bugün

tam tuvalette şey ederken aklıma gelen projedir. ulan bunu neden hiç dusunemediler bilemiyorum. eureka lan eureka diye bağırarak tuvaletten firladim, yokuşun başında aklim başıma geldi. neyse konuya geliyorum. beyler bayanlar projemi açıklıyorum. dünyada bundan sonra her saniye gündüz olacak. proje beta aşamasında. şimdilik sadece türkiye için planlama yaptım. dünyanın yörüngesine dünyaya bakan yüzü tamamen aynalarla kaplı uyduları gönderiyoruz. yörüngeye oturtuyoruz.

sistem şu şekilde çalışacak. uzaya gönderdiğimiz bütün yüzeyi ayna kaplı uydularimiz, güneş turkiyede batmaya başladığı anda turkiyeyi görmeyen güneşin ışıklarını alıp turkiyeye yansitacak. dünya, güneşin etrafında ve kendi etrafında döndükçe uydularimiz ona göre pozisyon değiştirecek. böylece her saniye güneş isiklari ülkemize gönderilecek. geceyi gündüze cevirecegiz.

proje için gerekli olanlar
1- ben
2- elektrik elektronik mühendisi, inşaat mühendisi
3- babası zepzengin en az 50 yazar. (maddi kaynak)
4- 400 kadar sigortali, grev hakkı olan işçi.
5- hatun ve helikopter.
6- nakit 100 milyon lira.
7- fizik mühendisi.
8- uzay ve havacılık mühendisi.

proje aşaması: projeyi kırşehir'de gerceklestiricez. gittim baktım. bu işi yapmak için gerekli arazi var. uyduları kırşehir boztepeden firlatacagiz.

projenin avantajları:
-akşamları elektrik fatusasindan tasarruf. başka da bi boku yok.

projenin dezavantajları:
-götümüzde patlayabilir.
-ezan saatlari güneşin konumuna göre belirlendigi için ezan saatlerinde değişiklik olabilir. sizin oruç da 24 saate cikabilir. diyanete sormak lazım.
-ay ışığında romantizmi unutun.
-hormonlarinizin anasini sikebiliriz.
-bizim uydular yorungedeki başka uydularla carpisabilir.

hadi bakalım.

beyler diyaneti aradim, oruç meselesini sordum, siz eski sisteme tabiymissiniz. projeden sonra doğanlar seni sisteme dahil olacaklarmis. zamanla herkes yeni sisteme geçecek.

maddi kaynak için hesap no: 0718 49402856 5001 burs aldığım ziraat hesabı.

muhendis 1: metroda yer kapan muhendis
pazarlama müdürü: craftman
maddi kaynak: kurdofil, ensei tankado, brookesia, cap n cook (uzaktan destek olmaz pamuk eller cebe),

işçiler:
-fenerliemre98
-derwish dede
-brookesia (adam para verdi hem de işçi oldu)

diğer birimler: insan kaynakları: rojundjere.
hukuk danışmanı: john coffey icki ismi
degil la
psikolojik danışman: katmerlimars
Öyle demeyin aslında olabilir projesi.
daha önce "ciddisi" düşünülmüş projedir. yalnızca ufak bir sorun vardır, o da türkiye'yi aydınlatacak kadar güneş ışığını yansıtacak kadar büyük "aynaların" nasıl yapılacağı, uzaya nasıl gönderileceği ve dünya yörüngesindeki "uzay çöplerinden" ve meteoritlerden nasıl korunacağıdır.
orkun uçarın, kızıl vaiz isimli kitabında yazan proje, sanki biraz çalıntı olmuş gibi, o projede insanların uyku sürelerini kısaltıyorlardı sonra bir zıpçıktı o tek bütün aynayı roketlemişti neyse kısaca çalıntı proje, tuvalette akla gelmemiş proje.
işçi alımlarına başlanmıştır. 3 farklı işçi alınacaktır.

sabah 08:30 akşam 17:00 hafta sonu izin
akşam 17:00 sabah 08:30 hafta sonu izin
12-24 12-48 çalışma 24 ve 48ler izin.

birer haftada bir sabah ve akşam vardiyalari degisecek.

haftalık 400 lira, sodexo ve sigorta.
Neden Kirsehir diye akillarda merak uyandıran projedir.
Bir 90C nin büyüleyici görüntüsü olamayacaktır.
maddi katkı sağlayabilirim, kürtlerin kaçak elektrik kullanmaları sonucu ödediğimiz elektrik faturalarından iyidir.
edit: devrik cümle.
Bir an için inandırıcı gelen buluş. az kalsın 100 milyon dolar eft geçiyordum. neyse tuvalette düşünmenin zararlari.
işsiz yeni mezun inşaat mühendisi olarak destek vermeye hazır olduğum proje. yemek+yol+ssk varsa tabi.
ortalığın amına koyacak bir proje. maddi kaynak ve işçi olarak başlamaya hazırım. fizik ve inşaat mühendisi dostlarımı da dahil edebilirim. hadi yapalım şu işi.
sözlük yazarlarının hepsini toplayıp yapsak mı ki ? fazla ekşınlı olur , tabi maddi kaynakları toplarsak.
hatunun ne işe yarayacağı belirtilmemiş proje'dir.

pezeveng değilim ama geniş hatun çevrem ile destek olabileceğim projedir. yaz beni de.
bazı arkadaşlar demiş ki ağaçlar doğa çevre solunum filan.

çevreci mı kesildiniz başımıza. biz tek bir ağaç kesilmesin diye projeyi kirsehirde yapalım sizin dediginize bakın. arkadaşlar bağımsız şirketlerce araştırmasını yaptık. bu proje doğayla dost, zararı yok. cincik gibi proje, bozmayın projeyi. bu hızla kış girmeden bitiririz bu projeyi. hem projeyle yapılan tasarrufla kirsehiri agaclandirmayi düşünüyoruz.

greenpeace, who, unesco, çekül; tema vakfı, toki, ülker, turkcell bu projeyi destekliyor.

gözlerinizden operim.
46 c raporu yerinde verilmis.
guzel projedir. insan kaynaklarına talibim.
Maas iyiyse 08.30-17.00 iscisiyim yaz beni usta.

Desteklenmeyi bekleyen projedir.
gerekli eleman bilgileri guncellenen proje.

fizik mühendisi ve uzay ve havacılık mühendisine ihtiyacımız var.
kırşehir'deki arazi işi bitirilen proje. projeyle ilgili her şey tamam, götümüzde patlamayacak. yalnız para suyunu çekmeye başladı. 4545e boş mesaj atarak 5lira destek olabilirsiniz. hadi ele kuvvet.