bugün

istatistiğe dökülen 300 farklı hayat, 300 farklı ana baba, 300 farklı çevre, 300 farklı zevkler, 300 farklı yaşayışlar ve her şeyden önce 300 farklı can. insan. Ne uğruna öldüler? Ne değerdi onların yaşamına?
Vatan için öldü safsatasını bırakın. Uğruna ölünecek bir vatan yok ortada. Kaldı ki insan canından değerli hiçbir şey yok.
Herkes farkında ama söyleyemiyor ben söyleyim arkadaşlar, şehitler ölüyor vatan da bölünüyor.
orhan veli'nin ''bedava yaşıyoruz bedava'' dizelerini hatırlatan ifade.

ölümler üzerinden övünecek hale geldiğimize göre son raddede olduğumuzu düşünüyorum. 300 şehit + (300.10) = 3300 insan ölmüş demektir.
şehit veyahut da çeşitli sıfatlarla ölülerin bizdeki acısını avutacağınıza şu savaşa, fesatlığa, kişisel çıkarlarınızın dinmek bilmeyen hırsına bir son verin.

ondan ya da bundan insanların öldüğü gerçeğine bir odaklanın.
Bir sehidin tirnagi eder mi lan 3000 tane soysuz.
futbol maçı mı la bu? onlar 300 öldürdü biz 3 bin öldürdük. Ee noldu şimdi 2700 önde miyiz. bu maç dönmez diye mi düşünelim. 300 ulan 300.
Karşı taraftan daha çok gitti diye bişey yok.
Karşı taraf yok.
Zaten ölü, geberilmeyi bekleyen Teröristler var.
1 şehit bile çok yazık valla olan şehitin yakınlarına oluyor ,Allah yardımcıları olsun .
Ülkede tırmanan şiddetin boyutunu gösteren açıklama.
Ölümler ve şiddet acilen durmalı barış ve demokrasi yeniden tesis edilmeli.
Akplilerin elleri kızarana kadar hunharca alkışlayacakları beyan.
Recep bey'in açıklamalarından biri. Yiyorsa kendi oğlunu gönder, ondan sonra konuş.
* kd yapmışlar şehitlerimizi ve törörüst piçlerini.
9.87 katı ya da 11.44 katı diyeceksin ki inandırıcı olsun, böyle kuru kuru 10 katı diyince hiç inanasım gelmiyor.

(bkz: küsuratlı sayı verince inandırıcı olmak)
utanılacak açıklama . insan ölümleri üzerinden siyaset yapmak mallıktır.
Bir de şu durum vardır :

Pkk köşeye sıkıştı o yüzden böyle saldırıyor asker polis sivil öldürüyor bomba patlatıyor hükümet terörü bitirecek hükumete destek verin bitecekler kaçısı yok falan deniliyor

Ama arkadaş daha bir yıl öncede hic silah yoktu pkk susmuştu hükümet hdp elele idi o zaman da hükümet terörü bitiriyor bak hiç sehit cenazesi gelmiyor hükumetimiz çooohh doğru yapıyor deniliyordu

Anlamadığım hükumet ne yaparsa bi doğrusu bulunuyor

Ama ne pkk bitiyor ne cenaze kesiliyor.
skandal insanın saçma beyanatlarından biri. adam konuşmadan önce düşünme ihtiyacı da duymuyor. tutarlı olma, duyarlı gözükme, hassas olma kaygısı da kalmadı. nasıl olsa ne saçmalasa arkasında duracak salaklar var. sanki bir ülke cumhuru değil counter strike oynayan ergen.

ve; doğruluğuna inanmıyorum.
Pardon duyamadım, terörist leşlerine kayıp diyorsan, insanlık adına en büyük kayıp sensin!
Ayrıca teröristlerin yaptığı eylemleri savaşla karıştıran küçük zekâlı insanlar size söylüyorum! sizinki nasıl bir cahilliktir... Siz önce savaş ve terörün anlamını ve arasındaki farkı öğrenin, ondan sonra yorum yapın. Terör adı üstünde, tek taraflı şiddettir. Elbette kahraman askerlerimiz kendilerini koruyacak ve cevap verecektir. Bu bir savaş değildir. Benim canım askerimin, polisimin en önemlisi masum vatandaşımın neden ölmesi gereklidir??
Savaş ise iki taraflı çarpışma ve çatışmadır. Peki ortada bir savaş var mıdır? Benden önce entry yazan şahıs bunu okusun ve bir kenara yazsın olur mu!
bir savaş görülmüş müdür ki hiç kayıp verilmeden düşman helak edilsin. bazı şeylerin bedeli ağırdır. barış sürecine ''ihanet'' demeyi biliyorsanız, şehit haberini de metanet ile karşılamalısınız.
oğulları askerlik yapsaydı biz fakirler gibi derdim adam haklı. ama nerde öyle müslüman lider. harbiden nerede.
Bence külliyen yalan.. Medyanın hiçbir dediğine güven olmaz(bence yani)..sizde kanmayin..
Ölen teröristle geride yaşanması gereken ama yaşanamayan hayatlar, gözü yaşlı ana, babalar, eşler, evlatlar bırakan aziz şehitlerimizi bir tutmuş tipik bir faşist erdoğan davranışıdır açıkçası pek şaşırmadım.
yine kelle hesabı yapıp milletin asabını bozduğunu birisi şuna söylemelidir.
Masum Askerimizin ölümünü sadece "rakam" olarak gören Erdoğan'ın beyanı.

Yine iyi bir açıklama. Şehit olmak bu milletin fıtratında var da diyebilirdi.
bir türk dünyaya bedeldirden nerelere geldiğimizi gösteren açıklama.
iki oğlundan birine çürük raporu alan, diğerini bedelli yaptıran kişinin sözüdür.
Bir askeri için filistin i sikip atan israilli devlet adamları ve komutanları transfer etsek emin olun nusaybin,sur, yüksekova gibi terörist yataklarını sorgusuz sualsiz,bir saniye beklemeden dümdüz ederdi.