bugün

saat 20:00 de sivas 4 eylül stadyumun da zirve yarışından kopmak istemeyen galatasaray ile lige tutunmak isteyen sivasspor arasında oynanacak olan maçtır.

her iki takıma da başarılar.
bu maçta halis özkahya düdük çalacak. turkcell süper lig 2009-2010 sezonu 28. hafta maçı.
kartı bol bir maç olacaktır.
maçın sonuna kadar sivasspor lu olacağım maçtır.
her iki takım açısından da kritik maç. alt ve üst sıraları yakından ilgilendiriyor.
şampiyonlukla pek ilgilenmeyen cimbom adına, çok da önemli bir maç değildir.

umarım bu entrymi yedirirler, aslanlar gibi oynayıp 5 tane çakarlar. hiç beklemiyorum ya neyse.
sivasspor kazandığı takdirde, diyarbakırspor ve denizlispor'a ateşten gömlek giydireceği, düşecek son 3 takımı netleştireceği, galatasaray kazanırsa şampiyonluk yarışında "ben de varım" diyeceği, her iki takım için de "ölüm kalım" niteliğinde bir maç olacaktır.

aralarında oynadıkları son 6 karşılaşmanın en az gollü geçeni 2 gol, en fazla atılanı 8 gollü maçlar olmuş. iddaa oynayacak arkadaşlara üst seçeneği daha sağlamcı ve rahat bir seçenek olacaktır.

4 mayıs 2008 Sivasspor Galatasaray maçı gibi 8 gollü ve izleyenlerin zevk aldığı bir müsabaka olması temennisi ile her iki takıma da başarılar.
galatasaray'ın, mor formasıyla* sahaya çıkacağı maç. bilgisayar monitörümden de yine bu renklerle bana yansıyacağı maç olacak aynı zamanda.***
2-3 gol bitecek maçtır.
galatasarayın galip geleceği maç olacaktır. yenilirse bıyıklarımı keserim.*
sivasspor çabalasada en azından ikinci yarının başına kadar kalite farkının ortaya çıkacağı sıkıcı bir maç olmasını beklediğimiz turkcell süper lig müsabakasıdır.
öncesinde taktik antrenmanlarda frank rijkaard'ın ufuk ceylan'ı kalede, lucas neill'i orta sahada denediği ve takımı 3-4-3 sistemiyle sahaya süreceği söylenen süper lig mücadelesi. pek ihtimal vermiyorum ama neill'in orta sahada oynaması süper bir fikir olsa da 3-4-3 biraz uçuk bir fikir gibi geldi bana. en son türkiye'de 3-4-3 oynatan zdenek zeman vardı, onun da sonunu hatırlıyoruz.

* eğer lucas neill orta sahada olursa ve 3-4-3 oynanırsa diziliş büyük ihtimal şöyle olacak:

(bkz: http://i42.tinypic.com/2zg679c.jpg)

* ama benim kafamdaki diziliş ve taktik elbette ki böyle değil. * * nasıl mı? şöyle:

(bkz: http://i42.tinypic.com/t7eiwg.jpg)

galatasaray deplasmanlarda kaybolduğu bir sezon yaşıyor. eğer teknik direktör ve futbolcular galatasaray'ın büyüklüğünün farkına varıp içerde oynadıkları sistem ve taktiği dışarda da uygularlarsa sorun kalmayacak. 3 puanla dönmek dileğiyle.

yürüyedur.

ayrıca

(bkz: http://www.galatasaray.or...l/superlig/haber/6636.php)
leo franco'nun 18 kişilik kadroya bile alınmadığı maç.
galatasaray'ın "aykut, sabri, neill, servet, hakan balta, mehmet topal, barış, mustafa, ayhan, giovanni, keita" 11'i ile çıkacağı maç.

napıosun rijkaard, amacın neeeeeeeeee
galatasaray'ın, 4 ön libero ile başlayacağı maç.

--Barış özbek, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Ayhan akman--

linderoth'u göndermeseler, o da oynardı bugün, yazık oldu adama...
reykart ın forvetsiz ve ortasahasız bir takım hazırladığı maçtır.

(bkz: mahşerin dört atlısı)
galatasarayın kadrosunu gördükten sonra sivasspor'un kayrıldığı gerekçesiyle diyarbakırspor başkanının galatasaraya da dava açma ihtimalini yükselten maç.
eğer açıklanan söz konusu kadro doğruysa, bu orta sahayla ne gibi bir aksiyon beklediğinin merakındayım rijkaard'ın. gerçekten fantastik bi dörtlü, mustafa-mehmet-ayhan-barış dörtlüsü.

belki de doğru sistem ama yanlış futbolcular..
gerçi elindeki malzeme de bu şimdilik. sadece elano niye yok onu çözemedim.
umarım beklediğim gibi kısır geçmez maç bizim açımızdan.
umarım rijkaard'ın düşündüğü bir şey vardır, umarım göt olurum.
sivas halkının bile galatasaray'ın kazanmasını istediği maç. yani, monitörüme yansıyanlar bunlar.**

(bkz: yazar burada kime seslenmiş)*
galatasarayda 4tane top kullanmayı bilmeyen adam var, gönderilmesi gerek diyen taraftara rijkaard tarafından sağlı sollu girilen mücadele. o dört gerizekalıyla başlıyor maça, ayhan, topal, sarp, barış.

bu neyin mücadelesi rijkaard, yapma bize bunu!
rijkard'ın fener maçına çıkması gereken kadroyu sahaya sürdüğü maç. 60. dakikadan sonra teknik oyuncuları oyuna sokacak ve yorulmuş sivasspor'a gol atarken zorlanmayacak.
ayhan akman, mustafa sarp ve barış özbek in geliştirdiği atak sonucunda barış özbek in galatasaray ı 1-0 öne geçirdiği maç.

(bkz: hepsi gerçek)
tuhaf şeylerin olduğu karşılaşma. ayhan akman'ın asistinde barış galatasaray'ı öne geçirdi.
ayhan ın döküm döküm döktürdüğü karşılaşmadır.
aykut erçetin'in, şu dakika itibariyle yüzde 100'lük bir gol pozisyonunu savuşturduğu maç.