bugün

Mademki dünya bir hiç, gece de iç, gündüz de iç.
* Bende şeytan tüyü yok, epilasyonla aldırdım.
* Hırsızlık yapmayın, Hükümet rekabetten hoşlanmaz.
* Nefes kesen bir roman yazdım. Tüm okurlarım öldü.
* Hakan yarın ki maçta forma giyemeyecek... Çıplak oynayacak.
* Her aşk bitki isimleri ile başlar, hayvan isimleri ile biter.
* Oğlumun adını mafya koydum, artık ben de mafya babasıyım.
* Yazılıdan sıfır aldım ama, önemli olan katılmaktı.
* Eğer turist sezonundaysak, neden onları avlayamıyoruz?
* 1959'da içilen kahvelerin hatırı doldu, duyurulur.
* Şiddete karşı savaş açın, şiddet yanlılarını kurşunlayın.
* Ölüm korkusu sürekli değil, mezarda biten geçici bir duygudur.
* Adamın biri eczaneye sinek ilacı almaya gitmiş. Eczacı ona "sineğinizin nesi var acaba" demiş.
* Sık sık ameliyat olun, içiniz açılır.
* Sizde bit şampuanı var mı? Kirlendi hayvancıklar.
* Beşbinkere söyledim; abartmayı bırak.
* Bu tüp bebek hatalı; hep gaz kaçırıyor.
* Yes abicim. Türkçe eğitime benden de okey!
* Bir fil elektrik direğinden daha yükseğe zıplayabilir mi? Elektrik direği zıplayamaz ki...
* Selam! Ben Aydan Şener. Hadi yaa. Ben de dünyadan Neil Armstrong.
* Çocuğun biri bir gün kafasını ıslatmadan yıkamaya başlamış. Annesi de "oğlum hiç saç ıslatılmadan şampuanlanır mı?" deyince çocuk: ama anne bu şampuanda kuru saçlar için yazıyor.
* Temel Fransa'ya gitmiş. Tabelada Fransa yazıyormuş. O da " Aaaa... burayı da mı Sabancı aldı" demiş.
* Gençliğim acı veriyordu. Ameliyatla aldırdım.
* Ey yükselen yeni nesil! in ulan aşağı!
* Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun
* insanlık bugün de para karşısında değer kaybetti.
* Karınızla aranızdaki ortak yan ne? Aynı günde evlendik.
* Hayatım boyunca kararsız biri oldum ama artık emin değilim.
* Karımı o kadar seviyorum ki eskimesin diye başkalarının karılarını kullanıyorum.
* Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapın, çok zevkli.
* Demokrasi, seks gibidir. iyisi de, kötüsü de "iyi" dir.
* AIDS virusu de, Ebola virusu de maymun patentli. Maymundan gelip gelmediğimiz belli değil ama, Maymundan gideceğimiz kesin.
* Soğuk savaştan sıcak savaşa geçiverdik bir anda. Dünya çatlamasa bari.
* Asansor bozuk. En yakın asansör karşı binadadır.
* içerken araba kullanmayın. Bir yere çarparsanız biranız dökülür.
* Yarın yapabileceğin bir şeyi, Asla bügünden yapma.
* Tanrım! Kendim için bir şey istemiyorum. Yalnızca anneme paralı ve güzel bir gelin nasip et!
Ortamın komik çocuğu olmaya çalışan teenage gençliğin karşı cinsi etkilemek,prim yapmak için en alakasız durumlarda bile kullanmak üzere kalıp halinde ezberlediği espriler.
(bkz: cmylmz olmasa espri yapamayacak olan erkek)
bir tat bir doku'dan güzel bir replik:

"ya birisi senin tahtına oturcam dedi ya.bende dedim ki

-dikkat ette ben ordayken oturma!" *

edit:bunu kötü oylayan arkadaş demek ki cem yılmaz'ın tahtına oturmayı planlayan kişi.
beyaz show'a telefonla katıldığı zaman. jennifer lopez'den konu açılır.

beyaz:

-"olmazsa jennifer'ı almaz , seni oturturuz buraya."

cem yılmaz bomba gibi bir cevapla:

