bugün

bazen çok komik olabilen yetişkin facebook kullanıcılarıdır.

arkadaşın durumu:
sınavlar bitti sonunda. oh bee! dünya varmış!

45 yaş üzeri kullanıcının yorumu:

aferin yegenim gozun aydin.fotoraflarımı babana gösterirsin tamam.

arkadaşın fotoğrafının altındaki bir başka yorum:

çok güzel çıkmışsın yegenım. annenlere çok selam söyle. gözlerinden opuyorum.
vesikalık fotograf koyan kişidir.
babamdır.
aylardır ana sayfa ile profilin farkını anlatamadığım durumdur. bir de arkadaşlarım gelince onlara sormaktadır yalan söylüyormuşum gibi.

annem daha kolay öğrenmiş olup aralarında benim feyse girme özelim gibi diyaloglar dönmekte olup. onları izlemek bir hayli keyiflidir.
her zaman büyük harflerle yazarlar... nedenini ise isviçreli bilim adamları dahi hala bulamadılar.
adamı hasta ederler hakketen. hele hele hele hele aile eşrafındansalar hiç çekilmezler. babamın kardeşim durumuna büyük harflerle "AFFERiN OĞLUM HEP BÖYLE DEVAM ET" yazmışlığı vardır da oradan biliyorum. *
internet kafe kamerasında çekilen sert bakışlı erkek ya da objektiflere gülümseyen bayan fotoğrafı profil resmi ise kaçınız.
facebook'taki kişi listelerinin önemini bize hatırlatan kullanıcılardır. genelde bunlara özel bir kategori yapılır. paylaştığı videolar görülmesin, yazdığı yunus emre'den, mevlana'dan alıntı özlü sözler okunmasın, çocuklarının düğün varsa torunlarının agucuklu fotoğrafları görülmesin ve tabi ki sizin paylaştığınız hiçbir şeye yorum yapamasınlar diye.
gece yataktan kaldırıp '' oğlum kalk ! ruşen amca'nın oğlu sedat bi şey yazdı nasıl cevap vericem '' demeleriyle meşhurdurlar.
sürekli soru sorarlar, başetmek zordur. kırılırlar çünkü, ama onları o an izlemek süper bi duygudur.
kadın anamdır. facebookun neredeyse bütün oyunlarının "uygulamaya git, isteğe izin ver" butonlarına tıklamış, ve en yüksek levelleri yapmıştır kendisi. facebook onun için teyzeme ve yeğenlerine sanal yoldan çiçek hediye göndermek ve oyun oynamaktır. ben mark zuckenberg yada oyunların yaratıcılarından olsam böyle kadınlara postayla daimi müşteri plaketi yollardırm zira benimki çoktan haketti. kargo parası onların bir günlük oyunda sana kazandırdığı zaten...
(caps lock açık)annenlere selam canım öpüyorum'dur onlar efendim.
siyaset onların en önemli cevheridir.
en azından saçlara jöleyi vurup banyo aynasından fotoğraf çekmez, resimlerinin kenarlarına serseri, aşkına ölürüm, dj erol gibi abidik gubidik şeyler yazmazlar. milletin nabzına göre paylaşım yapmayıp kafasına göre türküsünü, fıkrasını, oğlunun sünnetlik fotoğrafını paylaşırlar. candırlar.
(bkz: facebook tan soğuma nedenleri)
akasya durağı fan sayfasına üyedirler.
caps lock hep açıktır.
artık cevap vermeyi kestiğiniz anda soru işareti gönderirler.
başımın belaları olan kullanıcılardır .
ve çoğu akraba- tanıdık vs. ibarettir.
duvarıma ; ' nasılsın kızım, annenler nasıl, boş bir zamanımızda gelicez oturmaya hadi herkese selam. '' yazandır.
Yardıma ihtiyacı olan insanlardır. ' fotoğraf nasıl yükleniyor bi yardım etsene' cümlesini sık sık duyabiliriz.
bilgelik kokan sözler paylasıp her fotonun altına yorum atarlar.
Sosyal paylaşım sitelerini ve facebook'u en iyi kullanan yaş grubudur.
caps lock açık yazarlar. ailesini tanıdığı bir gencin paylaştığı herhangi bir şeyin altına "babanlara selam söyle" deyip nazar değmesin derler. bir üst leveldekiler ise bağlı bulunduğu siyasi görüşe ait yüzlerce post yayınlayarak resmen anasayfanızı felç ederler.
profil fotoğrafı olarak vesikalık kullananları vardır.
okey manyağıdırlar.
çok güzel çıkmışsın yavrum. Annenler nasıl? herkese selam gözlerinden öpüyorum.
oraya buraya capslock açık şekilde yorumlar yazarlar.