bugün

UNUTULMADILAR,HAFIZALARDA YAŞIYORLAR!
kurmay yarbay ilker çelikcan'ın gitmemesi önerilmesine rağmen kahramanca bölgeye gitmesi akabinde pusuya düşurülmesi ve şehit olması beni çok etkilemişti. 16 yiğit. unutmayacağız.
HDP milletvekili Abdullah Zeydan'ın, Dağlıca'daki hain saldırı yaşanmadan önce Dağlıca taburunu ziyaret ettiği ortaya çıktı.

HDP milletvekili, saldırıdan önce neden Dağlıca Taburu' nu ziyaret etti?

http://www.ahaber.com.tr/...u-ziyaret-etti-1442052593
Tsk nın verdiği liste dışında da şehitlerimiz olduğu söyleniyor.
acımız büyük. evet.
Tabur Komutanı Yarbay, 16 er ile operasyona çıkmaz. En az 30 özel harekatçı olması lazım. Bırakın 15-16 rakamlarını, yemezler.
belki hiç bir şey ama mersinli şehidin ailesini ziyaret etmek istiyorum bu gün. öyle doluyum ki anacığına babacığına sarılıp hüngür hüngür ağlamak istiyorum.
yoğun sisli bölgede yaya olarak bomba araması yapan time saldırmış şerefsizler ilk olarak.

ulan bunlar şerefsiz hadi biliyoruz. siz nasıl askerimizi bile bile görüş mesafesinin 0 olduğu bir yere gönderiyorsunuz mehmetçiği?

ardından bir yarbayımızla gelen destek ekibi de bombalanıyor.

ardından gelen 2. destek ekibi de bombalanıyor.

bizim ordumuz acemi. yada komutanlar umursamıyor. sorumluluğunun farkında değil herhalde bu insanlar.
HAiNLERiN SALDIRISIDIR. iKi GÜNDÜR UYUYAMIYORUM ULAN OROSBUÇOCUKLARI.
Ne güzel demiş akif üstadımız;

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!
güvenlik zaafının olduğu açık ve aşikardır. pkk teröristlerin yerini, gerekirse medyumların yardımıyla bulmalıdır. çok ciddiyim. bu konuda tüm yetkililere buradan sesleniyorum gerekirse her türlü yardıma da hazırım.
400 kg patlayıcı yola döşenirken ve 250 Pkk'lı mevzilenirken MiT Sosyal medyada cumhurbaşkanına hakaret edenleri arıyordu. Çok meşguldü.
anladigim kadariyla , askerlerimize saldırı olduktan sonra pkk bir grup askerin etrafını sarıyor, destege askerlerde pkknin etrafini sarıyor. tam bir meksika açmazı.
Cenazeleri almak için siviller bugün alana gitmiş ve Açıklamalar peşi sıra gelmeye başladı.

3 haftadır abluka altında olan ve çatışmaların devam ettiği bir alanmiş zaten.
dün lojistik ikmal yapılmak istenince saldırı olmuş.

dünden beri net açıklama yapılamasının nedeni alana girilememesi gelen bilgilere göre.

Allah'ın dağın da inatla yıllardır o karakolu bulundurmak zaten başlı başına bir hata.
400kilo patlayıcıyı köylülerle birlikte taşımışlardır allah bilir.
içimizi yakan saldırıdır. kaç gencecik fidan daha solup gidecek bunların iktidar hırsı uğruna.
tsk'nın yaptığı açıklamaya göre şehit sayımız 16, yaralı sayımız ise 6'dır. ülkemizin başı sağolsun.
pkk'ya yakın kaynaklar şehit sayısını 31 olarak söylüyor. umarım doğru değildir.
şehit olanlar içinde neden hiç siyasetçilerin çocukları olmaz yada neden hiç zengin piçleri olmaz adalet mi bu? neden gariban ana babanın ocağına ateş düşüyor, allahımdan dilerim ki; o pkk denilen terör örgütünün ve ona finansal destek sağlayan bütün iç yada dış güçlerin sözde kürtlerin hakkını savunduğunu ileri süren ama pkk destekçisi olan hdp isimli partinin, yöneticilerinin, üyelerinin ve o partide siyaset yapan hepsinin bin türlü cezasını versin. allah onların ocaklarını söndürsün, ellerini kurutsun, askerlerimizin ailelerine bu acıyı yaşatanların allah ciğerini yaksın, dağda dolaşan domuz sürüsünün paramparça edilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı askerlikle ilişiğim kalmadı teskere mi çoktan aldım ama gerekirse giderim seve seve dağdaki domuzların kafalarını mermiyle doldurur gelirim. inanın bunu laf olsun diye söylemiyorum.
çatışma bölgesine bazı sivillerin geldiği söyleniyor ki 2 iddia var;
- canlı kalkan olmak teröristlere,
- naaşları teröristlerin elinden alıp devlete teslim etmek
https://twitter.com/gazet...status/640867435474735104

sözcü ye göre şehit sayısı 31.
bende artık söz tükendi.

acıyla büyüdük, yine acı, yine acı...

çoğumuz şu anda en fazla "şehit sayısının yarattığı infialden" etkileneceğiz.

ama ateş düştüğü yeri yakacak yine.

ne için, kim için?

nolur biri bana anlatsın. benim aklım almıyor çünkü.

neden ve ne için can verdi benim kardeşlerim?

niçin?

diyebileceğim tek şey şu ki:

"memet,
kendini de
bizi de
dünyayı da
affet"
Reuters şehit sayısını 31 olarak duyurmuş.

http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem
Hesabi sorulmali. 1e 10, 1e 100 ne olursa olsun sonuna kadar hesabi sorulmali, bedeli odetilmeli. Soylenecek baska bir sey yok. Sehitlerimize allahtan rahmet, yakinlarina sabir.
verilen hiç bir bilgi tatmin edici değil.
şu anda olayın olduğu yerin 20 km uzağında görev yapan arkadaşım bile net bilgi sahibi değil.
ki kendisi er de değil. subay.
tek söyleyebildiği : operasyon devam ediyor.

operasyon her zaman çatışma olmak zorunda değil.
Allah rahmet eylesin şehitlerimize, yaralılarımıza, kayıplarımıza ulaşılması da bir operasyondur.
daha önce de günlerce aranan askerler olduğunu biliyorum.
şehadet şerbetini içmiş askerlerimiz orada pkk leşleri gibi kurda kuşa yem olarak bırakılamaz.
bu yüzden de operasyonlar devam ediyor. ve tam sayı netleştirilmeden genel kurmay başkanlığı açıklama yapamaz.

ortalığı galeyana getirmek isteyen kötü niyetli yayınlar sosyal medyada sıkça yapılıyor.
malesef orospu çocukluğu parayla olsa gidip satın alacak piç kuruları her yerde mevcut.
sırf dağda değil. orada burada her yerde denk gelebilirsiniz.
dikkatli olmak lazım çünkü insan cidden katil olabilir böylelerini görünce..

Allah geride kalanlara sabır versin. çok zor.
bir haber alamadan 24 saat boyunca beklemek ölüm acısından çok daha zor.
allah hepsinin sabrını versin, şehitlerimizin mekanı cennet olsun,
yaralı askerlerimize allah tez şifalar versin.

gel deseler oraya koşarak gidecek binlerce insanız,
ama elimizden bir şey gelmiyor.
allah kahretsin ki elimizden bir şey gelmiyor.