lakers' ın sahasında oynanacak olan final serisinin 2. maçıdır ve abd saati ile 6 haziran akşamı saat 20:00' de başlayacaktır.
Yine nefesleri kesecek maçtır. Boston'un handikapı yaş ortalaması biraz yüksek çabuk düşüyorlar kondisyondan. LAL ise süper maşallah. Kobe,Lamar Odom,Pau Gasol döktürüyor. Neyse LAL alsın da başka birşey istemem.
lal yine söker alır gibi gözüküyor bakalım.
ölümüne celtics li olacağımız gecedir.
http://a3.twimg.com/profi...s_cheerleaders_normal.jpg

edit: foto tarafımdan sözlüğe 300. entry hediyesidir.
TSi saat 03:00 te oynanacak maçtır.
nba final serisindeki ikinci karşılaşmadır efendim. maçın analizine gelirsek boston celticsimizin kazanması gereken maçtır. ilk maçta derek fisherın inanılmaz katkısı, saha avantajı, her zaman olduğu gibi kobe bryantın etkili oyunu ve kesinlikle hakem üçlüsünün inanılmaz düdükleri ile - pau gasolün de evrim geçirmiş oyununu unutmayalım- lakers kazanmıştır. paul pierceın, rasheed wallaceın biraz konsantre olması, hakemlerin biraz daha agresifliğe izin verecek bir tutum sergilemesi boston'u kesinlikle bu maçta öne geçirecek etmenlerdir. maçın x-factorü hakemlerin tavırları olcaktır. hakemlerin dozunda sertliğe izin vermesi boston'un uzun rotasyonunu rahatlatacak lakers'ın başına iş açacaktır. sonuç olarak bursaspor, celtic (iskoç olan) formamızı giyeceğiz ve maçı bekleyeceğiz ve göreceğiz. özetle: beat la
(bkz: entry i bağlayamamak) *
03:00 da başlayacak final serisinin 2.maçı.
boston'ın kesinlikle kazanası gereken maç seri 2-0olursa boston daha toplayamaz.
lakers'ın evinde oynanacak olan maçtır. (bkz: staples center)
serinin kader maçı olabilecek kadar ince bi' maçtır.
ilk maçtaki gibi bol faulle başlamasını beklediğim maçtır..bununla birlikte boston celtics rebound lara çok daha konsantre oynayacaktır..ilk maç kadar rahat olmasa da lakers ın kazanacağını tahmin ediyorum tabi lakers benchi çok saçmalamazsa.
istanbulda yağan yağmurun , antenime verdiğini hasar sebebiyle beni siki sikine bu saate kadar bekletmiş maçtır .. eğer istanbulda yağmur duası eden varsa, celtics zencileriyle sevişmeye maruz kalır umarım..
la lakers'ın 1-0 ın rahatlığıyla kazanacağını düşündüğüm karşılaşma. boston'ın finale nasıl geldiği belli 2 sene önceki kadro çok değişmese de o zamanki ruhu kaybetmiş gibiler.
los angeles'e oynadık ama du bakalım...

bu arada bize girmeden iki şehrin tarihine de gireyim dedim.

los angeles ispanyolların kurduğu eşşek gibi belli bir büyük şehir, kelime ispanyolcadır.her taraf gibi bura da önce ingiliz sonra da amerikalıların olmuştur.

boston celtic deyince; adından belli britanyalı iskoçların yeridir.

newyork'un ilk ismi de new amsterdam dır. hollandalılar kurduydu. böyle garip bir yerdir abd...
boston' un 1 deplasman galibiyetiyle evine gitmek isteyeceği maçtır. 2. çeyrekte 2 dakika geride kaldı skor 31-24 boston lehine.
phil jackson'un kalp krizi geçirme ihtimalinin yüksek olduğu maçtır. son molayı alırken fena bi' görüntüsü vardı.
ray allen'ın üçlük patlaması yaptığı karşılaşma. üstteki entrimi yedirecek bana.

edt:hala atmaya devam ediyor. atıyor efenim durduramıyoruz.
ray allen' ın 6/6 üçlükle oynadığı karşılaşma. ilk yarı bitimine 5 dakika var skor 45-32 boston lehine.
kaan kuralın söyledıgıne göre ray allen'in eli cayır cayır yanıyormuş.(abi adam catır catır üçlük atıyo).
finallerin ilk maçında 10 üç sayılık atıştan 1'ini isabetli atabilen boston celtics'te, ray allen daha ikinci periyot bitmeden 6'da 6 yapmıştır.
ray allen 7'de 7 üçlük yaparak rekor kırmıştır henüz 2. periyotta.
ray allen in, finallerde en fazla üçlük isabetiyle rekor kırdığı maçtır.
(bkz: nba de abd saati diye bişey olmaması)
(bkz: doğu orta ve batı saati diye bişey olması)
ray allen 2. periyot sonunda 7 üçlük atmış ve 27 sayıya ulaşmıştır.
ilk yarı itibari ile ray allen abimizin lakers potasını bombardımana tuttuğu maç. 7 üçlük isabeti ile ilk yarının tartışmasız en iyisi.go allen go boston!
(bkz: 8 de 7)