bugün

vicdan sahibi, akıl fikir sahibi herkesi, sözlükteki düşük entry kalitesini, ardı arkası kesilmeyen hakaretleri, nefret söylemlerini, insanların inançlarına saygısızlık edenleri, atamıza sövenleri protesto etmek amacıyla 8-9-10 kasım tarihlerinde sözlüğe kat-i suretle girmemeye davet ettiğim eylemdir.

10 kasım günü özellikle.

bütün bir yıl "atatürk" e karşı yapılan türlü hakaretlere yol açıp, göz kapayıp, 10 kasım günü gelişmeler kısmında dandik bir mesajla kurtarabileceğini sanan sözlük yöneticilerine de bir mesaj olsun.

tek yapacağınız sözlüğe giriş yapmamak olacak. ama etkimiz çok büyük olacak.

çıkalım sokaklara her ilde zirveler yapılsın, kızlar çay yapsın mercimek köftesi yapsın, erkekler mangalları yaksın. oturalım hep birlikte.

bırakalım boş duvarlarda utanç yankılansın.

hadi lan. yapalım şu işi.

katılımcılardan rica editi: günde iki üç kere farklı tanımlar yapsanız başlık alır yürür, sesimizi daha iyi duyururuz.

katılımcılardan rica editi 2: online listesinde dikkat çekmesi amacıyla kişisel iletileri 8 kasım 2013 sözlüğü bırakma eylemi olarak değiştirmelerini rica ediyorum.

--spoiler--
katılımcılar:
--spoiler--

konsol
macerayisevenadam
yakbisigara **
laurent
dkoa
pul biber
atpartisi
pangaea
klarnet calan sarapci koala
rainheart ruh budur:(#21821424)
seviyorsevmiyorseviyorsevmiyor
rs ne ayol*
iddialarinodagindakikisi
viyana kusatmasindaki kus
debusi
erkeginlezbiyeni
dafaiss
administarator
aylakadamoglu
alassea
acini anliyorum
taytszkral *
anamurlum
soda var su yok
safety car in this lap
baygelecek
marka takilan devrimci
ing ogretmeni secili ariyorum
alkolik oldum
bozburunlu
dort melek
a change is gonna come
manuel calavera
konglamere lenf nodu *
kechy
eh yeter be
Mr Why
dusunmeyen insan
influx
bikertenkele
PsikopatGripVirusu
kukmina
handm
septemberstorm
dort melek
zoraki yazar
atamtutambenseni
ayakli spoiler
whatareyoutalkingyarramm
poland spring
neco278
abiseviyosansiktiretbence
kavatar
kafka labirenti
ekhidna
yordam bilen adam
sen git, biz geliyoruz denilesi istek.
Biz sizi ararız denilebilecek istek.
müsait zamanda geri döneceğiz denilecek istek. evet.
sözlüğü tek başına bırakamıyor musun, ille de yardım etmemiz mi gerekiyor? diye sorulası eylem.
macerayisevenadamların eylemdir, artizliğe lüzum yok, gidecek kitle sessiz gitsin.
olayin neden sadece ataturk le sinirlandirildigini anlamadigim eylemdir.
yine de kizlar cay yapsin birakirim.
atatürk'le sınırlandırılmayan eylemdir.

--spoiler--
sözlükteki düşük entry kalitesini, ardı arkası kesilmeyen hakaretleri, nefret söylemlerini, atamıza sövenleri protesto etmek amacıyla
--spoiler--
sözlükte normal yazardan çok mal yazar olmadığını bize göstermesini umduğum, katılacakların "katılacağım eylem" diyerek başlığı kaldırmasını istediğim eylem.
başarısızlığa uğradığı takdirde değil 3 gün bir daha asla sözlüğe girmeyeceğimin sözünü verdiğim eylemdir. kimsenin bu kadar kolayca icra edilebilecek fakat etki yaratacak bir eyleme katılmayacağı düşüncesi sözlüğü bırakmak için yeterli bir sebeptir benim için.
yap yapma demiyoruz hobi olarak yine yap dedirten istek.
daha çok katılımcının olacağına inandığım eylemdir.
siktir git bırak diyerek katıldığım eylem.
en az 500 aktif yazar ile gerçekleştirildiği tarihte adam gibi bir etki yaratabilecek eylemdir. daha yarım saat oldu ve katılımcı sayısı 5 e çıktı.
ulan tek eğlencem deşarj olduğum yer burası son zamanlarda onu da alcanız ya elimden neyse değer.
katılıyorum ulen.
(#21820408) nolu entry'de katılımcılarının listesinin bulunduğu eylemdir. katılımcıların "katılacağım eylemdir" şeklinde belirtmesi yeterlidir. yarın sabah katılımcı listesini güncellemeye devam edeceğim eylemdir.
pek destek görmese de çorbada benim de tuzum olsun diyerek katılacağım eylem. yaz beni de.
daha önceden (bkz: 1 şubat 2012 sözlüğe entry girmeme eylemi) şeklinde bir örneği olan, mümkün olabilen eylemdir.
Atatürk'ün bir neferi olarak desteklediğim eylemdir. 10 kasımda bende yokum. Olsan ne olur diyenler olabilir, doğrudur belki bir şey olmaz. Ama içimden yazmak geldi aktarayım.

hayatı son model arabalar, güzel kızlar, yakışıklı erkekler, bol para, lüks yaşam, kariyer hayallerine endeksleyen, sadece bunları hedefleyen, bunlarla beslenen ben, sen, herkes dahil.

Sen kimsin ki hayatını benim milletime adamış, 35 yıl askeri üniforma ile cepheden cepheye koşmuş, gazi olmuş, mareşal rütbesi olan, siyasi ve askeri deha hakkında atıp tutuyorsun.

Parazit olarak sadece kendi hayallerinle beslediğin o bezelye tanesi kadar beyninle nasıl komplo teorileri oluşturup bu ilim adamını yargılıyorsun ?

Bu adamın fikirleri, ideolojisi için atan milyonlarca kalp var. Onun ordusunda askeri bitmez. Sevme, Saygı duymayı beceremiyor musun? Yunan başkomutan kadar mert olup türk büyük elçiliği önünde saygı duruşunda bulunamıyor musun ?

Bu duruma müsaade eden ve düşünce özgürlüğü çatısına sığınan herkes suçlu ve iki yüzlüdür..
twitter'dan anlayan birinin herkesin toplaşması için bir sayfa açması gerekebilecek eylemdir.
(bkz: yakışmadı gözüm)
Katılacağım eylemdir. Şu orospu çocuğu meleğe bir çözüm bulunmadan da dönmeyeceğim eylemdir.
(bkz: en çok oylama yapanlar istatistiğinin gözükmemesi)
katılımcılarının online listesinde gözükmesi amacıyla kişisel iletilerini 8 kasım 2013 sözlüğü bırakma eylemi olarak değiştirmelerini rica ettiğim eylemdir.
şahsım adına çalışmalarına yarın sabah ve özellikle öğlen molasında yoğun olarak devam edeceğim eylemdir. katılımcılardan duyurmaları konusunda destek bekliyorum.