bugün

3ds maxmi kaldı, sketchup geldi rahatladık vallahi. 1 günde çıkardığını 1 saatte yapıyorsun.
Sikik makinelerle öğrenmeye çalıştığımız muazzam program.
grafik tablet olmadan zor oluyor.
modelleme programı, oyun yapımlarında modellemeye yarar işimiz düşer bir ara ama öğrenmek lazım bu tarz programları.
kullanışı zor bir programdır.
öğrenmeye çabaladığım mükemmel program. (bkz: 3dmodelleme)
an itibari ile güzel işler çıkartmaya başladım, http://www.3dokulu.com da ücretsiz eğitim setleri var baya da işime yaradı.ücretliler de şuana kadar gördüğüm en iyi eğitim setleri.
(bkz: cinema 4d)
Elimde piyasa değeri 600 tl yi geçen paketinden dahi çıkmamış klasik mobilya, ferforje, dekoratif aksesuar ve kumaş tasarımı eğitim setleri bulunan 3d tasarım programı. Uygun fiyata bırakıyorum. ilgilenen yeşillendirsin.
2015 sürümü hakkında bilgisi olan yazarları aradığım program. hayat kurtarıcı bilgilere ihtiyacım var.
öğrenmesi zevkli uygulaması zor olan üç boyutlu modelleme programıdır. erbabı olanların tasarımını bilmeyen biri gerçeğinden ayıramaz. öğrenci arkadaşlarımız için autodesk firması üç yıl ücretsiz lisans desteği sağlamaktadır.
Kendi basima öğrendiğim zevkli program. Bağımlılık yapabilir.
Öğrenciler için ücretsiz olan programdır. Öğrenmek için ilk önce illustrator ve photoshop programlarını bilmek gerekir. bu programı profesyonel bir şekilde öğrenmek gerçekten dünyanın en zor şeyidir. illustratorde yaptığın karakter tasarımına en fazla 150 lira alabilirken burada yaptığın 3d modellemeler 1000 liradan aşşağı satılamaz. Öğrendikten sonra ise aldığınız keyif alabileceğiniz tüm keyiflerden daha ötedir.

(bkz:
görsel
) bu tarz low poly çalışmalarını çizmek ise en çok hoşlandığım alandır. 1 saatimi bile almamıştır ama baktıkça mutlu oluyorum.
Nankör program.

Evet evet cidden nankördür ve size küser. Hobi olarak kullanırsınız ve yeri gelir 3-4 ay açmazsınız, ilk açtığınızda tatam... Programı unutmuşsunuzdur. Çizimler nereden yapılırdı nasıl yapılırdı zor hatırlarsınız.
bir 3 boyutlu modelleme, görselleştirme ve animasyon programıdır.
başlayanlara veya başlamayı düşünenlere, vazgeçip öğrenme efor ve zamanlarını "blender" isimli açık kaynaklı programa harcamalarını şiddetle tavsiye ettiğim 3d modelleme programı.

macos versiyonu yoktu bir ara aq. oyun sektöründe çalışan birisi olarak hayatınızın en mantıklı tavsiyesini veriyorum size, blender öğrenin.