması gereken atamalar, ama henüz meb uyanamamış anlaşılan.
tercihlerinin bugün itibariyle başlaması gereken atamalar. neyi bekliyorlar çok merak ediyorum.
rehber öğretmenlerinin amına koydunuz amına koydunuz. biz türkiye derecemiz var atama rahat diye girdik.iş mi lan bu haa iş mi bu.
Başlayamadan biticek gibi.acaba nasıl tercih yapıcaz 3 4 günde.
tercihlerin öğleden sonra başlayacağı yönünde söylentiler var ama, bakalım.
tercih sayfasını açtıkları halde klavuzu yayınlamayarak öğretmen adaylarının çıldırttıkları atama dönemidir.
taban puanın 60 olması nedeniyle 60 bile alamayan (yetersiz!) eğitimci adayların sayıp sövdüğü atamalardır.