bugün

bir türk bir ingiliz ve 5 ispanyolla izlenildiğinden feci şekilde zevk alınmış ama hangi takımın tutulacağı şaşırılmış ve sonuç olarak ispanyollar tarafından hakemlere ve bana karşı sevgi gösterilerine şahit olduğum maç...
premier lig'de her yıl hakem torpiliyle onlarca puan toplayan yavşak takımın, hakem hatası olmayan kırmızı karta isyan etmesiyle sonuçlanan maçtır. 2 tarafın birer penaltısı, rafael'in de kırmızı kartı verilmeyen maçtır ayrıca.
real madrid'in kazanarak tur atlayacağı maç.
'' ne zaman madrid li olduk da koyduk mu?! diye tepki gösterebiliyoruz lan '' diye içlendiğim maç.
howard webb'in çok ekmeğini yemiş olan genç şeytanların ağladığı maç.
ağlamayın ingiliz melisleri.
koyduk mu?

ihala madrid!
ingiliz gazetelerinin hakemimizi pekte yerin dibine sokmadığı her iki tarafında görüşlerine yer verdiği maçtır.

http://i50.tinypic.com/11ipdld.jpg

bu da pozisyon amk. bu kırmızı değilse ne kırmızı sorarlar adama.
nedir bu manchester unitedin türklerden çektiği, galatasaray eler, fenerbahçe yenilmezliğe son verir, beşiktaşı bile yener, hakemide doğrar geçer. heriflerde türk düşmanlığı tavan yapacak artık. maçtan önce gönlüm manu da ama favori real madrid diye yorumlamıştım, united beklediğimden daha iyi oynadı ama elendi gitti.
real'in niye büyük olduğunu hatta en büyük olduğunu tekrar ortaya koymuş maçtır.
bu da skor tahminimdi biri oldu diğeri olmadı, fakat seçeneklerden biri iy-0 / ms2 idi. o cepte.*(#18887404)
not:
kırmızı kart için herkes farklı bir şey söylüyor ama uefa kitabına göre "evet" kırmızı, fakat sikeyim ben o kitabı!
şahsi fikrim bu pozisyona sarı kartın daha doğru olacağı yönünde, çünkü oyuncu son ana kadar rakibin nerede olduğunu hiç görmüyor, sadece havadan süzülen topa bakıyor ve son anda arbeloa havadan gelerek temas ediyorlar. ve ayağını çekmiyor/çekemiyor. ama hakem bunu gözardı edip direkt kitabı uyguladı. o hakem de cüneyt çakır!
haa ben dibine kadar madrid'li olarak sevinçliyim ve hatta barca'nın da gümleyeceğini tahmin ediyorum milan karşısında.
yani sanki final real-dortmund gibi duruyor. ama bakalım!
Batıl inançlarımız yoktur ama istatistiklere ve oluşan ilginci rastlantılara göre real madrid in sene sonunda kupayı alacağını gösteren maç. Mourinho bugüne kadar kazandığı iki şampiyonlar ligi nde de grubu ikinci bitirmiş ve son 16 da bir ingiliz takımını elemiş. Aynı bu sene olduğu gibi.
ronaldo'nun şampiyonlar ligi'ndeki gol sayısını 8'e çıkardığı maç.
maçın önüne cüneyt çakır geçti ya.
sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

real in turu atladığına sevindim.
hele maçta 2-3 gol aralığında bitti ya pek bi neşelendim.
180 dakika defans yaptı diye manchester'a laf atan madrid taraftarı olduğunu gösteren maç. halbuki kendileri barca ile oynadıklarında hiç defans yapmazlar. sürekli hücum düşünürler. kornerlerden medet ummazlar.
(#18876202)

teşekkürler cüneyt.maçın ırzına geçtin ama bana faydan dokundu.dayanamayacağını biliyordum.
real madridin 2-1 kazandığı maçtır.
4 / 6 oynadım diye daha fazla gol olmayan maçtır .

dip not : madridimizin kazanması da mutluluk verici ancak ingilizler bizi anlamıştır hakem konusunda biz her hafta bunlarla uğraşıyoruz işte.
sevilyadan apar topar boşuna getirilmemiş bu kaleci.

maçın adamı seçilir sanırım .
cüneyt çakır ın haklı şekilde kırmızı kart gösterdiği karşılaşmadır. nani pozisyon başında arbeloa yı görmüyor tekmeyi atıyor ama görünce de hiç sakınmıyor hatta tersine itiyor ayağıyla. tartışmasız kırmızı kart.

