bugün

(bkz: sözlüğü günlük gibi kullanmak)
boy kısaysa cidden problem olacak durumdur. ama boy biraz uzunsa 62 kilo iyidir. hem neymiş öyle kupkuru dal gibi.

ne şişmanı, ne zayıfı makbul bu insan evladının.
15 dakika önce yüzleştiğim gerçek. bir zamanlar 48 kiloydum. bedenimi bilmiyorum ne anlar aq erkek adam bedenden medenden. şindi ise sinan bengier gibi göbeğim çıktı ve hala çöp gibiyim. niye tek yerden kilo alıyorum lan? neyse ya 10 kilo daha alayım da diğer yerlere de yayılır belki bu yağlar.
kimisi için yaşayamayacak vaziyete gelmektir. mesela benim muhtemelen sırf kemiklerim 62 kiloyken eti-kanı işin içine girdiğinde de 62 kilo olursam çok üzülürüm. 80-85 idealdir.
balık etli kadın iyidir, candır, can verilir vb trilyon başlık açan sözlük yazarları için son derece kışkırtıcı olan tanımdır.*
sözlükte kadın olduğunu belli etme yollarından biridir.

aslında verilmek istenen mesaj açıktır: yalnızım, canım sıkılıyor ,62 kiloyum ve teselliye ihtiyacım var.
1.70 boyundaysanız, 40 beden olmak demektir. düşman başınadır ayrıca.
Muhtemelen 170-160 boylarında olan yazarımızın , kilosu ile konuşmaya ihtiyacınının olduğunu duyurması.
(bkz: 75 kiloya inememek)
hadi bakalım.
(bkz: kim çıkardı lan bunu oraya)
bir zamanlar, hamileliliğin son ayında doktor* tarafından alınan 15 kilo çok görülerek uyarılmaktır.
hayatta ilk defa 50 kilo üzerine hamilelik sayesinde çıkan kişilerin görüp göreceği nadir zamanlardaki kilodur.
yani hayat boyunca 62'den tavşan yapılamayacak demektir.
öğrencilerinin 80 kiloya çıkma ihtimali olan öğretmenin dramı. adı üzerinde kötü öğretmen. nasıl örnek olacak çocuklara.
yemeğin salçalısı kadının kalçalısı efenim.
demek sen 62 ye çıktın diye ben 62 ye inemiyorum. anlaşıldı tamam.
(bkz: şişko patates)
kötü öğretmenin öğrencilerine kötü örnek olmasıdır.

(bkz: kötü öğretmenin kilo sorunu)
ideal kilodur fazlası zarardır bence. bir de 165-170 boylarındaysanız.