bugün

vizelerde ve finallerde, 60-70 lik kağıt verdiğimden emin olduğum sınavlarda; sırasıyla 30 ve 40 puanlarıyla beni şaşkına çeviren, ismini burada açıklamamın uygun olmayacağı üniversite hocasıdır. sınıfta bu durumdan tek muzdarip ben olmamama karşın; hocanın ne yapmak istediğini kimse kavrayabilmiş değil.
(bkz: o hikayedeki mal benim)
aynı türden bizim üniversitede de var. doğal bir kişiliktir." ben 35 sene okudum al sende bu notu" demenin başka bir biçimidir.
(bkz: ben 35 sene okudum al sende bunu oku)
(bkz: cem yılmaz esprileri)
2,33 katsayısı olan profesördür.
itiraz ettiğim kağıdıma bakıp evet az puan vermişim ama sorun tam değil düzeltmek zorunda değilim diyerek bunu nasıl becerdiği konusunda beni aydınlatan insan..
(bkz: 70 lik rakıya ısrarla 30 diyen profesör)
cevap kağıdı ve puanlaması olmayan,kafasına göre not veren öğretim üyesidir.
(bkz: götlük yapmak)
final notlarını allem edip kallem edip eksik veren ve ortalamanızı düşüren hocanın bir alt modelidir.
profesörlüğün en önemli noktasını kavramış(!) profesördür.
yaz tatilini okulda geçirmeyi gözden çıkarmıştır. parafesör olmuştur.
prof. tek ders ders sınavına kalan öğrencinin sınavına gelmez, soruları okula faksla gönderir.sınav kağıdı sınavdan sonra tekrar geri fakslanır.ancak kader ağlarını örmekte gecikmez.öğrenci 70 beklerken sınavdan 30 aldığını öğrenir.nitekim hesap edilmeyen bir nokta vardır ki sınav kağıdı cevaplar için yetmemiştir ve öğrenci ek bir kağıt daha kullanmıştır. ama bizim prof. gelen faksın 2 sayfa olduğunu görmez ya da belki de kaç sayfa diye bakmaz bile.daha sonra öğrenci kafayı çalıştırır ve bu işte böyle bir angutluk olabileceğini düşünür.gerçektende öyledir.durum düzelir, öğrenci mezun olur,uludağ sözlüğe yaşadıklarını yazar,sonra bu hikayesini kitaba dönüştürür ,film teklifleri falan da gelir ama o kabul etmez.
kendi cevap kağıdına 50 veren prof' tan saha insaflı derim..(olay bizzat ktü matematikte yaşanmıştır. olayın kahramını prof. dr. ziya yapar..)
öğrenciye takmış profesördür.
egolarını yenememiş profesördür, yüzlük kağıdı sadece kendisinin hakettiğini düşünüyordur.
30,luk kağıt verip ısrarla 70 bekleyen öğrenci misali.
Hayatındaki karmaşık çelişkilerini ve sorunlarını aşamamış makam sahibi.
tek kelimeyle amucuktur.
(bkz: profesör e örtmenim diyen universiteli)
her üniversitede hatta her fakültede kontenjanları vardır bunların. eksik olmazlar hiç.

ha yağcılara muamele farklıdır o ayrı.
kesin ismi c. t. dur denilebilir.
70-30= 40 Mhp nin Devlet Bahçelisi nin parmağı var bence.