Edit: ayrıca turu hakeden geçmiştir. ne lan bu koca manu 2 maçta da 90 dakika defans yaptı. öyle taktk mi olur. korner falan olursa atarız bir gol mantığı vardı sadece. ashley young ve rooney gibi adamları yedek bırakarak oynarsan böyle olur. iyi oldu.

hala madrid !
cristiano ´nun ayıp olmasın zaten galibiz, bi de hedef tahtasına oturmayayım manchester´da , diye topu iki yahut da üç kere direk kaleciye nişanladığını düşündüğüm futbol maçı.

yoksa cristina nun ben gole o kadar yaklaşıp da topu kalecinin kucağina attığını hiç izlemedim.

doğrudur manchester ın da birkaç şansı oldu, ama bir kere kaka´nın topu direkten döndü, bir kere de ronaldo kılpayı gol kaçırdı, kaleci çeldi.

ayrıca, sahada atılan gollerin hepsini real bizzat kendisi attı. adamın yabancı sahada top oynama yüzdesi yüzde 65 çıktı, izlemedin mi? deplasman da hele ol trafford gibi bi sahada 120 desibel falan tezahuratın içinde, hangi takım yüzde 65 topa sahip olabilir?...yani tamam madrid ten nefret et ama kralın hakkını da krala ver yani.

di mi ama?...

bu maçı real in kazanmasına bütün dünyadaki insanlar içinde en çok sergio ramos sevinmiştir.

ben böyle bir karşılaşma da kendi kaleme gol atsam, ve bu gol yüzünden benim takım kupaya veda edecek duruma gelse...herhalde intiharı düşünecek düzeyde depresyona girerim.
kırmızı kart pozisyonu:
görsel
damaklarda futbol tadı bırakmıştır. akşama kadar pas yapıp arada bir gol atılan bir maç yoktur, onun yerine kora kor mücadele taktik, teknik hepsi sahadadır. madrid yüksek ihtimalle bu yıl şampiyonlar ligi şampiyonu olacaktır.
hala Madrid !!! şimdi gel cuma gs maçıni izle.
2.yarıda manu nun 10kışı kalmasıyla madrıde can gelmesı ve 10dklık baskı sonucu 2dakıkada 2 gol atarak madrıd ın tur atladığı şl maçı.
Bu önemli karşılaşmayı Türk olan hakemin yönetmesinden çok mutlu olduğum, Realin kazanması ile mutluluk katsayım 2 katına çıkan maçtır. Hala Madrid !
son yarım saati gerçekten izlenmeye değerdi. verilen kırmızı manu futbolcuları ve ferguson'u tam anlamıyla çileden çıkardı. ferdinand'ın maç sonu cüneyt çakır'ın yanına koşup alkışlaması, ferguson'un el kol hareketleri bizleri mutlu etti. beter olun dingiller.

yedit: bildiğin ingilizler için üzülüp, sinirlenip eksiliyorlar lan. ha bir de cüneyt'e takmış fenerliler var. olum manyak mısınız lan siz?*
uefa ve çakır'ın madrid'e verdiği maç. haftaya da barça milan'ı eler tamam olur.

geçen yıl chelsea ve bayern bu ikisinin finalde buluşmasını engellemişti. bu yıl chelsea yok ancak bayern kim gelirse ezecektir. fikstür nasıl bilmiyorum ama temennim madrid'in gelmesi.