bugün

7 ocak 2013 tarihli olay, ilk belirlemelere göre 5 işçi hayatını yitirdi.
yıllardır çözülemeyen sorundur. ne de olsa 3er çocuk yaptığımız sürece sorun yok değil mi? ölenler gider doğanlar gelir.
her sene olmazsa olmaz haberlerdendir. bunca senedir hala ders alınmayan ve gerekli önlemlerin alınmadan çalıştırıldığı emekçilerin başına gelen talihsiz olaydır.
kesin herhangi bir ihmalin olmadığı ve tamamen kader olduğu söylenecektir.
maalesef sekiz işçinin hayatını kaybettiği kazadır.

http://www.ensonhaber.com...az-kacagi-2013-01-07.html
akp li mode on

allahın takdiridir.

akp li mode off.

allah ölenlerin ailelerine baş sağlığı ve haklarını arama gücü versin.
Başbakana sorsan madencinin kaderidir ölmek...
Bakana sorsan "Şili'deki felaket bizde olsa biz daha çabuk kurtarırdık"
Madenciye sorsan ekmek parası,
Ocak girişindeki tabelaya sorsan "önce tedbir sonra tevekkül"
Sendikacıya sorsan "işçilerimizin güvenliği yeterli değildir"
işletmeciye sorsan "biz bütün önlemleri aldık, inin babacım yoksa bu işsizlikte biz aşağı inecek birilerini bulur, sizi de kapının önüne koruz..."
Yandaşa sorsan "Başbakanımız büyüktür"
Candaşa sorsan "Hükümetin Acizliği"

iyi güzel de...

Giden hep emekten gidiyor, düşen hep emekçi oluyor...

Sırça köşklerden inin... Afrika ülkelerinde bile maden ocaklarında bu denli kayıp olmuyor...

Ailelerine sabır diliyorum...
teröre verdiğimiz şehit sayısından daha fazla madene şehit veren il zonguldak. 5 madenci daha, bir türlü alınmayan önlemler yüzünden, iş güvenliği yüzünden kara elmasa kurban gitmiştir. mekanları cennet olsun.
8 işçinin hayatını kaybettiği patlamadır. hükümetten güzel öldüler açıklaması bekliyoruz.
devlet büyüklerimizin " gayet normal çin'de de oluyor böyle şeyler" demesini beklediğimiz kazadır. ölenlere allah rahmet eylesin
Oooff offff!

Not: yukarıdaki tanımdır.
ölü sayisinin olabildigince az olmasi icin dualar ettigimiz korkunc haber. cok ama cok uzuldum.
keske devlet bir seyler yapsa..
8 Maden işçisi Yaşamını Yitirdi.
birazdan başbakanın çıkıp ne var yahu gelişmiş ülkelerde olmuyor sanki, her işin bir riski var, eve tüp alıyorsun onun riski yok mu vs diyerek ölenlere de yalandan rahmet dileyerek hakkında konuşma yapacağı patlama.
ders alınmayan acı veren bi hatadır.
bakanlar aforizma sıçmak için sıraya girmişlerdir, ben bahsimi tayyip'ten yana kullanıyorum. en güzel o sıçacak arkadaşlar.
iş güvenliği kavramı baret takmaktan öteye gitmeyen zaten ötesi hiç işine de gelmeyen yurdum paragöz işletmecilerinin sekiz insanı ve ailelerini kurban etme durumudur.
17 Mayısta ölen maden işçilerinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer '' Güzel öldüler, o konuda ben acı çekmediklerini ve fizik olarak da güzel öldüklerini rahat söyleyebilirim. '' tarzındaki açıklamasından sonra şu soruyu yöneltme isteği duyduğum '' acaba bu işçiler diğerlerine göre güzel mi kötü mü öldüler''.
böyle kaderin ta amına koyayım. çok net.
turk mılletının kendı devletınden koktugun en belırgın ornekgını yasamaya devam edıyoruz, arkadaş cık dısarı protesto iş şartlarını sendıkalas hakkını ara ha ılerı demokrasıde gerek yokdersen hergun gocuk altında 5kısı olsa degısen bıse olmaz. yuzde bılmem kacı aptal bu ulkenın.
acı haberdir. ışık içinde yatsınlar.
yıllardır grizu patlar madenlerde, hala önlem alamadık. millet olarak geçmişten ders çıkarmama huyumuz devam ediyor, edecek.

yaşamayı beceremiyoruz, bunun sorumluluğu bizde. bilime önem verilmeyen, ar-ge ye para ayrılmayan, insana değer verilmeyen, her şeyi kadere bağlayan bir ülkede bu tip olayların önüne geçmeyi beklemek saflık olur.

ha bu arada kim "madenciler güzel öldüler" derse, onun allah belasını güzel versin inşallah.
insanlarının kıymeti olmayan ülkede meydana gelen bir başka faciadır.

bu ülkede ne yazıktır ki yalnızca zenginlerin değeri vardır. bu işçi kardeşlerimizin 2 gün sonra haber olarak bile değeri olmayacak ama zenginseniz ahlar, vahlar ve ağıtlar eksilmez. öyle ya biz züğürtlerin ne faydası var bu ülkeye!

sonra gel adaletten, kalkınmadan falan bahset.
Ani bir olayda, kurtulma şansının yok denilecek kadar az oldugu işlerden birisi ve 2-3 yılda bir düzenli olarak belirli bir ölü sayımızın oldugu bir meslektir. Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
zonguldaktan gelen acı haberdir. ekmeğini taştan çıkaran sekiz madenci daha gitti.