bugün

kutlayanın mal olmadığını gösteren tutum.
cumhuriyetin kaç milyon şehit ve gazinin kanı üzerine inşaa edildiği düşünülecek olursa, hiçtir.
cumhuriyet bayramı kutalamanın eğlence olduğunu düşünenler için kötü bir şeydir.
600 kişinin ölümü üzerine depremzedeleri değil, sadece belli kesimi gocunduracak * 29 ekim bayramını iptal edip düğün dernek dolaşmak kadar arsızca, yüzsüzce değildir.
hala cumhuriyet bayramının bir kutlama olduğunu sanan yazar saçmalığı. cumhuriyet bayramı nedir ? neden yapılır ? sen önce bunları öğren gel.
Gayet normal olandır. 29 Ekim Resepsiyonu iptal edilsin , tamam orada içki içilip klasik müzik dinleniyor balo gibi acımız var der iptal edersin kimse de ses çıkarmaz. Sen kalkıp törenleri iptal edersen Cumhuriyeti , onu oluşturanları anmamızı engellersen bunu da acımız var diye savunursan adama gülerler hemde götümle. Bunca senedir izliyorum göbek atıldığını görmedim o törenlerde gören varsa beri gelsin.
cumhuriyet için verilen onca şehidi anmak ve ardından gelen zaferi kutlamaktır. bir deprem oldu diye kutlamaların iptal olması onca şehidin kemiklerini sızlatmıştır.
gereken de budur. hala ayakta dimdik kalabildiğimizi gösteren en büyük olaylardan biridir cumhuriyet bayramı. ama bu sene daha güçsüz bir türkiye gösterdik düşmanlarımıza.

(bkz: teşekkürler türkiye)
daha çok kutlanması gerek sanıyorum, çünkü bu bayram, "cumhuriyet bayramı"dır, cumhuriyet ilan edildiğinde bu ülke nasıl bir acıdan çıkmıştı hatırlıyor musunuz? kurtuluş savaşı, peki hiç milli bayramların ve iştiraklerin ertelendiği olmuş mudur, hayır, çünkü bu bayramların oluş amacı zaten budur, beraberlik ruhunu yıkımlar karşısında ayakta tutmak.
başbakanın annesi ölünce televizyon programları iptal edilirken neden 24 şehit verince televizyon programlarının iptal edilmediği sorularını akıllara getiren başlık. ayrıca cumhuriyet'in kurulması için onca vatan evladı şehit düşmüştür. onların da anıldığı bir günün etkinliklerini iptal etmek namussuzluktur!
cumhuriyet kelimesini kullanmaktan bile korkanların söylediği saçmalıktır. hem şehitlerimizin hem de van'daki kardeşlerimizin üzüntüsünü içimizde yaşayarak yapmamız gereken o tören bir eğlence değil, türkiye'nin güç gösterisi olacaktı.

bazıları, bu ülkenin bugünlere nasıl geldiğini, cumhuriyet'in nasıl yüce bir kavram olduğunu belki yeni nesillerin bilmesini istemez ama siz istediğiniz kadar ıkının, biz cumhuriyet'e sahip çıkarız.
asıl böyle bir zamanda kutlanılması gerekir. cumhuriyet bayramı kutlamalarını, sazlı sözlü kutlamalardan ayıramayan bireyler tarafından engellenmek istense de, "ne mutlu türküm diyene" sözünü gerçekten benimseyenler yine yürüyüşlerde yerlerini almıştır.
600 kişi öldüğü için cumhuriyet bayramını kutlamamak; Ülkemizde siyasi iktidarın kürtlere yaptığı yalakalığın son raddesidir(inşallah tabi). Cumhriyetin ilanı için hiç mi şehit vermedik? Senede bir gün anılsalar ne olur? amaç inşallah sadece ve sadece depremde ölenlerle ilgilidir.
depremde ölenlere saygı ayrı bir şey, devletimizin 88. yılını kutlamak ayrı bir şeydir. ayrıca kutlama var kutlama var. lüzumsuz kokteyller, geçitler, şatafatlı hareketler, çılgınlıklar, alkol eşliğinde zıpırlıklar olmadan da, adam gibi kutlama yapılabilir. isteyen kutlar, istemeyen de kutlamaz. ama resmi bir bayramı kutlamamak için bahane arayanlar da illaki bulur.
(bkz: 600 kişi öldüğü halde düğünden düğüne koşan insan)
aynen kopi peyst
88. yılda bir ilk !
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Atatürk ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi !
"Oysa ki!! Yıl 1937, Atatürk çok hasta! Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor
ama O "Hayır"... diyor. "Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim!" Atatürk aramızdan ayrıldı iptal edilmedi !
ikinci dünya savaşında ve 3 ihtilal sırasında iptal edilmedi !
1999 da binlerce insanımızın öldüğü Marmara depreminde iptal edilmedi !
Kıbrıs savaşı sırasında da iptal edilmedi ! Şimdi niye iptal ediliyor.?
unutturulmak istenen CUMHURiYET BAYRAMIMIZ HEPiMiZE KUTLU OLSUN..!!