bugün

35 yaşına kadar herhangi bir faaliyette bulunamamış, hayatını kuramamış erkektir.

en basiti dışarı çıkarken bile ''baba bir 10 lira versene'' der. üzücüdür.
erkeğin hasıdır,karakterlisidir.
çünkü ne laflara ne küfürlere ne ne nelere kafa tutumuştur o bünye. gamsızlık ruhunda parande atıyordur.
(bkz: mükremin çıtır)
erkeklik vasıflarını özünde hissedemeyen gizli transeksüeldir.
ahhh olsaydı da yiyeydim bee..*
şanslı fakat basiretsiz erkektir.

(bkz: yakışıklı değil ama sempatik)
babada para bolsa, "ben kazandım oğlum yesin" mantığı varsa, aynı kafada bir anne varsa, oğlanda da biraz gevşeklik varsa kaçınılmaz olandır.

(bkz: babam sağolsun)
(bkz: alın teri değil miras)
Baltaya sap olamayandır.
babasının şirketinde patrondur.
toplum içinde pek hoş görünen bir durum değil gibi gözükse de olayın hoşnutluğu veya hoşnutsuzluğu babasının maddi durumuna bağlıdır. babanın varsa bir holdingi veya abartmayalım mühendislik bürosu; git gel yapar, bir iki ünvan alır, babası işinde çok kullandığı bir malzemenin dükkanını açıp en azından kendisi çocuğunun dükkanını döndürür ve baba parasını eze eze prestijli olur. ama gariban ,basiretsiz veya beceriksiz bir 35 yaş için dedikodu kazanları fokur fokur olur.

asıl düşüncem para senin, benim babamın değilde onun babasının parası olduğu için bize bok yemek düşer...
babasında para mal çoktur. keyfi gıcırdır. çalışıpda ihityacı olan adamın ekmeğine neden mani olsundur . vicdanlı insandır .
başkasının babasının parasını yemeyen evlattır.
(bkz: volkan sütçüoğlu)
bir otuz beş sene daha baba parası yiyecek insandır.
erdal acar lan bu.
utanma olmayan yüzsüz insandır.
orhan pamuk.
Yesin la babası nolcak yemese babası ya götürecek parayı her elli yaş üstü Türk Erkeği gibi sapıtıp birahanelerde elini tutan konsomatrise yedirecek ya mezara götürecek.
En güzelini yapıyordur. Var ki yiyor. Evet.
Sürekli kıskanç ibnelerin hedefi olacak adamdır. şanslı adamdır, şansı daim olsun.
Babası gayrimenkul zenginidir. Şüphesiz.
iş yok ki, adam ne yapsın...
(bkz: parası yaşında baba yiyen 35 erkek)
" para babası" babaya sahip olan erkektir. şanslıdır.
hatalı başlık açılmasına sebep olan mevzudur. Cümlenin sonu erkek diye yazılmış ve başlığı hatalı hale getirmiş..