-"tabi önce beni oturtun , sonra jennifer lopez'i oturtun."
(bkz: engelli 400 metre)
altın portakal film festivali ödül töreninde sahneye çıkıp, ooo... aramızda sibel kekili de varmış der cem yılmaz. salondan gülüşmeler yükselir. o da espiriyi patlatır: "bak, bak, bak... hayranları nasılda belli ediyor kendini."
not: gülenler arasında devlet erkanı da vardır.
Komedyenin başarılısının kendine çok zararı vardır. Bizde çünkü Gülmek alkış tebrik tebessüm. Bizde bir noktadan sonra şekil değiştiriyo. Çok gülünce şu hale geliyo seyirci: Ulağnn ne orospu çocuğu herif ulağn! hayır, Ben istemiyorum ki ailem de oyuna dahil olsun.
Bilet vat mı, her sene bunu soruyolar, bilet var mı nolur bilet var mı! Diyorum lan ben bile ayaktayım, düşün artık, yapıcak bişey yok!
gösterileri izleyip orda burda espriden sesin çıkışına taklit eden cem yılmaz emitasyonlarının prim yapma araclarıdır.
(bkz: bu sahneye bayılıyorum)
Kadın programlarında neler oluyo ya. Kaynım gildi ona virdim o onla birliktiymiş zatin binim kayınpedirim de onla ilişkiye girdiği için bean- ohohohoho, hani marjinal bizdik? Napıyosunuz lan siz!! Bütün mahalle tren yapıyo, bu ne lan!
Ya bi hikayeler anlatıyolar, evde kanımız donuyo oğlum! Takip etmiyorum tabi, yuutubtan izliyorum, çocukları u-yuutub. Abi neler konuşuyolar o kadınlar ya: şüyle oldu büyle oldu muhtar bana aetladı bean onu şi yaptım o da ona - oha! Napıyosunuz lan siz! Ulan ne mazmutmuşuz lan biz. Bi de bize bak elde dijitürk kumanda; bu elde*, böyle*. Kumanda bu elde*. Evet. Kumanda niye o eldeyse. Hıhıhı, *elim dolu.
burdan ne mesaj alıcanı dinleyen kendisi bilir. ben anlatıp evime gidiyorum.
istanbul un siluetine bakıyo bazısı, Yahya kemal oluyo, o siluet onda öyle bi his uyandırıyo. Bazısı bakıyo aynı siluete diyo ki: ulan istanbul sen mi büyüksün ben mi büyüğüm ananı skicem senin, diyo. Şimdi, aynı istanbul, ama bünyedeki reaksiyon başka..
diyolar cem yılmaz çok küfrediyo. ya filmde kötü adamı canlandırıyorum tabi ağzı kötü olacak! adam kötü! ama eski filmlerden dolayı alışkın değiliz küfürlere. Adam eroin kaçakçısı. Ama süper Türkçe konuşuyo tek bi küfür kötü ağız yok! Ulan sanırsın türk dil kurumu eroin kaçırıyo!
bir de diyolar: Bizim çocuk seni seyrediyo küfür ediyo.
e hangi çocuk?
"bu!"
e eksik yapmışsın çocuğu, ben bişey diyo muyum?! Ama sen benim filmime diyosun? "Bu film olmamış vıdı bıdı.. bu çocuk olmuş mu?!
erler gazinosu diye bi yer var sadece erler girebiliyo. Önde bi tane usta asker var kumanda onun elinde. O ne isterse o izleniyo. arkada 400 kişi çıt çıkarmadan hangi kanal açıksa onu izliyo. Arkadan bi çıt çıkıversin bizimki arkayı bi dönüyo: "ulan bi şey izlicez susun amına koyum!"
Sonra kalkıyo arkadan yaltakçının biri: "ya bi susun amına koyum ya."
Sonra başkası: "ya bi sus sen de amına koyum!"
"ya sus sen de abi amına koyum!"
"Ya noluyo lan orda amına koyum!"
"Lan bi amına koyum!"

ya usta askerin izliceği kare 4 saniye, orda 400 kişinin birbirine koyması 40 dakika!
bazı meslekleri hiç bilmiyorum. kendim meslek erbabı değilim ya, onun için hiç bilmiyorum: uluslar arası ilişkiler! ne okuyosun sen dedim birine şey dedi: uluslar arası ilişkiler!
napıyosun ki ? yani danimarkayla mektup arkadaşıyım:
- sevgili danimarka, bugünlerde bana karşı çok soğuksun.
- sana değil iklimim öyle.
biz business tık bizde öldük mü?
fıtık tedavisi için ara beni: sıfır beşyüz bilmem kaç.. ya sen zannediyo musun ki bu adam beyin cerrahı? hayır, oklavayla vurdum koştu, mmujcck yaptım yürüdü falan...
var mı bel fıtığı çeken? ablacım, yumurtanın akıyla sarısını ayırıyosun, o kadar. sürmüyosun bile. ulan bari süreydik ya! yani bu kadar mı yalan olur artık!
kalkan balığının o - erkeği olucak ama- beykoz dan alıcan, onun sırtındaki boncukları götüne sokuyosun, süper oluyo! hastalık geçmiyo, ama süper oluyo..
doktor değil mi, eğleniiir. ameliyat diye bi şey var, anesiteziyi veriyolar, haydaaa:
bademciğimi aldılar..
ne koydular yerine? haberin var mı?! yok.
benim çok doktor arkadaşım var, beyin cerrahisi, kalp. neler yapıyolar amelyatlarda ne eğleniyolar. ben beyinle oynayan adam gördüm ya. ya beyin amelyatı, çıkarmışlar beyni. beyinle oynuyodu, talaşa düşürdü ya. valla.. geri koymuşlar, herif de sonra çıkınca: ben marangozluk düşünüyorum, falan..
aynı burda olduğu gibi üçüncü şahıslar tarafından anlatılmaya çalışılınca bak buna dikkat et anlatılınca değil anlatılmaya çalışınca boku çıkan espriler.
--spoiler--
oyunumuzun olayı şudur, izleyenler dışarıda anlatırlar. ve genelde anlatamazlar, kötü anlatırlar. böylece siz de merak edip bilet alır gelir izlersiniz.
--spoiler--

haklıymış.
orayı yıkarlar...

(bkz: sperm bankası)
(bkz: cmylmz)
(bkz: kaçta açıyorsun evi)
-osman bizi ışınla!!
+makina sooukh.

(bkz: türkler uzayda olsa olabilecekler)

düzeltme: neye eksiliyosan espri lan bu espri düdük.
(bkz: aaa yavrum)
(bkz: anadolu rock)
(bkz: hadi film olmadı e çocuk olmuş mu)
güncel Önemli Başlıklar