bugün

çok yalnış politikalarimizdan biridir. 65 yaşına gelmiş insan yolda zor yürür. Kaldı ki bu şahıslardan iş bekleyesiniz. Gidin kamu kurumlarına bakın kaç tane genç memur var, çok az geri kalanlar fosil dinozor. Bi yönüyle onlarda haklı bin lira emekli maaşı ile geçinmek zor bunların farkındayız lakin bu ülkenin süper güç dedikleri mertebeye gelebilmesi için yeni jenerasyonlara ihtiyacı var. Bu ınsanlari o yaşa kadar çalıştırmak yerine. Emekli olduktan sonra ticari olarak iş yapmalarına gerekli olan finansal desteği sağla ki hem onlar hemde ülke ekonomisi kazansın. Hasılı temennimiz bizi daha güzel günler bekliyordur.
sgk kayıdın 99 öncesinde değil mi yazık la. diye düşündüğüm uzun emeklilik hakkındaki yazı. ben 55 gerisiden bana ne.
Zamanında 40 yaşında emekli edilenler olduğu için başımıza gelendir. 55'te anlaşsak en azından?
sonrada ölmek. işte bütün mesele bu .
erkek çoğunluğun ortak paydası.
türkiyemizin en hakiki gerçeklerinden bir tanesidir. yurt dışına bakıyorsun ( yaş kısmına hiç takılma mesela ) emekli olan insanlar kır evi göl evi falan satın alıp hayatlarının kalanlarını tatil modunda geçiriyor genelde.

bize bakınca zaten 60 yaşına kadar emekli olamıyorsun ki hadi oldun diyelim alacağım maaş 1500-2000 lira arası bir para. afedersin s.keee s.keeeee çalışmaya devam edeceksin. iş için gittiğim yerlerde güvenlik görevlileri veya alelade işleri yapanlar hep 55 yaş ve üzeri insanlar. bir çoğu emekli ama aldıkları para dişlerinin kovuğuna yetmediğinden çalışmaya devam ediyorlar o zor şartlar altında..
doğuştan yeterli sermayesi olmayan erkekler için zorunlu hede.
Sevdiği işi yapanlar genelde çalışır.
Amaç Başlığı daha dramatik hale getirmekse şöyle olmalıdır;
65 yaşına kadar sevmediğin bir işte çalışmak.
Kimse kimseyi 65 yaşında çalıştırmaz.
65 yaşını bırak 50 yaşına kadar bile çalışmanı istemez patron. 25 yaşında aslan gibi genç alır. Ama benim tecrübem var falan da yalan. Götü ağrır başı ağrır bir yaşlının, uğraşılmaz.
Kendine iyi bakmayan insanlar için zor olandır.

Bu gözler 75 yaşında fabrikada işçilik yapan insan da gördü, 65 yaşında zor yürüyen de.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar