bugün

prag da oynan ve galatasaray ın 12-0 gibi bir skorla kaybettiği maçtan sonra da "elimizden geleni yaptık, önümüzdeki maçlara bakıcaz" dediği karşılaşma.

not: hani durmadan daha ebesinin ebesi hayatta değilken oynanan maçları hatırlatıyorlar ya. o bakımdan.*

edit: 1911deki galatasaray fenerbahce maçını hatıratmanın normal ama bu maçı hatırlatmanın anormal olduğunu iddia eden gslileri görmemize de vesile olmuştur.
1921 yılında oynanmış özel bir maç.

bu maçtan 10 yıl önce oynanan meşhur fenerbaçe-galatasaray maçından bahseden galatasaray taraftarına "oha lan taş devrinde bahsediyosunuz olm" gibi geyikler yapmaya çalışan arkadaşlarında komik duruma düşmesine neden olan maç ayrıca.

o değilde "saat kaç saat"...
hakan sukur un ilk kez a takıma çıktığı maçtır ayrıca.
(bkz: tarih bunu da yazar)
hakemin kötü yönettiği maçtır.
bu müthiş maçı hatırladıktan sonra şunu da unutmak mümkün değil;
(bkz: 16 temmuz 1923 fenerbahçe slavia prag maçı)

nitekim dün yediği yemeği hatırlamayıp bunlarla uğraşan muhterem insanlar yüzümüzü güldürüyor. he koy gitsin 7-0'a...
sparta prag in gol sov yaptigi mücadele.
galatasaray'ın yazdığı tarihlerden birisi. 12-0 oha lan adamlar üçlük falan mı attı.
12 gol 90 dakikaya nasıl sığmış dediğim maçtır.
(bkz: 12 tane gol mü yenilir oha galatasaray)
aradan geçen 91 yılda galatasaray avrupada bir çok zafer kazanmışken rakiplerinin en büyük zaferi tek haneli gollerde kalabilmektir.
(bkz: sigma olomouc)
(bkz: liverpool)
liverpool'dan bahseden arkadaşların bilmesi gereken maçtır.
başta beyzbol maçı sandığım sonradan futbol maçı olduğunu öğrendiğim maç.
resmi kayıtlara göre 6 ekim 1921 yılında sparta prag ile beşiktaş bir dostluk maçı oynamış ve maçı sparta prag 50-0 kazanmıştır.
(bkz: http://en.wikipedia.org/w...2_Galatasaray_S.K._season)

1921-22 sezonunda 11 takımlı türkiye ligini Galatasaray 28 puan ile şampiyon, fenerbahçe 26 puan ile ikinci olarak bitirmiştir. (beşiktaş ligde yoktur) aynı sezon sparta prag takımı dünyanın en büyük bir kaç takımından birisidir. günümüzün barça - madrid karması gibidir. (1912, 1919, 1922, 1925-26, 1926-27, sezonlarının şampiyonudur) cumhuriyetin ilanından önce oynanmış maçlarla takımlara laf atmaya gerek yoktur.
(bkz: 12 şubat 1911 fenerbahçe galatasaray maçı)
(bkz: maç başlığı açma kuralları)
(bkz: 6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı)

uydurmaca değil gerçeğin ta kendisi.. fatoş teyzenize sorun o iyi bilir.*
wikipedia'ya edit butonunu koyanı sikeyim dedirten mevzudur.
türk futbolunun yüz karası olan galatasarayin ülke tarihinin en farklı yenilgisini aldığı maçtır.
unutulmuş maçtır, sigmacılar nerdesiniz?
fenerbahçe' nin sigma olomouc, cannes ve mtk maçlarında aldığı skorlar gibi, türkiye' yi sevenleri üzmüş skordur.
praglıların bile unuttuğu maç. ben zaten hiç bilmiyordum hafız...
Başlığı gördüm, dur bi de Çek kaynaklı bi koyayım dedim. Biraz dalga geçelim gs'li arkadaşlarla diye ama yok amk. Kız arkadaşım Çek, bi bak dedim. 6 ekim 1921 SP-GS maçı. Baktı, 12-0 mı diye sordu. Evet dedim. ini göndersene dedim. Hiç Çek kaynağı yok dedi. E ingilizce mi dedim, yoo dedi: Türkçe.

Yok la böyle bişey. Fenerbahçeliyim, olsa canıma minnet ama bildiğin uydurma aga bu.
sparta prag'ın art arda bulduğu 2 üçlük ve 2 tane de basket foul'le önde götürdüğü karşılaşma. gs nin pota altı savunmasını toparlaması lazım.
(bkz: http://www.angelfire.com/d20/tfab/1920/ana.html)
1921 yılında, kurtuluş savaşı gereği takımda topçu bulunmamasından dolayı oluşmuş skor.

bunun takımla veya renklerle alakası yoktur. dalga geçmek ayıptır.