Kesinlikle ülkemiz için utanç vericidir olay. Türkmüs, kürtmüs diye bosuna inat etmeyin. Yazik degil mi böyle bir bilim insaninin gidip baska bir ülkede semeresini vermesi? Orhan Pamuk olayi için de aynisi geçerli. Türk mü, kürt mü, arap mi sorunsalindan önce beyin gõçûyle kaybettigimiz bu cevherlerimizin dis ülkelerde meyvelerini verme rezaletini tartismAk önce gelmelidir.
liberallerin ve dincilerin kabul etmekte zorlanacağı bir husus; endüstirisinin çoğunun bilimsel araştırmalara gerek duymadığı bizim gibi bir ülkede aydınlanma ve pozitivizim kavramlarıyla kavgalı bu iki ideolojinin oluşumunda katkısı oluduğu yeni türkiyenin rahle i tedrisatından geçenlerin bu ödülü şimdiki duruma bakarak söylersek ilerde şu anki duruma göre daha zor alacaklardır. bu ödül kabul edin veya etmeyin görünen olgu aydınlanma ve pozitivizm gibi değerleri benimsemiş bir eğitim sisteminin yani kemalist eğitim sisteminin bir sonucudur ve ilerde bunları benimsememiş bir eğitim sisteminden yetişmiş insanlarımız beyin göçü diyeceğimiz olayın öznesin dahi olamayacaklardır.
Ödülü amerika adına alacak amerikanın adı duyulacak meyvesini amerika yiyecek
Posası bize kalacak. Sonra gurur duyacağız türk diye.
memnuniyete yol açmıştır haliyle.
artarak devamı ancak (bkz: chp nin türkiye yi kurtaracak projesi)'ni desteklemekle mümkün olan büyük başarıdır.
Dna onarımı üzerine yaptığı çalışmalarla kimya alanında nobel ödülü alarak orhan pamuk'tan sonra ikinci, bilim alanında ise ilk türk olmuştur.

Bu gurur hepimizin türkiye!

http://mobile.nytimes.com...el-chemistry.html?referer=

Edit2: hala salak salak türk değil diyen var. Al gerizekalı bi tarafına monte et; https://pbs.twimg.com/med...CQtOy0uUsAEswux.jpg:large

edit: orhan pamuk'un kendi ağzıyla "kendimi türk olarak hissetmiyorum" demesine rağmen adamı nobel alan ilk türk diye göklere çıkarıyorsunuz ama iş türk evini kuran aziz sancar'a gelince bik bik ediyorsunuz. Nasıl bir mallık bu sizinki canım ya?

edit: yahu siz gerizekalı mısınız? Yok onun kuzeniymiş falan ne önemi var? Bu adam bir bilim insanı ve ülkemizi temsil ediyor. En azından bu konuda uludağ sözlükçüler adam gibi tepki verir diye umuyordum ama yanılmışım. Sıçtığımın beyinsiz troll'leri.