bugün

şüphesiz ki her alfabetik sıralama severin üzerinde hem fikir olabilecegi konu. tırt lan sonrakiler. bildigin ilçe olm onlar. evet.
18 19 66 diye bir şeytan üçkeni varken; bu illere, hele ki yozgat'a sırf alfabetik sırayı yakalamış olduğu için, memleketim olan kırıkkaleden daha büyük değer biçmek gerçekten salakça.
67 Zonguldak
68 Aksaray ( aha başa döndük tamam hadi bi nebze kabul edelim)
69 Bayburt (güzel gidiyorsun böyle devam et bebeğim)
70 karaman
71 Kırıkkale ( harikasın)
72 batman ( haydaaa yine alfabetik olmadı)

Sinir bozucudur*
Kısmen katıldığım görüş.

Mesela baytur mu baykurt mu Bayburt mu ne öyle bi ilimiz(!) var mesela. Yamulmuyorsam 2 veya 3 ilçesi olması lazım, ki toplam komple nüfusu Bildiğim kadar 50 bin civarı.

Ulan bizim ilçenin nüfusu. O kadar zaten. Neye dayanarak il yapmışlar anlamak zor..
kimsenin il olduğunu bilmediği memleketim ve hala yaşadığım yer olan burdur 15 amk. ohh be rahatladım gidiyorum.
Valla sizi bilmem ama istanbul il sınırını geçince beni bi darlama basıyor.
01 olana kalanı terstir zaten o kadar gitmeye gerek yok.
Muhafazakâr bir yapıda olmakla ilgilidir. Uzun zaman boyunca 67 Zonguldak olarak bilinen yapının degismesi beni de rahatsız etmişti.

Bugün kaç il var onu bile bilmem. Benim için Zonguldak'tan öte köy yok.
bence 41'den sonrayı sal gitsin.
Bir de plakalarla uyuşmayan telefon kodları vardır. Örneğin Eskişehir plaka 26, alan kodu 222. Yalova'nın ise alan kodu 226. Peki öyleyse Yalova'nın plakası kaç 77.
35 yaş şiirini hayatınızda mutlaka bir kere okuduğunuzu gösteren durum.
Yaşı 40 ve üzeri herkeste gözlenebilecek durum. Mesela benim için Osmaniye il mi değil neden değil hem zaten il olacak kapasitede değil hem devlet bahçeliyi milletvekili yapmak için kurulmuş paravan şirket gibi bişey.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar