bugün

papa adayıdır.

edit: vay aq başlık başıma.
tetanoz tehlikesi taşır.
39 da bitirip 41 de devam eder.. 40 'ı reise bırakır.. ayrıca ocağa 2 haftadır gelmemektedir.. reis devamsızlıktan bırakacak kendisini..
tanınmış örnekleri said-i kürdi ve fethullah gülen olan erkekler(?)dir...

şüphesiz ki bu tutumları islam'a aykırıdır. imkanı olanın evlenmesini emreden çok sayıda hadis vardır.

fakat papazlara özenen söz konusu şahıslar, kıyamet günü ile ilgili sağlığı şüpheli bir takım hadisleri ve de islam'a hizmet ettikleri iddiasını (sanki hepsi evlenen peygamber ve sahabileri etmemişler gibi!) bahane ederek evlenmemişlerdir.

bahane ettikleri hadislere gelince... bundan sonra yazacaklarım islam inancı çerçevesinde değerlendirilmelidir:

o hadisler hiç şüphesiz ki kıyamet günü yaklaşırken oluşacak bozukluklarla ilgilidir; yani "evlenmeyin" manasına gelmez. kıyamet gününün bilgisi de peygamberde bile olmadığına göre, peygamberliğe soyunmayı da geçmiş, ilahlık iddiasına girmiş soytarılar dışında hiçbir samimi müslüman yaşadığı zamanın ahir zaman olduğuna kanaat getirip, o hadisler doğrultusunda hareket edemez. öyle yaparsa evliliği emreden hadisleri reddetmiş olur.

peygamberin ahir zamanla ilgili hadislerindeki maksat, her önüne gelenin "bu zaman ahir zamandır" diyerek evliliği emreden hadislerini çöpe atması olsaydı, peygamber evliliği zaten emretmezdi.
(bkz: abaza damat adayı fikret)
said-i nursi o hapishane senin, bu hapishane benim sürgünden sürgüne gezerken evliliği düşünecek zaman bulamamıştır mübarek.

ha diğerini bilmem, beni de hiç ilgilendirmiyor zaten.
(bkz: the 40 year old virgin)
kimisinin "said-i kürdi kodeslerde yattığı için evlilik düşünemedi" diyerek söz konusu kapsam dışına çıkarmaya çalıştığı erkek(?) türüdür.

said-i kürdi hayatı boyunca sadece 46 ay (dört yıl) hapis yattı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Said_Nurs%C3%AE

kendisi 1878 doğumlu olup, söz konusu hapis cezalarını 47 yaşında olduğu 1925 yılından sonra aldı ve 82 yaşında öldü.

47 yaşına kadar evlilik düşünmeyen erkek!... 47 yaşından sonra sadece 4 yıl hapis yattığı ve 1947'ye kadar, malum 4 yılı saymazsak, sadece sürgünde yaşadığı halde evlilik düşünmeyen erkek!... iyiymiş!...
40 yaşına kadar karıya kıza el sürmeden, harama pisliğe zinaya bulaşmadan yaşamak sa yerilen,

hayatı boyunca onun bunun karısını kızını elinden geçiren şerefsizlerin yaşadığını sandığı hayattan evla yaşamıştır.
nadirdir, parmakla sayılır.

ilk ilişkide ya karı ya da kendi ölebilir.
kaç para lan bi karı ? parası neyse verelim de o da rahatlasın sözlük de.

tanım: fakir erkektir.
Seksi skor üstünlüğü ve hayatın amacı olarak görmeyen insan davranışıdır. iradeli insandır.
Olmayan erkektir 40 yasına seks yapmadan bir erkeğin durması imkansızdır aşağıdaki 40 yıl boyunca delik diye bağıracağı için erkeğin seks yapmadan durmasına imkan yoktur.
Yanıyordur.
kırk yılın patlamasını yaşayacak erkektir.
Şahsen beni bile bu korku sardı okuyunca cümleyi.
Evlendiğinde kırk yıllık bir birikimle avradını parçalayacak erkektir demek isterdim ama nah parçalar diyorum. Çalışmayan demir paslanır.